Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Oylayan
344. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon 1 yıl içinde patlayacaktır, nakitte fırsat beklenmelidir

102 29.65%
  • dolar bu fiyatlarda iken, yatırım yapmak mantıklı

23 6.69%
  • faizler insin, şimdi almak mantıklı değil

21 6.10%
  • ömür boyu alacak param olmayacak

16 4.65%
  • Kira çarpanlarının uçtuğu ortamlarda ev almak doğru değildir, beklenmelidir.

130 37.79%
  • İstanbul gibi metropollerde gayrimenkül yatırımı her zaman karlı bir iş olacaktır.

52 15.12%
Sayfa 66/1014 İlkİlk ... 1656646566676876116166566 ... SonSon
Arama sonucu : 8108 madde; 521 - 528 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by uthmani Yazıyı Oku
    İstanbul'a döndük kardeşim. 10 yıllık tecrübeli makina mühendisiyim. İnanmayan inanmaz, ama iş bulmak bana burada daha kolay geldi Allah'a şükür.
    Bunda bir anormallik yok ki! Bulamasanız şaşırmak gerekirdi. Ama işte soru şu; herşey iş mi? şirketten çıktınız mı durum nasıl? Rahatsanız ne güzel..

2. Gayrimenkulde markali proje zarar ettirmez arkadaslar.Zaten dolar bazli %30 indirim var.Burdan geriye gelmesi zor.Son 10 yildaki fiyat artislarinin bir kismi standart artışından kaynaklaniyor unutmayin.Artik kimse 30 yil oncesinin daire kalitesini inşa etmiyor, kimse de almiyor.Fiyat zaten 40-50 yillik dairelerde cok ucuz yani baloncularin tabiriyle kelepir fiyata düşmüş durumda ama yeni kaliteli konutlarda fiyatlar dolar bazli geri gelmezzzz.

3. Çankaya'da 50 yillik daireler (3+1) iyi muhitte 350bin civari.Ama yeni residans alirsan 1 milyon tlden başlar 1 milyon dolara gider.Şimdi balon var diyorsan git eski dededen kalma dairede otur derler adama.Ankara'da balon yok bence ama Istanbul icin gercekten anormal fiyatlar görüyorum ben de.

4. Yeni evleneceklerden burayi okuyan varsa ben tavsiye ediyorum herkese ev al kardesim.Al 2+1 daireni kiradan biraz fazla verirsin ama 10 sene sonra cocuklar buyuyunce daha büyük bir ev slabilmen için bir sermayen olur.Turkiyede gayrimenkulün zarar ettirdigi (tl bazlı)görülmemiştir.Hele bir de coküşçülerin beklediÄ£i gibi yüksek enflasyonlu bir döneme girilirse kredin sabit olur degismez ama senin evin degeri her gecen yil daha fazla artar.Gencler para kolay biriktirilmiyor eger evlenir evlenmez bunu yapmazsaniz bir daha zor ev alirsiniz

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Karadenizin yeşillikler diyarı..şehri İstanbul .
    Gönderi
    19,764
     Alıntı Originally Posted by ikare Yazıyı Oku
    (Dikkat!!!
    Kimseye al-sat-tut tavsiyesi değildir!!!)

Şahsen bir kaç ay ciddi ciddi evi satıp nakit ile beklemeyi düşündüm....
    Ama dediğiniz gibi "cash is the king"

SM-A710F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Nakit kıral değildir, marka bir projeden veya kaliteli bir muhitten daire almak isterseniz,

ben king'im, nakit bende, havanızı almanız %99 ihtimaldir...

hiç bir müteahhit iyi bir yerdeki projesinden sana ucuz daire vermez..

bu yazıları yıllarca okurum, değişen bir şey yok..
    Forum kurallarını okumak için tıklayınız

Forumun Altın Kuralı : Forumda okuduğunuz bilgileri fikir vermesi amacıyla ve mantık süzgecinden geçirerek değerlendirin. Hiç kimse sizi tanımadan size para kazandırmak heveslisi değildir. Hayatta karşılaşmadığınız ve adını soyadını dahi bilmediğiniz bir kişinin tavsiyesi ile senet almaya/satmaya kalkışmayın, sonu %99 hüsran olacaktır..

Not: hisse başlıklarında dini ve siyasi ile futbol taraftarlığı yazıları kabul edilmiyor.

6. Kızdırmayın şu betoncuları

7.  Alıntı Originally Posted by guneysu Yazıyı Oku
    Nakit kıral değildir, marka bir projeden veya kaliteli bir muhitten daire almak isterseniz,

ben king'im, nakit bende, havanızı almanız %99 ihtimaldir...

hiç bir müteahhit iyi bir yerdeki projesinden sana ucuz daire vermez..

bu yazıları yıllarca okurum, değişen bir şey yok..
    Herşeyin zamanı vardır üstad. Müteahhitlerin kendi finansmanı ile 240 ay vadeli konut satacağı kimin aklına gelirdi misal?

SM-A710F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    3 5 bin de değil şimdi. Işinde iddialı bir mühendis için 5+ yıl tecrübe de varsa net 10k altı eline geçmemesi gerekir. Odtü boğaziçi itü piyasası böyle en azından...

Bu da benim hesabımla california için 120k brüt gibi paralara denk geliyor. Arkadaşım mesela 120k ile bir startup a başladı (sf), bu paralar için gelmeye hiç gerek yok diyor çünkü tr de paranın sana sağladığı yaşam abd ye göre çok daha iyi... az kazansan bile daha iyi yaşıyorsun...

O değil de ayda evine 15 - 20 bin üstü para giren insanlar ev almıyor / alamıyor, kim alıyor arkadaş bu evleri...
    120K ya California da hakikaten gercekten surunursun. Acinacak bir para o California icin. O yuzden ne kadar akli basinda adam varsa donuyor

Efendim kim aliyor bu evleri. Millet ana babasinin destegine guveniyor. Issiz kalsam bile onlar yardimci olur diyorlar

Ana baba fakirse o zaman adam ayda 15 bin TL kazansa yine yetmez

Benim amerikada tanidigim her ama her turk un istanbulda bir ev insaati var bunlarin bazilari hayatinda hic Istanbulu gormemis. Keza Alamancilar da oyle. Yurtdisinda cok fazla Turk var uzerine suriyeliler orta asyalilar balkanlardan gelenler iranlilar iraklilar varoglu var arti kara para sonra ISID

tevekkeli dolar bir turlu yukselmiyor eski degerine ulasmiyor TR de

Sayfa 66/1014 İlkİlk ... 1656646566676876116166566 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •