Sayfa 628/1030 İlkİlk ... 128528578618626627628629630638678728 ... SonSon
Arama sonucu : 8234 madde; 5,017 - 5,024 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by EREGLTUPRS Yazıyı Oku
    "“Kitaplar karıştırdım. Hayat hakkında filozofların ne dediklerini anlamak istedim. Bir kısmı herşeyi kara görüyordu. Madem ki hiçiz ve sıfıra varacağız, dünyadaki muvakkat ömür esnasında neşe ve saadete yer bulunamaz" diyorlardı.

"Başka kitaplar okudum. Bunları daha akıllı adamlar yazmışlardı. Diyorlardı ki:Madem ki sonu nasıl olsa sıfırdır, bari yaşadığımız müddetçe şen ve şatır olalım..."

Ben kendi karakterim itibarıyla ikinci hayat telâkkisini tercih ediyordum, fakat şu kayıtlar içinde:

Bütün insanlığın varlığını kendi şahıslarında gören adamlar bedbahttırlar. Besbelli ki o adam fert sıfatıyla mahvolacaktır. Herhangi bir şahsın, yaşadıkça memnun ve mes'ut olması için lazım gelen şey, kendisi için değil, kendisinden sonra gelecekler için çalışmaktır. Makûl bir adam, ancak bu suretle hareket edebilir. Hayatta tam zevk ve saadet, ancak gelecek nesillerin şerefi, varlığı, saadeti için çalışmakta bulunabilir.

Bir insan böyle hareket ederken, "benden sonra gelecekler acaba böyle bir ruhla çalıştığımı farkedecekler mi?" diye bile düşünmemelidir. Hattâ en mesut olanlar, hizmetlerinin bütün nesillerce meçhul kalmasını tercih edecek karakterde bulunanlardır.

"17 mart 1937 de, ölümünden bir yıl önce Romanya Dışişleri Bakanı Antonescu ile yaptığı sohbette geçen beyanlarmış"

Linki de aşağıda.

https://isteataturk.com/g/icerik/Ata...t-17031937/817
    Bravo, gerçekten bu sözlerin üstüne ne denebilir ki? insanoğlunun amacı taş üstüne taş koymak olmalı

2. Sekerbank hangi sube mt oyle bir oran yok diyor

3.  Alıntı Originally Posted by OZG Yazıyı Oku
    Sekerbank hangi sube mt oyle bir oran yok diyor
    var iyi baksınlar. Yalan söylemesinler.

4. Sorun omayacaksa Sube ismi verebilirmisin

5.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Sabanci bir finans holdingi konumuna gelmisti sanayi tarafinda pek bir is beceremediklerinden.
    Onu da satarlarsa ne olur bu Sabanci gurubunun hali?
    Syg,
    sabancı birkac yıl once satacak gibi olmustu vazgecmisti o zaman ekonomide iyi durumda idi yine mi gundeme getirmisler .o degilde bu borso ne is ..tam mala girim diyorum hop asagıya tam girim diyorum yine asagıya ..banka alım diyorum yok sanayi alım diyorum yok .patron hisseleri zaten pert borsa 1 dusse onlar 10 dusuyor ne alcagımı sasırdım valla mevduata ek kazanc saglayamıyoruz ne zamandır .. enflasyona yenildik

6.  Alıntı Originally Posted by evren77 Yazıyı Oku
    Dün şeker %28 verdi.
    şekerde hesabım var, milyon üstü 26,5 verdi. 28 imkansız diyor. bu sabah konuştum.

Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    Aralık ayına kadar bu kış havası devam eder....Aralık ayında Mevduatcı tekrar bahar havası yakalar diye düşünüyorum.....Bende HSBC den 29 dan bağladım....Bakalım ne olacak .Uzun bağlamakla hatamı ettik yoksa doğrumu yaptık bilemiyorum............
    Mevduatcı için Kış erken geldi....Baharı havasını Aralıkta-Ocak ayında yakalayabiliriz diye düşünüyorum......

8.  Alıntı Originally Posted by OZG Yazıyı Oku
    Sorun omayacaksa Sube ismi verebilirmisin
    Şehir ankara. Verdiler. Sorsunlar genelmüdürlüklerine.

Sayfa 628/1030 İlkİlk ... 128528578618626627628629630638678728 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •