Anket Sonuçlarını Gör: Şu anda 1612 olan vadeli, ekim sonu nerede olur?

Oylayan
59. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • 1700 üstü

32 54.24%
  • 1500 altı

16 27.12%
  • Arasında bir yerde

11 18.64%
Sayfa 621/1004 İlkİlk ... 121521571611619620621622623631671721 ... SonSon
Arama sonucu : 8028 madde; 4,961 - 4,968 arası.

Konu: Viop XXXV

1. 2010 yılında bir yatırımcı uzun vadeli garan alsa 3 dolar, Tüpraş alsa 12 dolar, Ereğli alsa 0,4 dolar, Halkbank'ın alsa 5 dolar THY alsa 2 dolar, Petkim alsa 0,5 dolar, Turkcell alsa 5 dolar, Akbank alsa 3 dolar, isc alsa 2 dolar, ykbnk alsa 1,3 dolar, kchol alsa 2 dolar, sahol alsa 3 dolar. Kuruşu kuruşuna hesaplamadim. Ama nereden bakarsan bak zarar. On yılda ne kazanmış ben bir şey göremedim

2. Dow 10 yılda 10 bin den 40 bine dayanmış. Dünyada Arjantin sayma en kötü biziz

3. Eğer piyasa söylendiği gibi sahipliyse...(!)

Şahsen biraz uzun vadeli olacak ama genel bir perspektif açısından beklentim; seçime doğru ciddi bir ralli görebiliriz....Çünkü meydanlarda kullanılmak istenecektir...
    Grafikte ona hazırlanıyor gibi, asıl dibimizi yaptıktan sonra, seçime doğru ciddi bir coşku olabilir, üstelik dışarıdan bağımsız...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    9,242
    matrikste sistem falan tasarlanmaz...en kral formülü yaz nafile...sebep data yok...2,5-3 aylık 1-5-10-15 dk veriyle sistem falan olmaz...ben en son ocak veya şubat 2021 gibi bıraktım...değiştiyse bilemem ama ben bırakırken durum buydu...o kadar veriyle ne sistemi tasarlayacaksın ya?

şimdi veri fazlaysa bilemem...şu an var mı mesela 1 dk lık 1-2 yıllık veri matrikste?

İDEAL'de var...

5. Iq platformu daha iyi ama sanırım onda da veri yok. Veri olmayınca sunduğu diğer tüm imkanlar çöp oluyor. Matriks muhtemelen veriyi kaldıramaz ama matriks iq da uzun süreli veri ve işlem başına komisyon saçmalığı kalkar ise çok ciddi alternatif olabilir ideal e. Iq altyapısı oldukça güzel.
     Alıntı Originally Posted by TÜRKOĞLU Yazıyı Oku
    matrikste sistem falan tasarlanmaz...en kral formülü yaz nafile...sebep data yok...2,5-3 aylık 1-5-10-15 dk veriyle sistem falan olmaz...ben en son ocak veya şubat 2021 gibi bıraktım...değiştiyse bilemem ama ben bırakırken durum buydu...o kadar veriyle ne sistemi tasarlayacaksın ya?

şimdi veri fazlaysa bilemem...şu an var mı mesela 1 dk lık 1-2 yıllık veri matrikste?

İDEAL'de var...
    SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. CB tarım kredi kooperatiflerinden alış veriş yapmış fiyatlar gayet uygun demiş. CB neyin fiyatını biliyor ki. Onu da geç kaç tane 100 Luk verdi bir andız pekmezi gördüm abur cubur aldı ona da 400*500 verdiyse uygun dediyse battık

7. Yarın enflasyon verisi var.
    Medyan beklenti 1.34
    Medya beklenti bile gerçekleşse enflasyon önceki aya göre yükselmiş olacak.
    Çünkü geçen yıl Eylül % 1 in altında idi.

Piyasa nasıl tepki verir.
    Perşembe ve cuma bana göre hisse tarafı gayet güzel idi.
    Cuma kapanışa doğru vadeli üzerinden piyasaya satış baskısı oluştu.
    Adamlar cift tarafta poz alacakları zaman bunu yapıyorlar.
    Aşağıya veya yukarıya doğru yüklü miktarda alış veya satış yazıyorlar
    Sonra o alımlara sert satış yapıyorlar. Veya tersi
    Ve aps bu şekilde artmış oluyor.
    Böyle zamanlar da piyasanın esas gideceği yönün tersine gidip önce o pozları karlı kapamaya
    Sonra da diğer tarafa gidiyorlar.
    Şuan benim anladığım böyle bir hazırlık yapıldı
    Yanı tahminim bu

Pazartesi enflasyon verisi kötü gelirse sert aşağıya basacaklar ve cuma cift taraflı actıkları pozların şhort tarafını biraz karlı kapamış olacaklar.
    Ve aynı anda usd yede alım gelecek.
    Kısa süreliğine panik satışlar karşılanacak ve piyasa yukarı dönecek.

Perşembe ve cuma spot daki sağlam duruştan, cuma vadelide ki hareketten ve aps nin artmasından böyle bir senaryo yazdım.

Benim tarafta sabah işlerim var.
    Ve ekranda öğlene kadar olmayacağım.
    Şuan endeks şhort
    Hisse vadeli long var
    Şayet enflasyon verisi sonrası direk yukarı gidersek kademeli şhortlar kapanacak.
    Şayet yazdığım gibi bir durum oluşursa
    Ve piyasa aşağı giderse %50 şhort azalacak.
    Kalanı piyasa yukarı gidince kapanacak.
    Yanı iki secenektede longlara tutulmayacak.
    Görüldüğü üzere yukarı gitmesini bekliyorum.

Fakat ilk satış hariç yine satış olursa.
    Kapanacak şhortlar mecbur tekrar açılacak.

Biraz uzun oldu
    Şunuda yazayım

Bu hafta yükseliş bekliyorum.
    Enflasyon verisi yüksek gelirse
    Başlangıçta dolara Alım gelirse de Sonra satmalarını beklerim.
    Sebep de
    Enflasyon yükseldi
    MB faiz indiremez
    O nedenle dolarda yükselmez denebilir.

Bu akşam fazla senaryo yazdım
    İyi geceler

SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8.  Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    CB tarım kredi kooperatiflerinden alış veriş yapmış fiyatlar gayet uygun demiş. CB neyin fiyatını biliyor ki. Onu da geç kaç tane 100 Luk verdi bir andız pekmezi gördüm abur cubur aldı ona da 400*500 verdiyse uygun dediyse battık
    günlük mutfak harcaman 25.000 tl. üzerinde olursa neler ucuz gelmez ki..?

Sayfa 621/1004 İlkİlk ... 121521571611619620621622623631671721 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •