Sayfa 657/1001 İlkİlk ... 157557607647655656657658659667707757 ... SonSon
Arama sonucu : 8006 madde; 5,249 - 5,256 arası.

Konu: Viop XXXVII

millet servetini korumaya çalışacak tabi amma ve lakin sevmediği nefret ettiği hükümetide devirmek için bir dolarizasyon mekanizma oluşturulduysa, hem dolarım artıyor servetime servet katıyorum hemde lanet olası benim görüşümde olmayan hükümet defolup gidecek diye düşünüp benim gibi TL ile işyapanları mahvediyorlarsa bu düşüncede olanların hepsi sürüm sürüm sürünsün kahrı perişan olsunlar ocakları bucakları tütmesin

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    9,242
    kontrat fiyatları da artar sanırım bu hafta...2.200 TL / 2.300 TL falan olabilir...

3. ne mekanizması yahu; %60 enflasyon olan ülkede adamlar faizi %15'e düşürmüş; başka mekanizmaya ihtiyaç mı var... fazla fazla yeter bu zaten milleti batırmaya...
    Markets may remain irrational longer than you can remain solvent.

4. bakalım 14.50 savunması kaç gün dayanacak...

hazinenin kendi borçlanması (5 yıllık) politika faizinden daha yüksek, haberlerde vardı.. 15 vs 22 gibi olmalı yanlış hatırlamıyorsam..

tek bir kişinin kibrini tatmin için gelinen noktalar buralar..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati: Karamsar tablo çizenler var. Onlara diyorum ki 'Sen maaş alıyorsun. En fazla neyini kaybedersin? Enflasyonun altında ezilirsin. Ama ben bütün varlığımı kaybederim'
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

7. haram lokmadan,
    lüküsten şatafattan,
    israftan, masraftan
    ayet sallayanlardan
    zalimden, zulümden,
    bunlardan da bahsedecen.
    Yoksa vaaz eksik kalır.
    ve bela geliyorum demez, geliyorum diye bağırır.
    kulak olsa da duysa.
    göz ola dağın arkasını göre,
    akıl ola başa geleceği bile.
    bindik bir alamete, gediyoz kıyamete.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

8. Al sana en alasından mekanizma...

Habertürk internet sitesinde yayınlanan habere göre; Hazine ve Maliye Bakanı Doktor Nureddin Nebat gazetenin sorularını şöyle yanıtladı.

Ekonomide uyguladığınız model tartışılıyor. Çin Modeli diyenler var mesela...

Hayır. Hayır. Asla! Bizim modelimiz Çin Modeli, Güney Kore modeli filan değil. Bu, Türkiye modeli. Türkiye çok güçlü bir ülke. Konjonktürel yapısı, jeopolitik yapısı, iyi ilişkileri, geçmişte edindiği ilişkilerden gelen gücü. Medeniyeti. Şu anda kimse Türkiye'yi taşımıyor. Türkiye kendi kendini taşıyor. Böyle bir şey olabilir mi? Çin kendi modeliyle var olabilir ama bizim modelimiz farklı. Bize özgü bir model. Dün toplantıda bunları anlattım gelen işadamlarına. O yüzden de çok mutlu ayrıldılar. Altyapısını tamamlamış. Çok güçlü bir şekilde bu modeli hayata geçirmek üzere yola çıkıyor Türkiye.

Siz gerçekten bu modelin başarıya ulaşabileceğine inanıyor musunuz?

Evet. Tabii ki! Göreceksiniz. Çok hızlı bir şekilde düzelecek ekonomi. Yeter ki bize güvenilsin. Dün toplantıda bankacılar da vardı. "Güvenin, inanının bize" dedim. Faiz artırmayacağız. Bu işi faiz artırmadan da yapabildiğimizi göreceksiniz. Sadece güven.

Faiz indirimi devam edecek mi?

Onu bilmem ama artırmama konusunda kesin kararlıyız. Ve bu işi biz oturtacağız Allah'ın izniyle.

Sayfa 657/1001 İlkİlk ... 157557607647655656657658659667707757 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •