Sayfa 61/256 İlkİlk ... 1151596061626371111161 ... SonSon
Arama sonucu : 2042 madde; 481 - 488 arası.

Konu: ALFAS - Alfa Solar Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş

1.  Alıntı Originally Posted by DrWho Yazıyı Oku
    Forumun 60. sayfasindayiz
    demek ki daha yol uzun. Arzda tek tük hisse verdiğini hesaba katarsak bu tek tük hisseleri almaları zor; alabildiklerini zaten aldılar zaten. Gerisi buraya yazan ve ilk tavan bozdugunda veya benim gibi sonradan alanların elindeki nispeten daha yüklü lotlar.. Bunları almaya çalışmaları öyle kolay değil zaten lot.miktari sınırlı iyisi mi vur yukarı tahtacı win win nasılsa doyan kalkar..
    Ciddi anlamda ilk alım fırsatını 199.3 tabanında verdi, ertesi gün kısa bir süreliğine 184 gördü devre kesti. Ondan önce alanlar hep arzdan kalan hisseler, sanırım 137 lerde birkaç dakikalığına bir fırsat vermişti. Benim görüşüm de benzer, inanmayanlar ya da karı yeterli görenlerin 184-230 aralığında sattığını düşünüyorum. 180-190 aralığından alabilenler bugün itibariyle ancak %50 kara geldi.
    Arzdan yüklü alan kurumlar var ise onların satışı olabilir ancak bildiğim kadarıyla dolaşımda 9.2 milyon lot var sadece, olumlu haberlerde agresif şekilde yoluna devam ettirilebilir. Benzer iş yapan smrtg fk’sı da ortada. Sonuç olarak, kısa vadede bir düzeltme yapması gerekiyor ama önü açık bir hisse olduğunu düşünüyorum.
    Brütte başka iki hissem vardı, akşam kapanışa doğru satış yaptım, alfasta bugün iyi bir geri çekilme olursa ekleme yapmak gibi bir niyetim var bu fiyatlara rağmen. Bakalım kısmet..

2. bir süre dınlensen ıyı olur alfas,,,bende ısterım yukselmenı ama ,,bır aylık tek fıyat guzel olmaz..
    Burada yer alan paylaşımlar asla yatırım tavsiyesi değildir.Bu spk mevzuatına gore suç teşkil eder.Kişisel goruslerimdir.....Sadece beni bağlar...
    " Borsa baştan sona pişmanlıktır. Aldım pişmanım, sattım yine pişmanım."

3. 280--286 arasında gap bıraktı,,,
    Burada yer alan paylaşımlar asla yatırım tavsiyesi değildir.Bu spk mevzuatına gore suç teşkil eder.Kişisel goruslerimdir.....Sadece beni bağlar...

4. Firma ile ilgili çok bir şey bildiğim yok. sadece mevcut üretiminin 290 MW / yıl olduğunu biliyorum ve kurum yapısınında daha çok aile şirketi oldugunu biliyorum. Birde mevcut üretiminin yeni yatırımla 1290 MW / yıl a çıkacagını biliyorum. smrtg şu anda mevcutta ne üretiyor ve gelecekte ne üretmeyi planlıyor biliyor musunuz?

Kontr: 1.96 milyar$

Gesan: 1.8 milyar$

Smrtg: 1.77 milyar$

Alfas: 750 milyon$

Mevcutta piyasa değerleri şu şekilde dağılıyor. Portfoydeki ağırlıklarınız ne durumda?

5. bizi mevcut şirketlerden ayıran en büyük özellığimiz,,46 mılyon sermaye ve 9 mılyon senet sayısı,,pıyasanın kurtları bunun ne anlam ifade ettiğini iyi bılır..!!

şirket bundan boyle daha buyuk paneller üreteceğini söylemiştı buda onemlı ..

smrtg yı bızden ayıran hucre hıkayesı ve ges kurulumu yapabılmesı,patron bır konuşmasında bızde kendı geslerımızı kurmak istıyoruz demıştı eğer şirket bunu da yapabılırse oradanda başka bır hıkaye çıkar..

gesan ve dığerlerı ıle kıyas yapmak doğru olmaz onlar çok farklı şirketler..

6. ama bu hacı abıler gozu karartmış bızı tek fıyata sokmasalar iyi olacak..,,varsın soksun bende satılık mal yok ..

ALFAS baştan itibaren takas,

8. tavanda kaç lor alıcı olduğunu gören var mı,

Sayfa 61/256 İlkİlk ... 1151596061626371111161 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •