Sayfa 560/630 İlkİlk ... 60460510550558559560561562570610 ... SonSon
Arama sonucu : 5036 madde; 4,473 - 4,480 arası.

Konu: ISCTR - İş Bankası C

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    11,832
    Bende onu ifade etmeye çalışıyorum. Bedelsiz artırma hisse sulandırma değildir ,ortak satışı ile olur anlamında.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Soooome-where o-ver the raaaain-boooow
    Gönderi
    4,384
    Anlastik o zaman.
    Ben zaten borsadan fazla anlamam.
    Baslangic seviyesindeyim.

Sulama islerinden ise hic anlamam.

Bu videonun iş bankasindaki bedelsiz kararı ile bir ilgisi yoktur.
    Sagliklar

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    11,832
     Alıntı Originally Posted by Depeche Mode Yazıyı Oku
    Anlastik o zaman.
    Ben zaten borsadan fazla anlamam.
    Baslangic seviyesindeyim.

Sulama islerinden ise hic anlamam.
    Anlayandan korkacaksınız. Bende sizin gibi anlamam .O yüzden son bir yıldır kendimi fon yatırımcılığına bıraktım. Sizlere de tavsiye ederim, yatırım fonlarını. Bırak adamlar sizin yerinize düşünsün. Bir fon alıyorsun içinde yok yok. Örnerneğin bir Yas fonu al .İçinde bütün KOÇ lar var. TI3 al ,bütün iş yatırımları cepte.
    Sulama mulama bu nedir,uğraş dur.Aklıma rahmetli Kamer Genç geldi .

epey bahsedilmiş. bedelsiz basit bir muhasebe olayıdır. reelde pek faydası olmaz. hissenin derinliği artar. bu anlamda iyi olabilir.

ama işte bir şeyler olacaksa işin bahanesi olur. mal kitlemek için de güzel bedava bir araç da olabilir.

buna inanan olmaz. 2 yıldan fazla zamandır hiç al-sat yapmadan bekledim. temettüyle bile hisse aldım. maliyet 3 civarı.

satmayı da düşünmüyorum. kolay gelsin.

sağlıkla.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    11,832
    Bana göre konuşulması gereken, hissenin ederi nedir? Eğer bedelsiz hikayesi ile fiyat şişer ise; satıp bölündükten sonra daha fazla lotu aynı yatırım miktarıyla geri almaktır.
    Nakitte kalabilmek için ,paranızı değerlendirmek adına ppf fonu alınabilir. Her an nakte çevrilebilir fonlardır.
    https://www.tefas.gov.tr/FonKarsilastirma.aspx
    Son düzenleme : nikrece; 17-12-2023 saat: 17:25.

7.  Alıntı Originally Posted by nikrece Yazıyı Oku
    Bana göre konuşulması gereken, hissenin ederi nedir?
    Bu sorunun yanıtı kişiden kişiye değişir. Şahsi görüşüm, aşağıdaki ortamlarda bankanın piyasa değeri özkaynakları aşıyor ise pahalı olduğu yönündedir:
    - ekonomik kriz ortamları
    - batık / takipteki kredi oranlarının yükselişe geçtiği ortamlar
    - yüksek enflasyon ortamları
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

8. ABD'de enflasyon kafasını kaldırıp yıllık %10 lara çıktığında oranın en büyük perakende bankalarından İşbankası muadili Bank Of America hissesi 1.5 yılda 50 dolardan 25 dolara inerek yarı yarıya düştü. Olması gereken de zaten budur.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

Sayfa 560/630 İlkİlk ... 60460510550558559560561562570610 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •