Onemli Gunler Banner
Sayfa 597/1001 İlkİlk ... 97497547587595596597598599607647697 ... SonSon
Arama sonucu : 8005 madde; 4,769 - 4,776 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Bu başlığın havasını, insicamını bozduktan sonra defolup giden, ortadan yok olan "dolar yattı battı" cılar sanırım gayelerine eriştiler.

Forumlarda modluk ve yöneticilik aynen futbol hakemliğine benzemekte.

Usta hakemlerin, oyunu bozan, sertleştiren, bu yönde kasıt taşıyan futbolcuyu hemen teşhis edip cezalandırmaları ve kulağını bükmekleri gerekir. Oyunun selameti için.

Malesef, buna zamanları yok yöneticilerin.

Bu kadar yakından tanımıyorlar kişileri ve onların amaçlarını.

Yazık oluyor binbir emekle kurulan başlık ve paylaşımlara.

Nerede şimdi o zıpçıktılar diye sormadan edemiyor insan.
    Taşı elime aldım bekliyorum...

Bakalım hangisi gelecek.

Şimdi adını sayamayacağım pek çok değerli katılımcı dolar düşşede, çıksada bu başlıkta yazıyor..ancak bazı şahsiyetler var ki özellikle dolar düştüğünde ortaya çıkıyorlar..bir değerli katkıları mı var?..dolar düşecek desinde gerekçelerini anlatsın, sebep sonuç ilişkisi göstersin..ne gezer, o potansiyel olsa dükkan onların..işleri nifak sokmak..

Örneğin adamın birinin son 3.97 düşüşünden itibaren bu başlıkta onlarca yazısı var; dolar çöp, grivna'dan değersiz, Euro alsaydınız vb. vb.. dolar 3.4-3.5'den 3.90 gelene ve hatta EUR/USD paritesi 1.15'lere dayanana kadar bu şahsiyet buralarda yoktu..araki bulasın, bir görüş versin..fakat adam karaborsa idi, yoktu..

Neyse uzatmayayım Bora abinin dediği gibi yöneticilerin suyu bulandıranlara karşı dikkatli olması gerekir diyeceğimde..zaman zemin meselesi, kolay değil..

NOT: Şartlar gereği ben dolar tarafındayım..yan başlıkta Sn. Gund yazıyor, düşüş tarafında..kötü bir şey söylenmiş mi o başlıkta, yok..sadece bir örnek; ben şahsen 45 gönderide bulunmuşum o başlığa..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
    Taşı elime aldım bekliyorum...
     Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku

..araki bulasın, bir görüş versin..
    Adamları elde taş ile beklersen gelirler mi..

Taş eldeyken gelmezler..

Ne zaman gelirler..

Elde taş ile bekleyen kişinin sabrı tükenip, elindeki taşı başka amaçla kullanmasından sonra gelirler..

Alıntı Originally Posted by latino Yazıyı Oku
    Yeni Şafak'tan şok duyuru: TCMB faiz indirecek

Yeni Şafak'tan ilginç yorum "Türkiye'nin sürdürülebilir büyümesi için TCMB'nin yatırım düşmanı olan faizi indirmesi bekleniyor."

http://www.paraanaliz.com/2017/ekono...direcek-19298/

Aboowwwww hadi bakalım!
    Sırtını sıcak paraya dayayan bir ekonomi için zeka pırıltıları bunlar..

ben olsam mb yerinde yapacagim su;
    reis insin diye her toplantidan once cesitli platformlarda beyin yakan enflasyon faiz sarmalindan bahsediyor ya, peki reisim sen ne diyorsan o olsun der ve 300 baz puan indirim yapar ve kenariya (adam arda tabiri) cekilir cumbusu seyrederim..
    sonrada bi kargo ile iktisata giris 101 kitabini ilgili mercilere hediye ederim..
    yap sunu mb indir su faizleri..

5. Bütün AVM lerin DÖVİZ kredisi kullanılarak yapıldığını biliyor musunuz? :-) AVM sanki ihracat yapıyor. Neden böyle bir krediye izin veriliyor anlamak mümkün değil. AVM yapanlar da mecburen kiraları döviz olarak almak zorunda. Çünkü aldığı kredi DÖVİZ. Onu ödeyecek. Kur arttıkça işin sonu ilginç bir yere varabilir.

Özel sektörün borcu 217 milyar doları aştı
    Özel sektörün geçen yıl sonuna göre uzun vadeli kredi borcu 14,3 milyar dolar artarak 217,1 milyar dolara ulaştı.

https://www.dunya.com/finans/haberle...-haberi-394311

bu arada;
    burasi her kesimin fikrini dile getirebildigi bir mecra, kraldan cok kralci olmaya gerek yok, gelene niye geldin veya neden yazdin deme luksumuz yok..
    sonra cikar biri der;
    topik acmissin git orda yaz, gerenk yok boyle bos beles muhabbetlere..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by savasC Yazıyı Oku
    ben olsam mb yerinde yapacagim su;
    reis insin diye her toplantidan once cesitli platformlarda beyin yakan enflasyon faiz sarmalindan bahsediyor ya, peki reisim sen ne diyorsan o olsun der ve 300 baz puan indirim yapar ve kenariya (adam arda tabiri) cekilir cumbusu seyrederim..
    sonrada bi kargo ile iktisata giris 101 kitabini ilgili mercilere hediye ederim..
    yap sunu mb indir su faizleri..
    Bak bunda haklısın da...

Bunlar da her türlü atraksiyon, dalga dubara ve sahne numarası var.

Kamuya yüksek faiz şikayeti yapıp (uzman oldukları mağdur edebiyatı) alttan bildiğini yap diyebilirler.

Yoksa o adam isteyecek de faiz inmeyecek...Akıl dışı bir şey.

Aslında bu hassas durumu Kılıçdaroğlu işleyebilir...

Madem yüksek faiz enflasyonun sebebi, yatırımların baş düşmanı o zaman hadi indir diyerekten gaz verebilir...

Ama malum Kılıçdaroğlu "Allah bir" dese bunların itirazları olabilir hani...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by savasC Yazıyı Oku
    bu arada;
    burasi her kesimin fikrini dile getirebildigi bir mecra, kraldan cok kralci olmaya gerek yok, gelene niye geldin veya neden yazdin deme luksumuz yok..
    sonra cikar biri der;
    topik acmissin git orda yaz, gerenk yok boyle bos beles muhabbetlere..
    Bu lafın bana ise...

Benim hemen her konuda açtığım başlık var.

Bu başlığı açana da sormak lazım burada niye yazmıyor diye...

Laf mı yani...

"Boş beleş muhabbet"...

İşine bak.

Sayfa 597/1001 İlkİlk ... 97497547587595596597598599607647697 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •