Sayfa 554/1009 İlkİlk ... 54454504544552553554555556564604654 ... SonSon
Arama sonucu : 8068 madde; 4,425 - 4,432 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XIX

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    7,923
    pazartesi kur tarafında bir kırılım gelebilir

ciddi bir enerji birikti

zaten c.tesi

kapalıçarşı alış 20.06 olmuş

satış 20.0850

2.  Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Bu tur kurumlar iflas etmez, gorev zarari yazar.

Muhim olan, SGK'yi, genel butceden ayirip, ona cok guclu gelirler yaratmak.

Mesela para basan bir iki kopruyu SGK'ya vermek, siyasiler tarafindan soyulmasina engel olmak.

Fakat oyle bir ahlak yapisi var ki, en cok egitimi olan doktorlar bu soygunun en onemli ayagi.

Yillardir bakin, en inanilmaz soygun Saglik Bakanligindadir.
    5 TL lik malzemeyi 95tl ye satan firmanın battığını biliyorum. O paranın %40 ini Dr alıyor keş. Üstüne %20-25 KDV ve çok ciddi vergi ve finansman maliyeti o yüzden firma zarar ediyor.

3.  Alıntı Originally Posted by hayek Yazıyı Oku
    pazartesi kur tarafında bir kırılım gelebilir

ciddi bir enerji birikti

zaten c.tesi

kapalıçarşı alış 20.06 olmuş

satış 20.0850
    Soyulmamak icin dolara donmek zorunda millet.

Bu soygun secimde durdurulursa, belki 25 TL. den itibaren yavaslar diye dusunuyorum.

JP Morgan'in gorusu de bu yonde.

4.  Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku
    Ayasofya hocam

Eger devlet ozel hastanelere verdigi katki payi cok dusukse ben ozel hastanede SGK farki 600 TL vererek nasil tedavi oluyorum? Bahsettigim hastane Izmirdeki Egepol. 600 lira bana asiri ucuz geliyor ama istedigim her tedavi bu fiyat. Nasil kar ediyorlar anlamadim
    Hastaneye SGK 50 TL ödüyor normalde en fazla her şey dahil. 150 TL fark alabilir özel hastane senden. Ama SGK bu farktan fazlasını alırsa özel hastane. SGK anlaşmayı iptal etmek zorunda yönetmelik öyle. SGK benim ödediğim bu hastadan aldığına göz yumarim karışmam diyor. Ha özel hastaneye ödediğin brüt ücretin %50 sini Dr alır, %20 civarında bir rakam eline geçer vergi vs.

5.  Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    5 TL lik malzemeyi 95tl ye satan firmanın battığını biliyorum. O paranın %40 ini Dr alıyor keş. Üstüne %20-25 KDV ve çok ciddi vergi ve finansman maliyeti o yüzden firma zarar ediyor.
    Sirket yonetimlerinin en cok dikkat etmesi gereken konu, planlanan isin surekliligidir.

Zaten butun ulke vur-kac yontemi ile yuruyor.

Bir de bir is planlayip, urunu devlete satiyorsan, paranin donusunden asla emin olmamak lazim.

Bu konu dolarin deger kazanmasi ile de cok ilgili, bu tur riskleri almak yerine Eurobond al, dolar olarak zaten %10 kazaniyorsun.

Ustelik tum guc senin elinde, enter'e basacaksin, hukuk olmayan bir devlet te kazanc icin zorlayan sadece mafya guclerdir.

Ancak onlar parasini alir.

Gerisi filozof olur.

6. Kanser şüphesi olan bir hasta özel hastaneye gittiğinde Dr bu testleri istediğinde özel hastanenin birim test maliyeti bugünkü kur ile 50 TL civarında. ( bunun içinde çalışan personel Dr malzeme elektrik atık vs dahil değil) bir test. 6 tane hormon ve kanser markeri istedi Dr. Özel hastane maliyeti 300 TL sgk 50 TL ödüyor. Sende özel hastaneye 1500 TL ödüyorsun.

7.  Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    Kanser şüphesi olan bir hasta özel hastaneye gittiğinde Dr bu testleri istediğinde özel hastanenin birim test maliyeti bugünkü kur ile 50 TL civarında. ( bunun içinde çalışan personel Dr malzeme elektrik atık vs dahil değil) bir test. 6 tane hormon ve kanser markeri istedi Dr. Özel hastane maliyeti 300 TL sgk 50 TL ödüyor. Sende özel hastaneye 1500 TL ödüyorsun.
    Tamam da nereye kadar ?

O 1.500 TL. yi odeyecek kac kisi var.

Bunun sonucunu tahmin edemeyen adam ozel hastane acar mi ?

8.  Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Tamam da nereye kadar ?

O 1.500 TL. yi odeyecek kac kisi var.

Bunun sonucunu tahmin edemeyen adam ozel hastane acar mi ?
    Özel hastaneye gittiğinde ilk seferde genelde damar yolu açılır canın acımaz. Üniversite yada kamu hastanesine gittiğinde bu işlem için benim gibi 6 yerinden delik açılır dersin ki evde öleyim daha iyi.

Sayfa 554/1009 İlkİlk ... 54454504544552553554555556564604654 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •