Sayfa 575/1016 İlkİlk ... 75475525565573574575576577585625675 ... SonSon
Arama sonucu : 8127 madde; 4,593 - 4,600 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Pek analamadım ama misal 20 sene önce MB larının döviz rezervleri 2 trilyon dolar ise şimdilerde 15 trilyon dolar..bu para nerden geldi..
    Çok basit bastılar.Merkez bankaları özel,para basma yetkileri var,merkez bankalarının sahibi kimlerse paranın sahibi onlar,bu merkez bankalarının sahipleri kimler.Bakın komplo falan yok,basit bir soru FED in sahibi kim.

Neyse dünyanın rezerv parası hakkındaki kararları kimlerin verdiği bilinmeden yapılan analizler hep havada kalır.Bu adamlar neyin ne olacağına karar veriyor.Finansal piyasalarda ne olacağını anlayabilmek için bu adamların planları üzerine kafa patlatmak lazım.Benim yazdıklarım bir teori,bazı bilgilere dayanıyor,tutar tutmaz ilerde anlarız.Ama dünyanın rezerv parasını kimin yönettiğini insanlardan gizleyebilmek te işte bu adamların hüneri,bunu da komplo teorisi vs diye işleri sulandırarak yapıyorlar.

Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Çok basit bastılar.Merkez bankaları özel,para basma yetkileri var,merkez bankalarının sahibi kimlerse paranın sahibi onlar,bu merkez bankalarının sahipleri kimler.Bakın komplo falan yok,basit bir soru FED in sahibi kim.
    düzeltme yapmıştım, geride kaldı o yüzden bir örnek olarak cevap vereyim..

Örn. Japon MB sı ucuz para basmış ve bankalarına tahvil karşılığı vermiş..Bir Japon şirketi de o bankaların birinden ucuz kredi alarak gelmiş senin ülkenden sirke fabrikasını(Kükrer) almış..şimdi kimin kasasına girdi bu para..

Ben FED in sahibini bilmiyorum..Sadece bildiğim senyoraj hakkı, o da bayağı faydalı onlar için..

düzeltme yapmıştım, geride kaldı o yüzden bir örnek olarak cevap vereyim..

Örn. Japon MB sı ucuz para basmış ve bankalarına tahvil karşılığı vermiş..Bir Japon şirketi de o bankaların birinden ucuz kredi alarak gelmiş senin ülkenden sirke fabrikasını(Kükrer) almış..şimdi kimin kasasına girdi bu para..
    Japon merkez bankası bu parayı bankaya verdi mi karşılığında bankayı kendine borçlandırmıyor mu.E japon merkez bankası bundan nemalanmıyor mu.Bu nemalandığı miktar her ne ise bu karı ne karşılığı yapıyor,yani merkez bankalarının karı nerden geliyor,ne iş yapıyorlar da kar yapıyorlar,ve bu kar kimlerin cebine gidiyor,japon merkez bankası kimin

Ben FED in sahibini bilmiyorum..
    Özel banka ,özel şirketlerin tamamen özel bir bankası FED.Koca amerika ve dünyanın parasını neden özel bir banka basıyor.Ve bu özel banka 1971 e kadar altına bağlı bir şekilde bastığı parayı bretton woods tan sonra sınırsız basabiliyor.Şimdi altından neden nefret ediliyor farkedebildiniz mi.Altın FED in korkulu rüyası,senyoraj hakkı elinden gidebilir.

Japon merkez bankası bu parayı bankaya verdi mi karşılığında bankayı kendine borçlandırmıyor mu.E japon merkez bankası bundan nemalanmıyor mu.Bu nemalandığı miktar her ne ise bu karı ne karşılığı yapıyor,yani merkez bankalarının karı nerden geliyor,ne iş yapıyorlar da kar yapıyorlar,ve bu kar kimlerin cebine gidiyor,japon merkez bankası kimin
    Adamların parası ''hard currency'' bizimki gibi dandik değil..dünyanın her yerinde geçerli..
    Japon MB sının sahibini de bilmiyorum..

Adamların parası ''hard currency'' bizimki gibi dandik değil..dünyanın her yerinde geçerli..
    Japon MB sının sahibini de bilmiyorum..
    Sn enki valla dolara hard currency falan demem ben.Neticede her yıl 2 trilyon dolar basılmak zorunda.Her amerikalının cebine 2000 dolar koymaktan bahsediliyor,bu borç falan da değil hibe,bu yapılırsa doların canına okunur.Dolar en az bizim para kadar tehlikede.Ben gene de altın gümüş platin diyorum.Merkez bankaları özel sn enki,bunlar özel bankalar,sahipleri de paranın sahipleri,işte alacaklılar onlar,onlar ne derse o olur.

Sayfa 575/1016 İlkİlk ... 75475525565573574575576577585625675 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •