Sayfa 551/992 İlkİlk ... 51451501541549550551552553561601651 ... SonSon
Arama sonucu : 7936 madde; 4,401 - 4,408 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by dell14 Yazıyı Oku
    bankadan teyid ettigimden yazdım ,kanun 1 yıl ustu mevduatta stopajın 0 oldugunu bilmiyoprmusunuz ?
    1 Mayıs tarihli resmî gazetede yayınlandı.
    İfade şu şekilde;
    Enflasyon oranına bağlı olarak değişken faiz oranı uygulanan 1 yıldan uzun vadeli hesaplarda % 0

% 25 oranı uyguladığında size değilken faiz değil sabit yani açılış aşamasında belirlenen faizi uygulamış oluyor. Bu durumda % 10 stopaj kesmesi gerekir.
    Banka size faiz telafuz etmez hesap cüzdanında oran belirtmez ve enflasyon + 3,75 uyguluyorum dese bu durumda stopaj % 0 olur.

2.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Garanti ve Akbank'i seneler evvel sildim.
    YKB de cok kati bu konuda masrafsizlik tanimlattim mevduatim var diye mevduati tasiyinca hemen iptal etmisler bu nedenle sadece worldcardlarini ve aidat almadiklari surece kullaniyorum.
    Isbank'da da maas hesabi var diye, aylik 5 taneye kadar eft ucretsiz sonra ucretli sanirsam simdi bu 3 oldu, sonra 6 TL cakiyor hic affetmeden..

Syg,
    work bankasını tek geçerim... istediğim tüm güvenlik önlemlerini sağlıyor.... bazı bankalarda eft/ havale kısıtı koyamıyorsun , anca hesaplara bloke koydurman lazım .....bazı bankalarda da hesaplara kısıt koyuyorsun eft havaleye kapattırıyorsun sadece tanımlı alıcılara açık olsun diyorsun, yeni hesap ekleyebilmen tanımsız hesaba eft havale yapabilmen için müşteri temsilcisini araman lazım veya bankasına göre atm den kartla şey etmen lazım belki de şubeye gitmen lazım , ...
    oh iyi diyorsun güvenliği sağladım diyorsun , ama bi bakıyosun döviz transferine swift işlemine kısıt koymamış , kapattıramyorsun orayı , orası açık puahhhh ... work bankası öyle değil işte , komple kapalı , swifte de kapalı , mis gibi.... açabilmen için ya şubeye gitçen ya da atm den kartınla açacan... uzun tatil dönemlerinde de , hesaplara bir de bloke koydur ... ohh mis ... kafan rahat... büyük para önce maksimum güvenliğe bakar... çok yaşa work bankası
    Samurayların pirinç tarlalarındaki çay seramonilerinde , çay kaselerinin içine dalıp , suikast için vakit kollayan hain ninjalardık. Hamza Sütbıyık ( AKA Klaus Maximilian Kerpenter Münche ) - Mazardium EF87 ® madeni uzmanı

3.  Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    1 Mayıs tarihli resmî gazetede yayınlandı.
    İfade şu şekilde;
    Enflasyon oranına bağlı olarak değişken faiz oranı uygulanan 1 yıldan uzun vadeli hesaplarda % 0

% 25 oranı uyguladığında size değilken faiz değil sabit yani açılış aşamasında belirlenen faizi uygulamış oluyor. Bu durumda % 10 stopaj kesmesi gerekir.
    Banka size faiz telafuz etmez hesap cüzdanında oran belirtmez ve enflasyon + 3,75 uyguluyorum dese bu durumda stopaj % 0 olur.
    %25 senaryosunda da stopaj 0, şimdi teyit ettim mt'den

Alıntı Originally Posted by kerem_goksoy Yazıyı Oku
    Hazır konu devlet garantisinden açılmışken döviz veya TL mevduat için yurtiçinde en güvenilir saklama aracı sizce hangisi arkadaşlar?
    - Yabancı sermayeli banka (Qnb, TEB, HSBC)
    - Yerli sermayeli banka (İşbank, Şekerbank)
    - Devlet bankası (Ziraat, Vakıfbank)
    - Devlet Eurobondu, Tahvili
    - Devlet Bankası Eurobondu
    - Yabancı Sermayeli Banka Eurobondu
    Bonus olarak;
    - Evde saklama
    - Banka Kasası

Farklı senaryolarda farklı sıralamalar oluşuyor kafamda. Getirileri gözardı edip sırf anaparayı korumayı amaçlarsak sizin sıralamanız ne şekilde olur? Başka ne gibi seçenekler eklenebilir listeye?
    Bence sepet yapın. Yani biraz evde kasa, biraz bankada kasa, değişik banklarda 100KTL'ye kadar mevduat, hatta mümkünse biraz da yurtdışında mevduat.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

5.  Alıntı Originally Posted by yuji Yazıyı Oku
    6 ay olsa düşünülebilir.

6. Tüik'e olan güvenim anadolu ajansına olan güvenimle eşit seviyede.

7.  Alıntı Originally Posted by yuji Yazıyı Oku
    Tamam o zaman. İnşallah 1 yıl sonra bir süprizle karşılaşmazsınız.
    Verdiğim rahatsızlık için özür dilerim.

8.  Alıntı Originally Posted by paramanya Yazıyı Oku
    Kimse oran yazmıyor ki ..
    Tabela güncellendi
    https://www.hisse.net/topluluk/showt...14#post3461314

Sayfa 551/992 İlkİlk ... 51451501541549550551552553561601651 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz