Sayfa 591/777 İlkİlk ... 91491541581589590591592593601641691 ... SonSon
Arama sonucu : 6213 madde; 4,721 - 4,728 arası.

Konu: $$$$$$$$$.........dolar.........$$$$$$$$$

Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    En azından büyüme takıntılarından biraz da olsa kurtulmuşlar gibi gözüküyor..
    Enflasyon hedefleri de yükseltilmiş..
    Geçen reis yahu 5 diyosun 15 çıkıyo diye MB na fırça kaydı idi (haklı idi) Böyle fırçalar kaysın tamam ama faiz i düşür çıkar dememesi lazım..

60 Milyar tasarrufu ben hayal buldum

20-30 olsa tamam da..

İşsizlik konusunda da 1 puan daha yukarısı bence..

Genel olarak en azından BENCE saçmalamadı..
    Bu bile olumlu
    Boşver Gund, ben dikkate almıyorum bunları, sende öyle yap..

Balon gaz kaçırıyor ve kaçırmaya devam edecek gözüküyor..

Japon kredi derecelendirme kuruluşu JCR'in Başkanı Orhan Ökmen;

"TEMEL SORUN DEĞERSİZ TL"

Türkiye'nin temel sorununun TL'nin giderek değersiz hale gelmesi olduğunu söyleyen Ökmen "2006'dan başlamak üzere Türkiye'nin Döviz üretim kabiliyeti zayıfladı.2000'li yılların başında milli gelir içinde sanayinin payı %24'lerdeydi, şu anda %12'lerde.Bu azalmanın tek anlamı var, o ülkenin döviz üretme kabiliyeti zayıflamış demektir.
    Geride o kadar dolar borcu varken, döviz geliri yaratmayan beton ve diğer hava gazı sektörleri yeterli miktarda sönene kadar ve ülke geliri yukarıdaki gerçek döviz yaratan üretim(+ turizm) değerlerine/oranlarına gelene kadar gaz kaçırmaya devam edeceğiz bence..hızlı yada yavaş..

Kaçan gazın durması için tek şart doların değerlenmesinin ve globalde yükselen faizlerin(borçlanma maliyetlerinin) durması veya aşağılara düşmesi..

Real yields in the US climb to their highest since 2011
    Gund, şu sıralar banka sendikasyonlarında yenilenme haberi duyuyormusun?..rezervlerden yemeye devam ediyoruz..

2. Yeni Ekonomik Programda Hükümetin Dolar kuru tahmini (Program baştan yatar)

2018 : 4.90 TL

2019 : 5,63 TL

2020 : 6.00 TL

2021 :6.20 TL

Güncel :
    2018 yılı ortalama Ocak-Eylül)
    Dolar kuru : 4.52 TL

Alıntı Originally Posted by Balder Yazıyı Oku
    Yeni Ekonomik Programda Hükümetin Dolar kuru tahmini (Program baştan yatar)

2018 : 4.90 TL

2019 : 5,63 TL

2020 : 6.00 TL

2021 :6.20 TL

Güncel :
    2018 yılı ortalama Ocak-Eylül)
    Dolar kuru : 4.52 TL

Aynen, program baştan yan yatmıştır..bu dolar değerleri tutmazsa zaten programda hiç bir şey tutmaz..

''globalde sıkılaşan dolar ve yükselen faizler(maliyetler)'' diyorum ve başka bir şey demiyorum..

Ne oldu faiz arttırmam-arttırmıyorum..bu can bu bedende felan..

Eh millet gevşerken eyiydi..millet sıkılaşırken kötü..olmaz, nolamaz..

Ünlü yatırımcı Mobius: Türk varlıkları şu an çok ucuz görünüyor

Uluslararası piyasalarda 'yatırım gurusu' olarak tanınan Mobius Capital kurucusu Mark Mobius, Türk varlıklarının 'çok ucuz' olduğunu belirtti

Mobius Türk varlıklarının ucuz olduğunu belirterek "Şu an gelişen piyasalarda görülen aşağı yönlü hareketten kaynaklı olarak iyimserim. Türkiye şu an çok çok ucuz görünüyor. Sadece Türkiye' de değil, aynı zamanda Arjantin'de ve para birimi dramatik bir biçimde değer kaybeden, faiz oranlarının oldukça yüksek olduğu ve hisse fiyatlarının düşük olduğu diğer ülkelerde de muazzam fırsatlar var." diye konuştu.

https://www.bloomberght.com/haberler...ucuz-gorunuyor
    Kel bizde ve muhtemelen EM'lerde sıkışmış durumda..

"Türkiye bankalarında alıma başladınız mı?" sorusuna Mobius "Başlardım. Ancak şu an yeni bir fon için hazırlık yapıyoruz. Hali hazırda yatırım yapmadık, ancak kesinlikle bakacağız.
    Yalanda söyliyememiş..alıma geçtim desene yahu..fırsat görecende dalmıyacan bekleyecen hemi..

Aferim bu bloomberht'yede iyi çalışıyor..paralarını hakkediyorlar..

NOT:15-20 gün arayla bu Mobius haberi iki oldu..diğerlerini saymıyorum..

5. enki
    Globalda bu gaz bi bize mi kaçıyor..
    Siyasiler isteseler 5 tl ye düşürürler doları sana öyle diyim..

Ben artık iyicene anladım ki doların değerinin düşmesini İS-TE-Mİ-YOR-LAR..

Hele bu son faiz artışından sonra..Karşıyım..6.25...bu son uyarı...eaaahh bu ne beee..

RTE faktörü olmasa bu BERBAT!! ekonomiye rağmen dolar 3 tl idi..

Doların 3 tl koymasının nedeni tamamen faiz tutumu ve milleti ürkütmesidir reis in..

6. Sen dünya finans piyasasının göbeğinde gidip faiz enflasyonun nedenidir biz bunu pata küta da olsa indirecez göreceksiniz
    Ekonomi tek elden yönetilecek
    hart hurt
    dersen
    dolara muhtaç bi ekonomi ise (hey kim değilki)
    adamın donunu alırlar ayağında..

global mlobal...bunlar hikaye..

Para ürkek dir..Bugün sokaktaki vatandaşın ağzında dolar..Biraz gevşese alacak herkes..
    Kim soktu bu hale bunları..

FED mi..
    ??

Yoksa her gün çıkıp topluma gerilim veren birileri mi..

REİS sanıyor ki ben konuşurum ama dolar çıkar bunu gören yabancıda amma ucuzsunuz diye para getirir..

Güven biterse senin devlet tahvil faizlerin böyle 25 leri vurur.
    Hemde adam gibi bir piyasası bile olmadan..

İş adamlarında TR ye ve ekonomi yönetimine güven sıfır..Herkes abi bunlardan artık herşey beklenir modunda..
    Kim soktu bu hale bizi..
    FED mi..
    Her gün piyasayı tehdit eden zat-ı muhterem mi..

Yabancı satışı olarak görülen de bizim patronlar..
    Bunu da böyle bilinsin..

Gerçek yabancı çok çok azdır ...
    Yerli yabancı herkes bunların ekonomi politikalarına güvenmiyor..ellerine yüzlerine bulaştırdılar paralara el konma noktasına geldiler diye düşünüyor..

Şu an tek lot banka hissesi daha eklemeyidüşünmüyorum portföye..ki ben çok basit bir yatırımcıyım..

EUR/USD 1,1760..
    Çalışın çalışın, dolar şortcuları..

Gund gaz herkese kaçıyorda bize daha çok kaçtığından onlara kaçmadığını zannediyorsun..bak aşağıda isbatlı grafik var; onlara bir, sana iki-üç..sebepler malum..yazdığın gibi..

Bak bu grafikte dönüş görmeden sakın işlem yapma..sana tavsiyem..

Ha daireyle işaretlediğim son bölüme bakarsan ortalığın şu an hafiften ''risk on'' modunda olduğunu anlarsın..

Bak buralarda 3 seneyi geçti pek çok örnek verdim bu konuda..en basiti geçmişinde defalarca default yaşamış Bolivya, başkentinde bombalar patlayan Kenya, bol ve ucuz para devrinde kolayca borçlanabiliyordu..en fakir, geri ödemesi riskli ülke Kırgızistan bile kendince büyük, ucuz borçlanmalar yaptı..bunların hepsine değinmiştim..

Neyse, biliyorsun geçen sene büyük MB'ları ayda 200 trilyon para çoğaltıyorlardı..ne kadarı EM'lere gidiyordu bilemem ama gelen bu paralar senin bahsettiğin hataların pek çoğunu örtüyordu..ve balonumuz büyüyordu..

Şimdi para yokluğunda(yada maliyeler yüzünden diyelim) olay yukarısı tarafından daha hırçın bir hal aldı, ayrı mesele..

Son olarak söyliyeyim büyük MB'ları QE'lere tekrar başlasın yada para akımları tersine dönsün, Tayyip şöyle, Türkiye şöyle diyen olmaz inan..cumburlop dalarlar belirteyim..kısaca her şey artık zincirleme birbirine göbeğinden bağlı..

Başka söyliyeceğim bir şey yoktur hakim bey..selamlar..

Sayfa 591/777 İlkİlk ... 91491541581589590591592593601641691 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •