Sayfa 642/1001 İlkİlk ... 142542592632640641642643644652692742 ... SonSon
Arama sonucu : 8001 madde; 5,129 - 5,136 arası.

Konu: PARA PİYASASI FONLARI ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by trust06 Yazıyı Oku
    bugün ppf den 400 in liralık fon bozmak istedim karşılığında vadesize 397.400 geçmiş. yaklaşık %0,65 stopaj vs

STOPAJ MATRAHI VE STOPAJ TUTARI GELİR VERGİSİ KANUNUNA 5281 SAYILI KANUN 30. MADDESİ
    İLE EKLENEN GEÇİCİ 67. MADDESİ UYARINCA HESAPLANMIŞTIR diyor.
    Kanunun da bu:

https://www.gib.gov.tr/taxonomy/term/81293

Alıp satacaklar dikkatli olsunlar...
    zaten o rakam gordugunuz stopajsizdir abi
    aslinde madam ki satmayacaksin stopaj kesilmemis halinde

2.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Yatırım süresince kazancınız %6.5 muydu?
    İşte onu hesaplamadım

Ortalama maliyet bilgisi var ama peyder pey farklı zamanlarda ve miktarlarda alış yaptığım için çok net değil.

Ben doğru hesaplandığını düşünmedim.

Oradan zorlasam yakın çıkması lazım dediğiniz rakama göre...

3.  Alıntı Originally Posted by NewsTR Yazıyı Oku
    %10 stopaj yeni bir şey değil ki.
    Haklısınız da kesilen miktar bana fazla geldi

4.  Alıntı Originally Posted by trust06 Yazıyı Oku
    İşte onu hesaplamadım

Ortalama maliyet bilgisi var ama peyder pey farklı zamanlarda ve miktarlarda alış yaptığım için çok net değil.

Ben doğru hesaplandığını düşünmedim.

Oradan zorlasam yakın çıkması lazım dediğiniz rakama göre...
    Hocam çok kabaca 3-4 ay civarıdır tutuyorsanız getiri o civarda olmalı. 6.5-7 gibi, karın %10 vergisi ile 0.65 eder. Ne kadardır tutuyorsunuz yaklaşık ?

Parça parça alsanız bile çok yaklaşık alım valörünüzün ortalaması hangi tarihlere gelir ?

Yani kesin hata olmaz, mümkün değil dememek lazım. Ben yıllarca ticaret yaptım. Maliyenin defalarca vergiyi yanlış hesapladığına tanık oldum. İtiraz edip değiştirdik, kamunun hesabı bu, belli olmaz, kontrol etmekte yarar var.

5.  Alıntı Originally Posted by trust06 Yazıyı Oku
    Haklısınız da kesilen miktar bana fazla geldi
    Gönül tabi hiç kesilmesin istiyor ama 374 K'nız 400 K olmuş 26 K brüt kazancınızdan da 2.6 K stopaj kesilmiş

6.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Hocam çok kabaca 3-4 ay civarıdır tutuyorsanız getiri o civarda olmalı. 6.5-7 gibi, karın %10 vergisi ile 0.65 eder. Ne kadardır tutuyorsunuz yaklaşık ?

Parça parça alsanız bile çok yaklaşık alım valörünüzün ortalaması hangi tarihlere gelir ?

Yani kesin hata olmaz, mümkün değil dememek lazım. Ben yıllarca ticaret yaptım. Maliyenin defalarca vergiyi yanlış hesapladığına tanık oldum. İtiraz edip değiştirdik, kamunun hesabı bu, belli olmaz, kontrol etmekte yarar var.
    Tüm alışlar ve satışların kaydını excelde tutuyorum tutarsızlık yaşamadım. Benimki satış sonrası elime geçecek net tutarı hesaplamak amaçlı

7. Bugün akşam oturup bütün özel sektör tahvillerine yatırım yapan fonları karşılaştıracağım bütün vadelerde. En iyilerini belirleyip birine girmeyi düşünüyorum. Tefaşın kendi sıralaması biraz abuk, nasıl değerlendiriyor bilmiyorum ama kendi içinde bir sıralama yapıyor ve çok anlamlı olmuyor.

8.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku

...
    Kontrol etmekte fayda var, sanırım 3-4 ay oldu.
    Meblağ nispeten büyük olunca kesilen stopaj da göze büyük geliyor

Sayfa 642/1001 İlkİlk ... 142542592632640641642643644652692742 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •