Sayfa 66/104 İlkİlk ... 1656646566676876 ... SonSon
Arama sonucu : 829 madde; 521 - 528 arası.

Konu: AGESA - Agesa Hayat ve Emeklilik A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by twilight1517 Yazıyı Oku
    Agesa ilk çeyreklerde sürpriz yapmayı sever....2020 yılında ilk çeyrekte 40 milyonken, 2021 ilk çeyrekte 125 milyon kar etmişti... 2022 ilk çeyrekte ise 240 milyona cıkmıştı... Artış oranları muazzam... Bakalım 2023 ilk çeyrekte bizi ne gibi süprizler bekliyor...

Belki de bu sene son az Temettü acıkladı... 2023 yılı bence iyi bir kar getirerek ozkaynakları 3.5-4 milyar seviyelerine cıkarabilir....ya yüksek Temettü olacak ya da bizlere yüksek Bi bedelsiz verecek...
    peki anhayt aktif toplam 90 milyar kar 1.4 milyar ayni aktif toplam agesada 87 milyarken kar 800 kusur demekki agesa iyi yönetilmiyor

2. Vereceği Temettü yerine hisse geri alımı yapsa daha iyi olurdu hisse üzerinde bilinçli şekilde baskı var bunun sebebi 40 ile 45 ten satılan hisseleri 20 li fiyatlardan yerine koymak akla mantığa uyar başka yolu yok

3.  Alıntı Originally Posted by Sercan2961 Yazıyı Oku
    peki anhayt aktif toplam 90 milyar kar 1.4 milyar ayni aktif toplam agesada 87 milyarken kar 800 kusur demekki agesa iyi yönetilmiyor
    ANHYT beste 1.305.000 kişi varken, agesada 730 bin kişi var neredeyse 2 katı kadar... Anhyt 1.300 milyar kar etti sermayesi 430 milyon.... Agesa 875 milyon kar etti sermayesi 180 milyon... HBK oranında agesa daha iyi... Özsermaye karlılığında agesa daha iyi... 2023 yılında hisse başı karı 11 TL olabilir agesada....3 sene sonra agesa % 4000-5000 den fazla bedelsiz potansiyeline sahip olacak...bakalım sonumuz ne olacak

4. Hocam madem bukadar iyi şirket ama muamele olarak ihlas hisseleri ile aynı muameleyi görüyor ayrıca anhya fk olarak daha düşük kendime kızıyorum 20 tl den anhyt almayarak 42 telden agesa alarak

Alıntı Originally Posted by Sercan2961 Yazıyı Oku
    Hocam madem bukadar iyi şirket ama muamele olarak ihlas hisseleri ile aynı muameleyi görüyor ayrıca anhya fk olarak daha düşük kendime kızıyorum 20 tl den anhyt almayarak 42 telden agesa alarak
    Sercan Bey, geçmişe bakarak keşke şöyle yapsaydım demek size bir fayda getirmez. Takmayın kafanıza. Herkesin böyle bir tecrübesi illa olmuştur.

42 tl den alırken ki senaryonuzda bir değişiklik yoksa, tutmaya devam edin. Alırken ki beklentiniz önemli olan. Fiyat aldatır!

Selamlar saygılar.

Sent from my iPhone using Tapatalk

6.  Alıntı Originally Posted by asuGaGuGa Yazıyı Oku
    Sercan Bey, geçmişe bakarak keşke şöyle yapsaydım demek size bir fayda getirmez. Takmayın kafanıza. Herkesin böyle bir tecrübesi illa olmuştur.

42 tl den alırken ki senaryonuzda bir değişiklik yoksa, tutmaya devam edin. Alırken ki beklentiniz önemli olan. Fiyat aldatır!

Selamlar saygılar.

Sent from my iPhone using Tapatalk
    bekleyip göreceğiz sadece biraz gözümüzde fazla büyütüyoruz bak kaç yıldır bekliyorsunuz şu aşamada hisseyi 15 tl den alıp taşiyanda herkez büyük zararda

7. Bunun derdi ne?
    750 bin $ maksimum deprem zararı açıklamış. Yıllık karın yaninda deve de kulak
    Depremin tam tersi etkisi olması beklenir
    İnsanların ilk aklına gelen hemen sigorta yaptırmak.
    Hayat sigortası şirketleri bu sene yeni uye rekoru kırarlar
    Ayrıca, Portföyün %10 u getirisi düşük devlet tahvillerinde duruyordu şimdi borsaya aktarıldı.
    F/k=2-5 arasi sirketlerden toplarsa, bu da büyük kar olur uzun vadede..

Ben biraz alim yapip boş tahtada destek attım

8.  Alıntı Originally Posted by miami Yazıyı Oku
    Bunun derdi ne?
    750 bin $ maksimum deprem zararı açıklamış. Yıllık karın yaninda deve de kulak
    Depremin tam tersi etkisi olması beklenir
    İnsanların ilk aklına gelen hemen sigorta yaptırmak.
    Hayat sigortası şirketleri bu sene yeni uye rekoru kırarlar
    Ayrıca, Portföyün %10 u getirisi düşük devlet tahvillerinde duruyordu şimdi borsaya aktarıldı.
    F/k=2-5 arasi sirketlerden toplarsa, bu da büyük kar olur uzun vadede..

Ben biraz alim yapip boş tahtada destek attım
    çocuklarımın hakkı çocukların dan Allah çıkarsın kim bunu bilerek baskiliyorsa Allah neslini kahrı perişan etsin

Sayfa 66/104 İlkİlk ... 1656646566676876 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •