Sayfa 66/1032 İlkİlk ... 1656646566676876116166566 ... SonSon
Arama sonucu : 8252 madde; 521 - 528 arası.

Konu: HALK Cafe - I

1.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Öte yandan bugünkü satışlara anlam veremedim. 3 yabancı kurumun yaptığı 8 milyon lotluk net satışın ne amaçla yapıldığı meçhul, hele hele hisse dolar bazında tarihi diplerdeyken. Aslında bugünkü 8 milyon lotluk net satıştan gelecek para (8Mx9) : 4=18 milyon dolar ediyor. Bu satışları tek 1 yabancı fon bile yapmış olsa ortalama fon büyüklüğüne oranla ciddi bir meblağ değildir bu rakam. Kaldı ki büyük ihtimal okkalı bir zararla satmış olmalılar.
    10 üzerine atacaktı ya, bizde artık mutlu olacaktık ya, işte anlam veremediğin satışlar bunun için, 10 üzerine atmadan önce belki silkeleme yapıyodur
    MÜMİN, BİR SEFER ISIRILDIĞI DELİKTEN BİR DAHA ISIRILMAZ

Güne Bakış (Anadolu Yatırım)

23 Nisan tatilinin ardından BIST100 endeksi haftaya, küresel tarafta risk iştahındaki zayıflığın yanı sıra içeride siyasi gelişmelerin eşliğinde zayıf bir başlangıç yaptı. Dolar tarafındaki sakin seyirle birlikte USDTRY günü 4,09 seviyesinin aşağısında tamamlarken, BIST100 endeksinde kayıp %0,79 oldu.

Yeni günde küresel piyasalarda risk iştahı zayıf seyretmeye devam ediyor... ABD 10 yıllıklarının 3 seviyesi üzerine yerleşmesiyle Wall Street endekslerinde satışların öne çıktığını görüyoruz. Dünkü sert kayıpların ardından ABD vadelileri yeni günde değer kaybını sürdürürken, Asya piyasalarında da görünüm satıcılı (Shangai -%0,31, Nikkei -%0,30) An itibariyle gelişen ülke kurlarının genelinde dolardaki ivmelenmeyle birlikte kayıplar görülürken, USDTRY'de an itibariyle işlemler hafif yükselişle 4,0895'den geçiyor.

Piyasaların odağında Merkez Bankası olacak... Bugünün ana gündem maddesi saat 14:00'da açıklanacak TCMB faiz kararı olacak. Son dönemde gerek jeopolitik gerekse siyasi gelişmelerin eşliğinde yükselen kurların TCMB'yi daha fazla sıkılaştırmaya zorlayabileceğini daha önceki raporlarımızda da belirtmiştik. Bu görüşümüzü korumaya devam ediyoruz. Özellikle gıda fiyatlarındaki yükseliş kaynaklı olarak beklenen düzeyde gerilemeyen TÜFE'nin yanı sıra katılığın sürdüğü çekirdek TÜFE ve yükselişini sürdüren ÜFE TCMB'yi sıkı duruşunu korumaya itmektedir. Bu noktada Merkez Bankası'nın yükselen kurların enflasyona yansımalarını bertaraf etmek adına sıkı duruşunu artırmasını beklemekteyiz. Keza Merkez Bankası ve hükümet kanadının gerektiğinde daha fazla sıkılaştırmaya gidilebileceğini ifade eden açıklamaları piyasada bu beklentiyi oluşturmuş durumda. Piyasa genelinin de geç likidite penceresinde 50 ila 75 bp arasında faiz artışı üzerinde yoğunlaştığını görüyoruz. Mevcut durumda piyasayı %12,75 olan geç likidite penceresi borç verme faizinden fonlayan TCMB'nin haftalık repo faizi %8'de, faiz koridoru ise %7,25-9,25'de bulunduğunu da hatırlatalım.

Bugün TCMB'nin faiz kararı dışıında Avrupa ve ABD tarafında önemli bir veri akışı bulunmuyor.

Anadolu Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş.
    http://www.anadoluyatirim.com.tr/

Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Abd 10y 2,986 +0,013 +0,45%
    Bazi A tahvillerimdeki leverage'in getirisi eksiye dustu. Onlari kapatmak zorunda kaldim gecen ay. Leverage'e odenen faiz kupondan fazla olacakti nerdeyse.

Bu aylik raporlar:

5.  Alıntı Originally Posted by Drexty Yazıyı Oku
    Sayın CB milli ve yerli para ile kur üzerinde oynanan oyunları bozmayı planlıyor. Altın ile ticaret ön plana çıkacakmış. Altın ons fiyatı rus rublesi ile mi yoksa yuanla mı fiyatlanacak. Allah rızası için bir danışman cesaretini toplayıp gerçekleri söylesin sayın CB 'mıza...
    Danışmanlar doğruyu değil liderin duymak istediklerini fısıldarlar. Bu tüm liderler ve danışmanları için böyledir. Hele hele şu an CB na birisinin düşüncelerinin tersini söylemesi imkansızdır.

Temettuyle ılgılı ortaklarına teknık bılgıler (Tekrar)

Temettumuz yaklasiyor, temettu ile ilgili teknik bilgilerin faydasi olur ortaklarina.

(28-29 Nisan haftasonu)

* 27.Nisan.2018 gunu kapanista elde bulunan hisselerden temettu alinacak.

* Ertesi gun satis yapilsa bile yukardakiler temettu almak icin yeterli.

* 1 lota 0,25 lira. Yani 1000 (bin) lotunuz varsa 250 lira temettu alacaksiniz.

* 3.Mayis.2018'de hesaba gececek temettu parasi.

* Hisse fiyati 27.Nisan.2018 kapanisindan 0,30 lira dusecek. 9.30 kapanmissa, 9.00'dan acilacak 30.Nisan.2018'de.

* Fiyattan dusen brut temettu (0,30), hesaba gecen net temettu (0,25). Aradaki %15 fark stopaj vergisi.

Matematiksel olarak yatirimciya temettunun bir katkisi yok.

Alıntı Originally Posted by Proton Yazıyı Oku
    kayarlar diye itibar gelmiş. o arkadaşa da teşekkür ediyorum. ben temkinli olma taraftarıyım. seçim sonuçlanıncaya kadar halk işiyle kimsenin uğraşacağını sanmıyorum. yatırım tavsiyesi değildir.
    adam doğru demiş
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

8. Daha önce yazmıştım. 10.30 ortalama ile Halk satıp , 4.29 la Yapı Krediye girip burada yazmıştım. yapı Kredinin bilançosunun çok çok iyi geleceğini biliyordum. beklenen oldu. 4.35 le satıp Halk bankasını 9.84 le tekrar yakaladım. Zamanlama uygun oldu sadece. Halk Bankasının tekrar eski yerine geleceğini kim bilebilirdi ?
    Şu anda ABD 10 yıllıklarının şowunu izliyoruz. Bu yükseliş 3.1 da son bulur. Global satış dalgası izliyoruz..
    Yakında ABD de nasıl düşük büyüme olur ınu izleyeceğimizi tahmin ediyorum.

Sayfa 66/1032 İlkİlk ... 1656646566676876116166566 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •