Sayfa 56/492 İlkİlk ... 646545556575866106156 ... SonSon
Arama sonucu : 3934 madde; 441 - 448 arası.

Konu: TTKOM - Türk Telekom

1.  Alıntı Originally Posted by Hayirsizhalim Yazıyı Oku
    Hep akşam kapanış sonrası açıklanıyor ama AKAPE genel başkanı hazır BAE'ndeyken ve yarın da temaslarını sürdürecekken, sabah açılış öncesinde veya işlem sırasında açıklanabilir mi acep diye aklımda deli sorular...

VKY-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ben tanıdığım kadarıyle cunhurbaşkanı ttkomu satmaz ve sattırmaz.tıpkı vakıfbank ve halkbankası ve ziraat bankası gibi amaçları doğrultusunda kullanılmaya en elverişli hale getirecektir. umarım ki yanlış düşünmüş olurum.eğer türkiye varlık fonu tamamını alırsa ttkomun artık kar etme ihtimali yok gibidir.ttkom işi 2023 yılı haziran ayından sonra kurulacak yeni hükümete bağlı olacak diye düşünürüm.tabiiki herşey normal seyrinde devam ederse ama bence etmeyecektir. belkide seçim yapılmıyacaktır. zaman gösterecek

2. Dün imzalanan anlaşmalarda yer almadığı için bastılar.ben bilanço beklentisiyle biraz daha aldım.
    yazdıklarım yatırım tavsiyesidir. beni dinleyin görün ebenizinkini.

3. Tcell bizim iki katı çıktı, at 10 üstüne artık.
    Tcell'i mi sattılar yoksa.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

4.  Alıntı Originally Posted by bawer Yazıyı Oku
    Tcell bizim iki katı çıktı, at 10 üstüne artık.
    Tcell'i mi sattılar yoksa.

türkselin bir ortağı cıtı diğer ortağı rus.ikiside çok dişli bu ikisine cumhurbaşkanının baskı yapması pek mümkün değil.bu yüzden türksell gündem dışı.olursa eğer ttkom olur.şayet olursa

5.  Alıntı Originally Posted by .bozoklu. Yazıyı Oku
    türkselin bir ortağı cıtı diğer ortağı rus.ikiside çok dişli bu ikisine cumhurbaşkanının baskı yapması pek mümkün değil.bu yüzden türksell gündem dışı.olursa eğer ttkom olur.şayet olursa
    Haklısınız, %35 zaten kamunun, bankalardaki %55 de kamunun sayılır ki zaten kredi bulup onu da almaya çalışıyor.
    Valla ne olacaksa olsun, sürümecede kaldıkça kimseye faydası olmaz.
    Akşama bilanço bekliyoruz, umarım bazı kurumların tahminlerinden iyi gelir.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

6. Piyasa gerçekten çok kötü bir bilanço fiyatlıyor beklenenden biraz iyi gelse yatırımcılar için olumlu olacak. benim bildiğim tahminler;
    şunlar;

GEDIK: 721
    ZIRAAT: 568
    IS YATIRIM: 549

Umarım GEDIK tahmininin de üzerinde bir kar açıklanır. İş yatırım raporunda karı götürecek kısma şunu yazmışlar:

"Diğer yandan, TL'deki ani değer kaybı ile hedge pozisyonlarının etkisiz hale gelmesi nedeniyle oluşan
    yüksek kur farkı zararları net karı olumsuz etkiliyor. "

-18.226.303.000 TL tutarında yabancı para yükümlülüğü var evet ama hedge dahil edildiğinde 407.155.000 TL tutarında artı gözüküyor. Bu durumda neden kambiyo zararı ve düşük kar bekliyolar anlamlandıramadım.

7. Spek kardeş, sevgili Spek, bilanço öncesi hisseyi 10 üstüne atman için bugün son. Hem ayrıca hiç bir şey yapmana da gerek yok, endeks kadar yükseltsen kâfi. Daha ne istiyorsun, daha ne bekliyorsun?

VKY-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. TTKOM: 9,81 TL ile kapattı.

Birazdan bilanço açıklanacak. Piyasalar kapandığına göre ben de bir tahmin yapmak istyorum.

4. çeyrek kar beklentim 1 milyar 300 milyon TL
    Yıllık kar beklentim de 6 milyar TL

Temettü beklentim de 1,2 TL

Bakalım nasıl olacak? Şimdiden siz sabırlı yatırımcılara hayırlı olsun.
    “Finans piyasasında, türev işlemleri (vob, forex) kitle imha silahlarıdır.” -mustican
    "Akıllı kimdir? Herkesten öğrenen. Kuvvetli kimdir? Hırslarını yenen. Zengin kimdir? Halinden memnun olan."

Sayfa 56/492 İlkİlk ... 646545556575866106156 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •