Sayfa 553/1009 İlkİlk ... 53453503543551552553554555563603653 ... SonSon
Arama sonucu : 8068 madde; 4,417 - 4,424 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XIX

1. Dahası üniversite hastaneleri verdiği ihalenin bedelini 2-3 yıl sonra ödemeye başlıyor. Sağlık sistemi nin ve SGK nin ne derece iflasın eşiğinde olduğunu anladınız mı.

2. Çok detaya girmeden 5 TL ye aldığı bir ameliyat vidasını 95 TL ye devlete fatura eden Medikalcilerin çoğu battı. Yani bir firma 5 TL ye alacak 95 TL ye satacak ama zarar edecek. Hatta bu yüzden batacak. Evet sağlık sistemi bu kadar pisliğin içinde.

3. Çin Hindistan İran Brezilya dan aldığı sağlık ürününü sağlık bakanlığı kurulundan geçirip 10-20 katı satanlar da var. Onlar da ayrı vurguncu.

4. Ben zamanında sağlık bakanlığına bir yolsuzluk ile şikayette bulundum. Bir Allah'ın kulu yüzüme bakmadı. Bu sistem tek ayaklı değil her bacağı ayrı ayrı çalışıyor.

5. vaybe Turkiyede herkesin kredi karti borcu yada vergi borcu varmis herkes agliyo

https://twitter.com/_PaRaKLeTHoS/sta...20017609457664

6.  Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    Dahası üniversite hastaneleri verdiği ihalenin bedelini 2-3 yıl sonra ödemeye başlıyor. Sağlık sistemi nin ve SGK nin ne derece iflasın eşiğinde olduğunu anladınız mı.
    Bu tur kurumlar iflas etmez, gorev zarari yazar.

Muhim olan, SGK'yi, genel butceden ayirip, ona cok guclu gelirler yaratmak.

Mesela para basan bir iki kopruyu SGK'ya vermek, siyasiler tarafindan soyulmasina engel olmak.

Fakat oyle bir ahlak yapisi var ki, en cok egitimi olan doktorlar bu soygunun en onemli ayagi.

Yillardir bakin, en inanilmaz soygun Saglik Bakanligindadir.

7.  Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku
    vaybe Turkiyede herkesin kredi karti borcu yada vergi borcu varmis herkes agliyo

https://twitter.com/_PaRaKLeTHoS/sta...20017609457664
    Yukarıda anlattım. Üç yıl önce kamu yada üniversite hastanelerinde ihale alan firma o gün ki şartlarda kur ve faiz ile tahmin yaparak ihaleye girer. Ödeme üç ay sonra yazıyor ihalede. Parayı iki üç yıl sonra her ay taksitle alıyorsun gibi düşün. O gün ihaleye girenler kuru en fazla 10 faizi de %15 hesapladı. O ihalenin bedelini de yeni almaya başladı. Muhtemelen 2024 -2025 sonunda bitecek alacağı.

8. Ayasofya hocam

Eger devlet ozel hastanelere verdigi katki payi cok dusukse ben ozel hastanede SGK farki 600 TL vererek nasil tedavi oluyorum? Bahsettigim hastane Izmirdeki Egepol. 600 lira bana asiri ucuz geliyor ama istedigim her tedavi bu fiyat. Nasil kar ediyorlar anlamadim

Sayfa 553/1009 İlkİlk ... 53453503543551552553554555563603653 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •