Sayfa 602/1027 İlkİlk ... 102502552592600601602603604612652702 ... SonSon
Arama sonucu : 8215 madde; 4,809 - 4,816 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by mdemir Yazıyı Oku
    fed faizi yüzde kaça kadar arttıracak sizce, bir öngörünüz var mı?
    %3'e geldiklerinde ortalığı b*k götürecek.

2.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    ECB için konuşuyorsak bu büyük oranda yukarıda da belirttiğim gibi enflasyona bağlı. Enflasyon artışını görmeden ECB her ne olursa olsun 2019 yılında ve sonrasında da faiz arttırmayabilir.
    Neden peki enflasyonu önceden kontrol etme mekanizması faiz ile daha sağlıklı olmaz mı? akan bir suyu kontrol etmek için direkt suyun önünemi set çekersiniz yoksa hızını hesaplayıp ileriye mi set çekmeye çalışırsınız? Bu öngörüleriniz ile reelde bir usd yatırımcısı olmanız ilginç.. Belki kısa vadeli siyasi riskler ile ilgili olabilir... Teşekkür ederim.
    hakuna matara....memento mori.

3.  Alıntı Originally Posted by thejackalav. Yazıyı Oku
    Neden peki enflasyonu önceden kontrol etme mekanizması faiz ile daha sağlıklı olmaz mı? akan bir suyu kontrol etmek için direkt suyun önünemi set çekersiniz yoksa hızını hesaplayıp ileriye mi set çekmeye çalışırsınız? Bu öngörüleriniz ile reelde bir usd yatırımcısı olmanız ilginç.. Belki kısa vadeli siyasi riskler ile ilgili olabilir... Teşekkür ederim.
    Avrupa'da enflasyon oluşumu ekonominin yapısı gereği daha zor olduğundan, enflasyon sinyali almadan Türkiye'de yapılması gereken ama bir türlü yapılmayan ön yüklemeli faiz artışı doğru bir yöntem değil. ECB bunu yaparsa boşu boşuna büyümeyi hiç gerek olmadığı halde frenlemiş olur.
    Türkiye'de ise durum tam tersi bizde zaten ciddi bir enflasyon sorunu var ve ateş bacayı sarmış, iş ivmelenmeye başlamış o nedenle ön yüklemeli politika şart.

NOT: USD yatırımcısı değilim. Gelirim USD ve EURO, tasarruflarım TL mevduat.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

4.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Avrupa'da enflasyon oluşumu ekonominin yapısı gereği daha zor olduğundan, enflasyon sinyali almadan Türkiye'de yapılması gereken ama bir türlü yapılmayan ön yüklemeli faiz artışı doğru bir yöntem değil. ECB bunu yaparsa boşu boşuna büyümeyi hiç gerek olmadığı halde frenlemiş olur.
    Türkiye'de ise durum tam tersi bizde zaten ciddi bir enflasyon sorunu var ve ateş bacayı sarmış, iş ivmelenmeye başlamış o nedenle ön yüklemeli politika şart.

NOT: USD yatırımcısı değilim. Gelirim USD ve EURO, tasarruflarım TL mevduat.
    Tahmin etmiştim sn rxpu. (son paragrafınıza itafen)
    Bugün piyasanın satın aldığı şey sizin tabiriniz le ön yüklemeli politika benim tabirim ile artık merkez bankasının enflasyondan önce faiz artıracağını geçte olsa anlamış olması... Bol kazançlar
    hakuna matara....memento mori.

5.  Alıntı Originally Posted by MAHARAJ Yazıyı Oku
    Evet gece 12 ye kadar yeşil kalabilirse çift dip yapmış olacak. Seçime kadar 5 lirayı görme ihtimali var.

Fed önemli şahin olursa 5 tl, kartal olursa 5 üstü bile olur. Güvercin veya serçe tutumu olursa 4.50 ile 4.80 arası git gel konya 6 saat yaparız.

Trump gemileri yakmak istiyor fed’de benzini hazırlarsa berazilya ile samba arjantin ile ateş dansı yaparız. 🔥
    https://www.youtube.com/watch?v=1zNr8Pf1QkY

6. dddc.jpg

Beklentim şöyle...

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Çok basit, halkın refahı , yarattığı üretim çıktısı ve katma değer ile uyumlu hale gelecek.

Sonuçta üretim çıktımız herhangi bir Afrika ülkesinden yüksek ama Çin'den ve Uzakdoğu'dan düşük. Güney Amerika ile yakın. Bu aralıkta bir refah seviyesinde konumlanma mümkün.

Bu arada dengelenme sinyalleri gelmeye başladı. Çin'de asgari ücret net 2000TL'yi geçmiş durumda.
    Türkiye benim bu işin farkına vardığım son 35 sendedir dünya sıralamasındakini yerini değiştiremedi bundan sonra değişirecekse diyecek lafım yok. Lakin bunlar için olmazsa olmaz kaliteli eğitim, imam hatip mezunu evrimi reddeten beyinlerle bu dediğiniz olacaksa esas ben buna şaşarım.

8.  Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    Türkiye benim bu işin farkına vardığım son 35 sendedir dünya sıralamasındakini yerini değiştiremedi bundan sonra değişirecekse diyecek lafım yok. Lakin bunlar için olmazsa olmaz kaliteli eğitim, imam hatip mezunu evrimi reddeten beyinlerle bu dediğiniz olacaksa esas ben buna şaşarım.
    Benim bahsettiğim uzun bir zaman sonra Türkiye'nin bir alt klasmana ineceğiydi. Zira aynı klasmanda kalması için son 10 yıla benzer şekilde borç alarak büyümesi gerekli , bu da epey zorlaştı.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Sayfa 602/1027 İlkİlk ... 102502552592600601602603604612652702 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •