Sayfa 658/852 İlkİlk ... 158558608648656657658659660668708758 ... SonSon
Arama sonucu : 6815 madde; 5,257 - 5,264 arası.

Konu: KIPA - Tesco Kipa

1. Hayirli olsun kap a dustu haber

2. Migros ve Kipa'nın Migros bünyesinde kolaylaştırılmış usulde birleşmesine ilişkin Sermaye Piyasası Kuruluna başvuru yapılması

1 ayda sonucu belli olur
    Son düzenleme : elfidaa; 25-04-2018 saat: 13:41.

3.  Alıntı Originally Posted by diagonal Yazıyı Oku
    SPK Şikayet : http://www.spk.gov.tr/Sayfa/Index/4

Bimer Şikayet : https://www.bimer.gov.tr/

Cimer Şikayet : https://basvuru.tccb.gov.tr/Forms/pgDefault.aspx

Ne kadar çok şikayet, o kadar çok ses... Ne kadar çok ses, o kadar çabuk SONUÇ...

Takke düştü, kel göründü.....
    Arkadaşlar üşenmeden her gün SPK ya, Bimer e ve cimer e yazalım şikayetimizi.
    Bu baba yiğit denilen kişinin aslında ne kadar baba yiğitlikten uzak olduğunu gösterelim.

4. 70-75 kuruş ediyor verdiği hisse spk onaylarsa yanlışmıyım?

SM-C7000 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5.  Alıntı Originally Posted by diagonal Yazıyı Oku
    Takke düştü, kel göründü.....
    Arkadaşlar üşenmeden her gün SPK ya, Bimer e ve cimer e yazalım şikayetimizi.
    Bu baba yiğit denilen kişinin aslında ne kadar baba yiğitlikten uzak olduğunu gösterelim.
    Sayın Diagonal,

hazır bir metin olabilir mi? derdimizi daha güzel anlatabilecek. profesyonel bir anlatım olursa copy paste daha hızlı olabilir. Belki
    forumdaki arkadaşlar bu şekilde daha çabuk işlem yapabilirler. teşekkürler

6. 2, 77 de 470.000 alan hangi kurum görebilen var mı?

7.  Alıntı Originally Posted by Demisporlu Yazıyı Oku
    Sayın Diagonal,

hazır bir metin olabilir mi? derdimizi daha güzel anlatabilecek. profesyonel bir anlatım olursa copy paste daha hızlı olabilir. Belki
    forumdaki arkadaşlar bu şekilde daha çabuk işlem yapabilirler. teşekkürler
     Alıntı Originally Posted by diagonal Yazıyı Oku
    Arkadaşlar şöyle bir kısa özgeçmiş yapalım,

1- 10.06.2016 tarihinde Kipa nın % 95,5 ini hisse başı 0,2375 TL den, Toplam 302.286.947 TL ye Tesco dan satın aldılar, (fiyat son kesinleşmiş bilançoya göre yeniden belirlenecek dediler)

2- 07.03.2017 tarihinde Zorunlu pay alım teklifinden muafiyet başvurusu yaptılar. (bunu yapmalarının sebebi hissenin o tarihteki borsa fiyatının satış fiyatının çok üstünde olması ve fiyatının bu haberlerle düşürülmeye çalışılması.

3- 05.06.2017 tarihinde SPK muafiyet başvurusunu reddetti. (SPK bu oyunu gördü mü görmedi mi bilinmez ama KY için umut verici oldu)

4- 12.06.2017 tarihinde son 6 aylık ortalama fiyattan 2,2477 den zorunlu pay alım teklifinde bulundular. (bu tarihte hisse fiyatı zaten 2,30 - 2,40 larda idi. Dolayısıyla zorunlu çağrıya çok katılım olmadı.)

5- 12.07.2017 tarihinde zorunlu pay alım teklifinde süre uzatımı talebi yaptılar. (Kimse katılmayınca istedikleri oranı yakalayamadılar. Zaman kazanmak, fiyatı düşürmek ve birkaç KY den daha ucuza mal kapmak için son Bizans oyunlarını da oynadılar)

6- 02.08.2017 tarihinde sürpriz yapıp 20 Migros ve 8 Kipayı 20 milyon + KDV ye Carrefour a sattılar. (bu mağazaların hangisi kaça satıldı ben çıkartamadım. Ya da gözümden kaçtı. Bilen veya gören varsa paylaşırsa buraya eklerim. Bu satışın Kipa ya veya migrosa getirisi/götürüsü nedir hesaplayamadım)

7- 15.08.2017 tarihinde nihai satış fiyatı belirlendi. Hisse başı 0,15308 TL den Toplam 194.820.897,40 TL ye iş bitirildi. (Bu fiyata Tesco nasıl razı oldu hala anlamış değilim. İngilizin kurduğu turşunun kokusu 40 yıl sonra çıkar derler. 1.332.000.000 adet hissenin 1.272.673.748 adeti 0,15308 TL den alındı. Burada şarta bağlı başka yükümlülük var mı yok mu hala belli değil.)

8- 25.12.2017 de piyasa fiyatını biraz daha düşürebilmek adına Kottan çıkma tehdidinde bulundular. Çağrı gfiyatı olarak ta 2,56 TL den çağrı yaptılar. (Bana kalırsa kottan çıkmak gibi bir niyetleri hiç olmadı. Amaçları fiyatı düşürebilecek her ayrıntıyı kullanmak, kimde mal varsa hepsini alınabilecek en ucuz fiyattan almak. Bu yüzden o kartı da akıllıca oynayıp biraz daha mallandılar. Sonra ya biz kottan çıkmaktan vazgeçtik dediler. Yani sözün kısası ölümü gösterip sıtmaya razı etmek istediler.

9- 28.12.2017 de yine bir sürpriz daha yapıp mersin AVM yi 50 milyon KAR ile 110 milyon TL ye sattılar. (Bu satışın önemi Kipanın gayrimenkullerinin gerçek bedelleri ile bilançolarda görünmediğinin en bariz kanıtı. Bu satıştan neredeyse yarı yarıya kar elde edildi. Değerleme yapılmış olsa idi kar belki düşük çıkacaktı, ama bilanço daha renkli olacaktı)
    10- Son olarak 08.01.2018 de Çerkezköy AVM yi 7.700.000 TL zararla sattılar. Bu satıştan Toplam girdi 44 milyon TL oldu. (Kar olur da zarar olmaz mı? Olmaz.... Hele maliyet bedeli ile bilançoda görünen bir gayrimenkulü değerleme fiyatının yarısına nasıl göz yumuldu anlamadım. Acil para lazım oldu herhalde)

Şimdi yukarıdakileri bir kere daha okuyun ve resme biraz daha geniş açıdan bakın. Sayın ortaklarım sizlere demiyorum....
    SPK ya, Bimer e ve Cimer e diyorum...
    Sayın demirsporlu daha önce bu özet çalışmayı yapmıştık...
    Son gelişmeleri ekleyip tekrar şikayetimizi yenileyelim..

8. Suan merak edilen 1 kipaya kac adet migros verilecek

Lenovo A6020a41 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 658/852 İlkİlk ... 158558608648656657658659660668708758 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •