Sayfa 600/999 İlkİlk ... 100500550590598599600601602610650700 ... SonSon
Arama sonucu : 7985 madde; 4,793 - 4,800 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by enfarktus Yazıyı Oku
    Fiba
    TL: 21
    Usd: 4

İcbc
    Usd: 3.7
    Teşekkürler hocam
    Tutar ve vade de paylaşmanız mümkün mü

2. Mevduattan yüksek olmasada çoğu zaman mevduata yakın getiri sundu bu fonlar. Şu an geçici bir durum TPP ve mevduat faizlerinin uyumsuzluğundan kaynaklı bence.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,947
     Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Negatif getiri benimde ilgimi çekmişti kontrol ettim fakat sadece birgün bulmuştum oda 15 Ağustos gözüküyordu. Ayrıca 3 fon o gün negatif getiri vermiş. Diğerleride genelde çok az getiri. Siz hangi günler hatırlıyor musunuz acaba ?
    Maalesef günleri net hatırlamıyorum ama doların 7lere fırladığı dönemden sonraydı, ben de şaşırmış ve gün gün takip etmiştim o dönem...

4. 04 Mart Pazartesi 16:17 REKABET KURULU, 23 MARKETE SU VE YAŞ MEYVE SEBZE FİYATLAMASIYLA İLGİLİ SORUŞTURMA AÇTI

5.  Alıntı Originally Posted by EREGLTUPRS Yazıyı Oku
    04 Mart Pazartesi 16:17 REKABET KURULU, 23 MARKETE SU VE YAŞ MEYVE SEBZE FİYATLAMASIYLA İLGİLİ SORUŞTURMA AÇTI
    Gübre fiyatlarına yapılan zammı da soruştursun bu mallar. Blok cocopeat 15 tlydi 30 40 liralara satılıyor, gübre zamlı, ilaç zamlı. Hep ithal ilaçlar. Doları düşürsünler buna bağlı olarak girdiler düşünce çıktılarda düşer. Bilipte bilmemezlikten gelen gerizekalılardan hep nefret etmişimdir.

MI MAX cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. MMO'nun raporuna göre, elektrik fiyatları 2018'de %30,5 ile %72,1 arasında değişen oranlarda arttı.

Bu oran, hükümetin kamuoyuna iftiharla açıkladığı %20,3 oranındaki yıllık enflasyonun 1,5-3,5 katına denk geliyor. Yani olan yine halka oldu

https://twitter.com/eminkoramaz/stat...55041628672002
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

7.  Alıntı Originally Posted by Omega0607 Yazıyı Oku
    Sn.admusrafa bes sistemini tavsiye ediyormusunuz acaba ?
    1 yıllık TL yi ppf da değerlendirmektense gidip bes sistemi üzerinden yapınca devlet yüzde 25 extra veriyor max.30 k yıllk için ..
    Ne dersiniz bu konuda

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Burada mevduattan gelen bileşik faiz getirisini düşünmek gerekiyor. Fonda kalınan süre arttıkça aradaki makas azalacak. Şu an yüzde %20 mevduat faizinin bileşik faiz dikkate alındığında %22 gibi getirisi oluyor. Aradaki 2-3 puandan 1 puana iniyor yani. PPF'ler genelde mevduata yakın fakat mevduattan az getirdiler bu güne kadar takip ettiğim kadarıyla. Birde en az %1 gibi fon işletim gider kesintisi var. Buda tüm birikim üzerinden alınıyor. 100 K gibi bir birikiminiz olduğunda yılda 1 K demek.

8.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Sn. Omega düzeltme yaparken mesajım silindi. Birikim yapabiliyorsanız bence BES'in bir esprisi yok. Ben 2005'ten beri BES içerisindeyim. Devlet Katkısıdan faydalanabileceğim maksimuma yakın katkı ödüyorum. Devlet katkısının çok bir esprisi yok tahvil faizlerinin 2013'den beri yükseliş içerisinde olduğundan katkının getirisi enflasyon altında oldu ve hatta bir ara negatifti.Benim BES işveren katkılı olduğu için uzun süredir sistemdeyim. Devlet katkısı artı kısmı, birde fon değişimi yaparken getirinizden stopaj düşmediği için bir avantaj stopajı en son çıkışta ödüyorsunuz tabi. Eksi kısmı fonlarınızı iyi seçmeniz gerekiyor fon değişimi biraz uzun sürüyor ve yılda sadece 6 kez fon değişimi yapabiliyorsunuz gibi. 46 yaşındaysanız 10 yıl burdada biriktiryeyim diyorsanızda avantajlı olabilir. Çünkü devlet katkısına 10 sistemde kaldıktan ve 56 yaşında emekli olabiliyorsunuz.
    Tesekkürler kafamdaki sorulara cevap vermiş oldunuz sn.admustafa

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sayfa 600/999 İlkİlk ... 100500550590598599600601602610650700 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •