Sayfa 596/1001 İlkİlk ... 96496546586594595596597598606646696 ... SonSon
Arama sonucu : 8005 madde; 4,761 - 4,768 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by powerpc Yazıyı Oku
    ABD karşılıksız olarak para basıp dünyadan istediği kadar mal hizmet alan tek ülkedir,gücünün temelini bu oluşturur.Bütün dünya ABD ye mal satmak için yarışır.
    Evet ve Amerika ben cari açığımı sıfırlayacağım dediğinde gücü temelinden sarsılır. Türkiye'nin zayıf karnı cari açıkken, Amerika'nın cari açığı kendi parasının dünya parası olmasının en büyük teminatıdır. Amerika'nın cari açığı Amerika'ya güç katar. Amerika sırf bu gücü örselememek için cari açık vermektedir. Zira verdiği her cent cari açıkla senyoraj hakkına sahip olduğu parayı dünyaya saçmaktadır. Amerika'nın verdiği cari açık , buradan elde ettiği fayda yanında devede kulak kalır.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

2. Trump'ın cari açığı sıfırlama hedefinin içten olduğunu düşünmenize şaşırdım. Bence her hareketi manipülasyon kokuyor; söylediği ve yaptığı her şey yeni kozlar edinmek için bir "cover". ABD topraklarında Çin markalarının fabrika açmasını sağlamak bunların en basit örneği. Çin'e "büyüyebilirsin ama şu şartla" diyor gibi geliyor.
    Forum kuralları 'nı okudunuz mu?

1. Siyaset, din ve futbol konularında fanatizm,
    2. İdeolojik tartışma ve kavgalar,
    3. Sonuna YTD yapıştırıp fiyat tahmini veya hedefi göstermek,
    4. Hisse başlıklarında hisse harici konular yazmak
    5. Silinecek bu tarz yazıları alıntılamak / cevaplamak...

Kurallara AYKIRIDIR.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Bu başlığın havasını, insicamını bozduktan sonra defolup giden, ortadan yok olan "dolar yattı battı" cılar sanırım gayelerine eriştiler.

Forumlarda modluk ve yöneticilik aynen futbol hakemliğine benzemekte.

Usta hakemlerin, oyunu bozan, sertleştiren, bu yönde kasıt taşıyan futbolcuyu hemen teşhis edip cezalandırmaları ve kulağını bükmekleri gerekir. Oyunun selameti için.

Malesef, buna zamanları yok yöneticilerin.

Bu kadar yakından tanımıyorlar kişileri ve onların amaçlarını.

Yazık oluyor binbir emekle kurulan başlık ve paylaşımlara.

Nerede şimdi o zıpçıktılar diye sormadan edemiyor insan.

4. Powerpc ve banucann yükselmesi için çok uğraştı. .alman topçu indirmeye..hangisi makbul usta?

SM-A700F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Evet ve Amerika ben cari açığımı sıfırlayacağım dediğinde gücü temelinden sarsılır. Türkiye'nin zayıf karnı cari açıkken, Amerika'nın cari açığı kendi parasının dünya parası olmasının en büyük teminatıdır. Amerika'nın cari açığı Amerika'ya güç katar. Amerika sırf bu gücü örselememek için cari açık vermektedir. Zira verdiği her cent cari açıkla senyoraj hakkına sahip olduğu parayı dünyaya saçmaktadır. Amerika'nın verdiği cari açık , buradan elde ettiği fayda yanında devede kulak kalır.
    ABD nin bu cari açık yüzünden batacağını söyleyenlere gülüyorum. önce kendileri batacak haberleri yok.

Alıntı Originally Posted by JonDowes Yazıyı Oku
    Trump'ın cari açığı sıfırlama hedefinin içten olduğunu düşünmenize şaşırdım. Bence her hareketi manipülasyon kokuyor; söylediği ve yaptığı her şey yeni kozlar edinmek için bir "cover". ABD topraklarında Çin markalarının fabrika açmasını sağlamak bunların en basit örneği. Çin'e "büyüyebilirsin ama şu şartla" diyor gibi geliyor.
    ABD ticaret açığın sıfırlanması tabiki mümkün değildir yada düşünülmüyordur ancak azaltılması konusunu ABD yönetiminin ben ciddiye aldığını düşünüyorum..Örneğin ABD'nin Nafta'dan çekilmesi ve müzakere edilmek istenmesi, henüz yürürlüğe girmemiş olsa dahi Çin'e çelme takmak için Trans-Pasifik ortaklığından ABD'nin çekilmesi, Almanya'nın düşük değerli Euro ile suçlanarak yönetim bazında ilişkilerin sıkıntıya girmesi vb.. bunlara örnek olarak verilebilir..

Ha bunlar bir örtü gibi kullanılıyor denilebilir ama uzun yıllar boyunca özellikle Çin'e kaptırılan pek çok üretim konusu var..malumunuz bu kaptırılan üretim yüzünden ABD halkının 20-30 yıl önceki refah seviyesi artık yok..dolayısıyla yönetimin uzun yıllardır refahı idame ettiriyormuş gibi yapmasının bir yolu da parasal bir takım tedbirlerle, Nasdaq , Mortgage vb. balonlar yaratarak işlerin yürümesini sağlamaktı..ancak sonunda patlayan balonlarla bu işlerin düşünüldüğü gibi olmadığı anlaşılmış olmalı ki, Trump ve ekibinin ana seçilme nedeni bu olsa gerek..Gelinen noktada ABD tüketicisinin çok borçlu ve %60'nın 500 dolarlık ekstra bir ödemeyi yapamayacak halde olması örnek olarak verilebilir..sonuç olarak çeşitli tedbirlerle eski üretimlerinin en azından bir kısmının içeri çekilmesinin kendi refahlarına katkı sağlayacağı kesindir..bu sebeplede global ticarette bir takım aksamaların, sıkıntıların yaşanması da kaçınılmaz gözüküyor..

Tabiki söylenen sözlerle gerçekleşmeler arasında şarlar gereği farklar her zaman olur..ancak yinede dikkate almak gerekir şeklinde düşünüyorum:

Wilbur Ross: ''akıllı ticaret var, bir de aptal ticaret var. Biz uzun zamandır aptalca ticaret yapıyoruz ve bunu düzelteceğiz." ve "Serbest ticaret beleş yemek gibidir ve beleş yemek yoktur. Biri kazanır, biri kaybeder. Maalesef biz yaptığımız aptalca anlaşmalarla uzun zamandır kaybediyoruz."

7. .. tanim:dolarda yükseliş kacinilmaz.
    ekonomileri ve ekonomistleri "bit" ler sardı, kaşım, kaşım kaşınıyorlar.. her beynin anlayabilecegi bir açıklama yok. çünkü beyinler artik ekonomi tarihinin silbastan "bit" ler tarafindan yeniden yazilmaya başlandığını kabullenemiyorlar. yasaklamak, vergilendirmek v.s v.s..Türkiye'den kripto paralara akan miktar 2 milyar dolarin üstüne çıktı. çözüm,?.. merkez bankası ne yapacak.?, ne yapabilir.?.. hic bir sey yapamaz... çünkü tüm kripto kazancimi, sermayemi yurt disindaki cuzdanlara tasidim.. hadi bakalim. elmi yaman, beymi yaman.!?

8. Yeni Şafak'tan şok duyuru: TCMB faiz indirecek

Yeni Şafak'tan ilginç yorum "Türkiye'nin sürdürülebilir büyümesi için TCMB'nin yatırım düşmanı olan faizi indirmesi bekleniyor."

http://www.paraanaliz.com/2017/ekono...direcek-19298/

Aboowwwww hadi bakalım!
    "İyi insanlar cennete gider değil, İyi insanlar nereye giderse orası cennet olur."

Sayfa 596/1001 İlkİlk ... 96496546586594595596597598606646696 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •