Sayfa 573/1004 İlkİlk ... 73473523563571572573574575583623673 ... SonSon
Arama sonucu : 8028 madde; 4,577 - 4,584 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XIV

1.  Alıntı Originally Posted by decamercion Yazıyı Oku
    Yaw hala faiz artarsa şu olur bu olur, iktidar gitmeden bi ... olmaz. Hele seçim olur tekrar gelirlerse siz o zmn deyredin cümbüşü

İş faiz den fln çıktı artık. Bu kur bu iktidarla kontrol edilemez
    13 olsun alamayan herkes $ alır. Şahsen arabaları satar $ alıtım.
    Sırf bu yüzden bile kur u indirmezler, ztn indiremiyorlarda. Ancak indira gandi yapıyorlar
    Artik artirmanin ekonomiye daha buyuk zarari olur diyoruz hocam orta vade de. 6 ay 1 yil bu vade de. En yanlis secenek oldugu icin onu yapacaklarina inaniyor ve guveniyorum. O yuzden arttirirlar diyorum.

En kotu yol hangisiyse onu secmek lazim. Hep onu yaptilar cunku.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,942
     Alıntı Originally Posted by tospa Yazıyı Oku
    Ben en yuksek arttirimi isaretledim. 500 e kadar
    Ben de en yüksek düşüşü işaretledim -300. Ama sonuçlara baktım tek değil mişim...
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

3. Yarın tl ye çevirp girecek olan var mı?
    Bir önceki mb toplantısında %2 kaybım olmuştu, gerçi fazlası ile müdahalelerde geri çıkardım ancak yarın yibe full tl girebilirim sanki.

Alıntı Originally Posted by BOSPOROS Yazıyı Oku
    Bulgarda 1 litrelik mastika (rakı)12 leva.!!

Kendime masallar.!!
    Masallar dünyası.!!
    Rakıları bari kurtardık.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

5.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Şu enflasyonun üzerinde faiz vereceğiz deyip altında faiz vermeye başladığı söylemini mi?

Daha sonra çekirdek enflasyonun üzerinde faiz vereceğiz deyip onun da altında faiz vermeye devam ettiği söylemini mi?

Faiz düşürerek enflasyonu cari fazla kanalıyla düşüreceğine dair söylemlerini mi?

Hangi söylem değişikliğine inanalım.

Ben söyleyeyim. Kimse artık söyleme bakmaz. Faiz artışı yaparsa tamam deriz.

Yoksa her gün mokoko.
    Dansözler... haklısın da yüksek oktan rakama bakar.. pas geçmesi, indirimlerin sonu demek.. bu akbabaları harekete geçirir..çünkü nominal faizler üzerinden kemiksiz arbıtraj fırsatı doğar..🙂

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    4,024
    Artik artirmanin ekonomiye daha buyuk zarari olur diyoruz hocam orta vade de. 6 ay 1 yil bu vade de. En yanlis secenek oldugu icin onu yapacaklarina inaniyor ve guveniyorum. O yuzden arttirirlar diyorum.

Hayır benim dediğim artık kontrol edemiyorlar, kontrolden çıktı, faizle fln olacak tarafı kalmadı. Faiz bile artsa $ artmaya devsm edecektir. Güven denen şeyi bunlar tüketeli çok oldu. Bitkisel ekonomide dedi galiba güven yok diye.
    O yüzden artık faiz fln işe yaramaz dediğiniz gibi bu saatten sonra artan faizde ekstra yük getirecek. Kuru durduramayacak adımlar nafile, 2 gündür sıcak $ satıyorlar sonuç?

7.  Alıntı Originally Posted by turali Yazıyı Oku
    Faiz inecek tabiki hocam, çünkü biliyorsunuz ki burada nas var. Zındıklar bilmez
    nötrm.. belli olmaz.. 2 toplantıda basıp aldılar bu sefer alıp basarlar...
    çok kredili var.
    istıyorlarsa üzerler..

naci faiz arttırdı çakıldı yediler fezaya gitti..
    türk para birimi, baş spekülator devlet...

yeter der kâr satışı gelir
    hafta sonu giderler mahallenin kedisini tekmelerler pazartesi tavana çıkar...

kafa patlatmaya değmez artık.

söyleyemediğimi söylediniz... en çok ne zarar verirse o olur.

8.  Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku
    Yarın tl ye çevirp girecek olan var mı?
    Bir önceki mb toplantısında %2 kaybım olmuştu, gerçi fazlası ile müdahalelerde geri çıkardım ancak yarın yibe full tl girebilirim sanki.
    İnsider yoksa pozisyon almazdım. Sonrasında zaten fırsatlar ortaya çıkacaktır 🙂

Sayfa 573/1004 İlkİlk ... 73473523563571572573574575583623673 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •