Sayfa 641/1006 İlkİlk ... 141541591631639640641642643651691741 ... SonSon
Arama sonucu : 8043 madde; 5,121 - 5,128 arası.

Konu: Vob 24

1.  Alıntı Originally Posted by ilay x Yazıyı Oku
    son dakika haberi iran ırak ile sınır kapılarını kapattı kaynak 13.03 ntv haberlerde geçti .
    soru şu
    1- bizde kapatacakmıyız?
    2-kapatırsak ekonmimiz olumsuz etkilenir mi ?
    3- kapatmıyoruz dersek iran bu duruma ne der ben kapattım beni yarı yolda bıraktın der mi ?
    bu sorularım sonucunda forum sakinlerini ilgilendiren soru ise şu yarın BİST düşer mi ? şunun için soruyorum . bu gece yada ilerleyen günlerde biz de iranla ortak haraktımız olan idlib ve farklı çıkarlarımız doğrultusunda kapatmaz isek iranın tepkisi ne olur ?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    5,796
     Alıntı Originally Posted by ilay x Yazıyı Oku
    son dakika haberi iran ırak ile sınır kapılarını kapattı kaynak 13.03 ntv haberlerde geçti .
    soru şu
    1- bizde kapatacakmıyız?
    2-kapatırsak ekonmimiz olumsuz etkilenir mi ?
    3- kapatmıyoruz dersek iran bu duruma ne der ben kapattım beni yarı yolda bıraktın der mi ?
    Gerçekleri mi yazalım duymak istediginiz cevabı mı?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    5,796
    Bu arada suudi arabistan iran konusunda abd ye destek vermiş. Vehabiler abd nin iran saldirisi olursa taşeronlugu yapacaklar...

4. Hep siyaset politika yapılıyor 10 yıldır bu forumu takip ederim çok faydalı şeyler paylaşılıyor fakat kişisel tartışma platformuna dönüştürmeyelim,herkes kendini biliyor özeleştiri olucak tabiiki fakat bizim birlik olmamız gerekiyor,üzerimize bu kadar oynanırken bırakın reeli şurda bile karşı karşıyayız
    Viop konuşalım biraz
    Nereye gidebiliriz nerden dönebiliriz
    Benim teknik analiz sonucum;
    Eğer bist 100 burdan 118-120 aralığını görücekse çok kısa vadede olmayacağı yönündedir,çünkü seçimlere çok var ben düşüşün 2018 haziranından sonra başlayacağı düşüncesindeyim
    Bu sefer 104-107500-97-118 olacağı düşüncesindeyim yaklaşık 6-7 ay süreçte daha detaylı anlatırım ama vaktim yok
    Tek diyeceğim herkese trene binerken inmeli,inerken binmeli,tüm olumsuzluklar bitti diye herkes pozitife dönmüş, ayrıca 6-7 ay yukarı olan momentum bozulmuş 2 haftada yerine dönmesi bence beklenemez,testere metoduyla millete sermaye bitirtmeden zirve olmaz diye düşünüyorum derin düşünelim
    Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir

5. Haftaya Abd heyeti en önemli gündem olmalı. (inek ithal, önüne koyduğumuz ot ithal, dış borç 400 küsür, bu nedenle önemli.)

(Kapalı kapılar arkasında neler konuşulduğu ve pazarlıklar halka hiçbir zaman açıklanmaz.)
    Heyetler basına yüzeysel bir açıklama yapar.

Olumlu senaryo: Vize yasağı kalktı, anlaştık, en iyi müttefikiz zaten vs..
    Borsa: 3-5 bin puan sert yukarı. 122 bin'deki hareketin ters simetriği olur. Shortu bas geç. Kriz başlangıç fiyatları 129 binlere gelmesi gerekir, belki birkaç günde.

Nötr senaryo: Yuvarlak açıklamalar, basın açıklaması esnasında yanlış anlatmalar, yanlış anlamalar, 1000-2000 puanlık hem aşağı hem yukarı sert hareketler olur. Buradan zor para kazanılır. Mouse'u elleme.

Olumsuz senaryo: Anlaşma olmaz, ipler kopar, (reza, halkbank, idlib... zaten kopacaktı, erken kopmuş olur.)
    İleride abd, güvenlik nedeniyle büyükelçisini çeker, ambargo konuşulmaya başlanır.
    Borsada 5000 puan tek tuş aşağı gömme olur.
    Buradan toplamayabilir. Çünkü vize krizi ilk başladığında durum farklı. Görüşme, yumuşama, geri adımla anlaşma beklentisi vardı. Yani bu görüşme beklentiydi.

Yukarı tepki gelene kadar bekle, short açacaksan orada aç.

(birkaç milim geri adım atmamız lazım, fazla atarsak da daha çok üstümüze gelirler. Her 3 senaryo da eşit olasılık bence.)

............

2 tane global çete var. Rusya, iran, çin çetesi. Ve Abd, ingiltere, AB çetesi.
    Bunlar bize acımazlar.

Birbirimizi dinleyip anlamaya çalışmalıyız. Kuvay-ı milliye cemiyetlerini tekrar kurmak zorunda kalabiliriz.
    Aynı cephede savaşıp, belki birbirimizi hastaneye taşıyacağız.
    Çatışmacı değil de kapsayıcı bir dil kullanmamız lazım.
    Bu, hepimizin sorumluluğudur.

Akp'li kardeşlerim, Erdoğan gençliğinden beri siyasette, eminim ki eleştirilmekten rahatsız olmuyordur, icra makamı kararları verip uygulayan olduğu için eleştirilir, siz de rahatsız olmayın. Doğruya doğru, yanlışa yanlış dememiz lazım.
    Melih Gökçek imrahor'da bir yeşil alan projesi ihalesi yapmış. Helal olsun, ben bu icraatını destekliyorum mesela. İdlib operasyonunu da destekliyorum. 15 temmuzda da herkes devletin ve hükümetin arkasında durdu.

Bir şehidimizin babası yok, annesi ve 4 küçük kardeşi varmış, elektrik borçları nedeniyle elektrikleri kesik karanlıkta oturuyorlar, şehit haberini vermek için önce gidip evin elektriğini açmışlar.
    Başka bir şehidimiz toprağa verilirken, karda buzda annesi zor ayakta duruyor, kışlık ayakkabısı yok, açık ayakkabılarla cenazeye katılmış, orada bir bot alıp vermişler.

Yaşadığımız gerçek bu işte!

Bir akıllı olalım artık, kişi olarak yapabileceğimiz şeyler var.
    Bir elinde iphone, diğer elinde malbora, götünde de levis olan bir toplumuz.
    Bunların vergileri doğrudan abd hazinesine gidiyor.
    Abd hazinesi pkk'ya ücretsiz silah veriyor.
    Alma bari bunları, pkk'nın hesabına para yatırmakla aynı şey...

S-400'e de gerek yok, kime karşı kullanacaksın?
    Diyelim 1000 tane aldın, nato'da 10.000 füze var.
    2,5 milyar doları bas Türk mühendislerine, 5-10 seneye nato bizi atana kadar füzemiz olur.
    Marmara bölgesine götür yüzlerce hareketli rampa, Avrupa başkentlerine çevir ''belanızı s...keriz'' hesabı. O zaman pazarlık gücün olur. Rusya dağılmış, krize girmiş, kadınları başka ülkelere fahişelik yapmak için giderlerken, adamlar kaynaklarını s-400, su-34,35 için ayırmışlar.

Kendi karnını doyurup güvenliğini sağlarsan sana kimse bir şey yapamaz.

Kaynakların çoğunluğunu tarım ve savunma sanayisine harcamalıyız. Araba, telefon vs. kullanmasak da olur.

Sadece otomotiv, beyaz eşya, turizmle geçinir gideriz, inovasyona bile gerek yok, dükkanımızın yeri iyi...

Saygılar, bol kazançlar...

6. türkiye kocaman bir kahvehanedir, en iyi konuşan en başa geçer......
    yatırım tavsiyesi değildir, başka bişeydir...pP...
    soros moros, eskiden şoparlar sanatçılık yapardı, o hesap...keko hepsi...

7.  Alıntı Originally Posted by prototip Yazıyı Oku
    türkiye kocaman bir kahvehanedir, en iyi konuşan en başa geçer...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    9,242
    iran sınır kapasını kapattığı haberini yalanladı...

http://www.milliyet.com.tr/son-dakik...dunya-2537429/

Sayfa 641/1006 İlkİlk ... 141541591631639640641642643651691741 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •