Sayfa 611/805 İlkİlk ... 111511561601609610611612613621661711 ... SonSon
Arama sonucu : 6439 madde; 4,881 - 4,888 arası.

Konu: BNTAS - Bantaş Bandırma Ambalaj

1. Yazık yani 9 ayda 33 milyon kâr yazan bir şirketin birim fiyatı 4.98 lerden buralara düşürülmemeliydi

2. Şirket %50 te yakın değer kaybetmiş

3. Nasrettin Hoca hikayesi kazanin doğurduğuna inaniyorsun da....
    Bence burda gerçekleri görmek gerek hasılat iyi, kar fena değil ama bu şirket finans geliri haric ceyreklik kac ml kar ediyor bakalım. Bence su an 6-8 ml arası ceyreklik karı var ve yillik 30 ml diyelim. Fiyat cok ucuz mu bence degil ama uygun diyelim. Ceyreklik faaliyet kari 12-15 ml arasını gormeye başladığında piyasa bunu fiyatlayacaktir. Hatta onumuzdeki haftalarda son dibi gösterip yeni bir trend baslatmasini umuyorum. Son ceyrek guzel bir kar bekliyorum Subat ayinda bunu da satış firsati olarak kullanacaktir diye düşünüyorum. Bizim bakkalin hesabı işte yatirim tavsiyesi degil..
     Alıntı Originally Posted by güven06 Yazıyı Oku
    Şirket %50 te yakın değer kaybetmiş

4. Her türlü yaklaşıma saygım sonsuz. Bazı pozisyonları çok kısa ( 3 ay ) tutabilirim bazen de 7 8 senedir taşıdığım şirketlerim var, belirli bir sistem ve mantığım var aldıktan sonra kar / zarar durumuna bakmadan, pahalı olduğunu düşündüğüm an satarım.

Pahalı nasıl olur, mesela bilanço bozar satışlar yataya bağlar büyüme hikayesi biter fiyata bakmadan veririm. Mesela her şey iyi gider ama 20 fk ile fiyatlanmaya başlar, onda da fiyata bakarak ( alternatif daha uygun kağıt bulmusumdur) veririm. Tabi verdiğimizin gidip aldığımızın gitmediği de çok olmuştur, Borsa işte. Ancak giriş yeri konusunda gerçekten iddialıyım, pahalıya pek mal almam.
     Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Ben hisse basina 2-3 TL. kar edeyim de satarim diye dusunmem.

Ben sirketin ortagi olmak ve buyumesini izlemek isterim.

Adam, Universite isbirligi icinde BNTAS Akademi diye okul kuruyor. Teknolojiyi bilen vasifli eleman yetistirmek icin.

Hisse secerken cok titiz davranirim, bir kere karar verdikten sonra da hisseyi tutarim.

Secim sonucunu gorene kadar satmayi dusunmuyorum.
    SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. Borcu yok, büyüme hikayesi var. Fiyat çok çok uygun.
     Alıntı Originally Posted by bidbas Yazıyı Oku
    Nasrettin Hoca hikayesi kazanin doğurduğuna inaniyorsun da....
    Bence burda gerçekleri görmek gerek hasılat iyi, kar fena değil ama bu şirket finans geliri haric ceyreklik kac ml kar ediyor bakalım. Bence su an 6-8 ml arası ceyreklik karı var ve yillik 30 ml diyelim. Fiyat cok ucuz mu bence degil ama uygun diyelim. Ceyreklik faaliyet kari 12-15 ml arasını gormeye başladığında piyasa bunu fiyatlayacaktir. Hatta onumuzdeki haftalarda son dibi gösterip yeni bir trend baslatmasini umuyorum. Son ceyrek guzel bir kar bekliyorum Subat ayinda bunu da satış firsati olarak kullanacaktir diye düşünüyorum. Bizim bakkalin hesabı işte yatirim tavsiyesi degil..
    SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

selam
    emeklilik hedefleri doğrultusunda portföyümü genellikle büyüme odaklı şirketlere ayırmaya çalışıyorum.
    bantaş da dita,dnısı,tmpol ile birlikte hoşuma giden bir şirket.
    tek beğenmediğim taraf hissenin yüzde 60'nın halka açık olması.
    fiili dolaşımda görünen lot sayısı 70milyon bu tip şirketler beni huzursuz ediyor. tabi değerlermelere baktığımda kimsenin buna dikkat edtmediğini de görüyorum.
    aynı pozisyonda olan bir çok şirket kat be kat ilerlediler.
    bende alım yapacağım bu hisseden halka açıklığı yüzde 20-30 arası falan olsaydı. portföyün yüzde 20'sini ayırabilirdim. bu şekilde yüzde 10 gibi bir oranda alacağım.
    görüşlere açığım.
    saygılar.
    ''dokuz ayrı kadınla ilişkiye girerek, bir ayda çocuk sahibi olamazsınız''
    ''yazdıklarım yatırım tavsiyesi değilidir.Acemi lafıyla iş yapmayın''

7. Karı niye begenmediler???

SM-G780F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8.  Alıntı Originally Posted by frt77 Yazıyı Oku
    Karı niye begenmediler???

SM-G780F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Biz o kadar yazdık ettik ucuz beğeniyoruz dedik adam da al sana dedi eksiyi dayadı Borsa işte, ne diyeceksin, bunlar olacak.

Sayfa 611/805 İlkİlk ... 111511561601609610611612613621661711 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •