Sayfa 66/1003 İlkİlk ... 1656646566676876116166566 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 521 - 528 arası.

Konu: Viop XXXVI

1.  Alıntı Originally Posted by Karax Yazıyı Oku
    Ben ew bilmiyorum ama forumda iyi ew sayımı yapanlardan jas hocam bile tl varlıkların sayımıni bıraktı sebebi nedir. Çünkü ortada rasyonolite yok. Onun icin klasik teknik analiz trend tl varlıklar icin en iyisidir. Fiyat sat vermeden hedef vermek doğru olmaz. Adil değere göre analiz yaparsak geçen sene 7.35 kapattı. %45 turkiye enflasyonu %3 abd enflasyonu olarak hesap edersek %42 yıl artış yıl icinde görülür. 7.35×1.42=10.43 olağan fiyat .
    Evet hesap enflasyona göre yapılır. Dolar tl de teknik analiz sadece trende göre çalışıyor bana göre. O da alım satım yapanlar için. Yoksa her fiyat bir sonraki fiyattan daha iyi alım yeri.
    İlave etmem gerekirse borsa da birşekilde primlenecektir.
    Dolar artışı akabinde borsa her zaman o artış kadar primlenir. O yüzden yukarı yükseliş trendinin devam edeceğini hala düşünüyorum.

Mi Note 10 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. Daha önce de size Elliott konusunda çok saygı duyduğumu ve sizle ilgili de bir çok paylaşım da bulunarak işlem mantığınızı ispatı ile yapmıştım..
    Elinize sağlık..
    Buraları ihmal etmeyin.. şeffafsınız
     Alıntı Originally Posted by JAS Yazıyı Oku
    Sn hayek,

Eğer buralardaysanız tartışma konusunda son durumu vermek isterim.
    En son yazdıklarımız şöyle idi. (Aşağıdaki fotoğraflar)

İki gurupta da yanılmalar oldu.
    1) Birinci gurup (Mohikan gurubu diyelim) doğrudan 30.000 hedefi koymuştu, itiraz etmiştik olamaz diye, olmadı.
    2) İkinci ve 3. gurup (benim de içinde olduğum gurup) 3. dalga bitmedi daha yeni zirvelere gideceğiz diye düşünüyorduk. Ama 3. dalganın bittiğini gördük. Bu yüzden normal şartlarda 34000 altına inmez dediğimiz endeks 33530 a kadar indi. Burada yanıldık ama 30000 lere inmeden yeni zirve gelmeli konusunda haklı çıktık.

Bundan sonrasına gelince:
    İki olasılık var, ya 5.3 yapıyoruz ya da 5.1.3.

1) Eğer 5.3 yapıyor isek 3 hafta içinde 35700-36500 arasında son zirveyi buluruz ve derin düzeltme başlar 26000-28500 arasına, sonra da büyük bir ralli başlar.

Ben bu olasılığa şu anda inanmıyorum.

2) İnandığım ise şu anda 5.1.3 yaptığımız va gelecek hafta 5.1 zirvesine gidip sonra 34850-34000 aralığına doğru 5.2 düzeltmesi yapmamız.
    Bu düzeltme sırasında BIST'te de bir realizasyon olmalı. Sonrasında 5.3 ile 37000-37500 aralığına gidebiliriz.
    Ardından bir düzelltme sonrasında 5.5=5 ile 37500-38400 arasında yeni büyük döngünün 1. dalgası biter.
    Zirve için zaman analizim şu anda 4-6 ay arası, sanki Mart 2022 son haftası gibi görünüyor.
    Yeni döngünün 2. dalga dibi ise (burada hata payı yüksektir) normalde 26000-28500 arasında olabilir. Sonrasında Dow 50000 üzerine gitmelidir.

Dow 38000 e doğru giderken BIST'te shortta olmayı kimseye tavsiye etmem çünkü vadeli yeni zirveye bile gidebilir.

Bu yazıyı hem son durumu açıklamak, hem özeleştiri yapmak, hem de rüzgara karşı çövdürmeye çalışan arkadaşları uyarmak için yazdım.

2-3 ay sonra gelir, duruma bir kez daha bakarız, eğer ciddi bir beklenti dışı hareket olmazsa.

Son olarak, Dow ile bizim ne ilişkimiz var diyen lütfen cevap yazmasın, çok ağır cevap yazarım.

Bol kazançlar.

"yatırım tavsiyesi değildir"

Yazdıklarım hayal dünyamın saçmalıklarıdır, zırvalıyorum, ciddiye almayınız.
    M2101K9AG cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by hayek Yazıyı Oku
    sn. jas

yazilariniza ara vermeden devam etmenizi rica ediyorum.

ben acikcasi ilgi ile takip ediyordum.
    Çok teşekkürler Sn hayek.

Alıntı Originally Posted by oyunagelenadam Yazıyı Oku
    Daha önce de size Elliott konusunda çok saygı duyduğumu ve sizle ilgili de bir çok paylaşım da bulunarak işlem mantığınızı ispatı ile yapmıştım..
    Elinize sağlık..
    Buraları ihmal etmeyin.. şeffafsınız

Çok teşekkürler Sv Dostum.
    EW de en tehlikeli olay (Mohikan ile anlaşamadığımız) tek bir sayıma bağlı kalmak. EW bu kadar kesin rotası olan bir analiz olsaydı, herkes zengin olurdu. Bu nedenle olası tüm sayımların sınırlarını düşünüp, indikatörlerle destekleyerek işlem yapmak gerekir. Bu yapıldığında doğru işlem yüzdesinin ne olabileceğini yapıştırdığım ekstre ile göstermiştim.
    Bol kazançlar diliyorum.

Lenovo P1a41 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. Mokikan normal analizini ve şuanki sisteme göre analizler yapsa daha başarılı olur.Çizgilerine fazla güveniyor buda onda özgüven fazlalılığı yaratıyor.Bu huyu senelerdir mevcut , benim kendisi ile muhabbetim ,rus uçağının düşürülmesi zamanı kuzu nun ve mohikanın topiği çöküş topiğidi hisse net de.Onlar çöküşü ben,muratteknik,sacrosant da yukarı hareketi savunuyorduk.Kendi ile o ara takıştık bu muhabbetlerden dolayı gideri severdi ozamanda Sonra çocuğunu kaybetti , çok mücadele etti o hastalıkla ve rahmetli oldu evladı , Taziye ile yeniden normal muhabbete döndük. Endeks de TOBO vardı bir döndü o zaman kuzu ve mohikanın topiğinde gizli el diye ismini koymuştum bu sistemin , sistem büyüdü büyüdü badem spor oldu.
    Böyle bir anımız vardı kendileri ile , mohikan iyi teknik analizcidir.Bu işlerde her zaman nokta atışı yapamazsın , oyunu okumak kolay iş değildir,zamanlamayı hesaplamak kolay iş değildir.
    kolay gelsin.

5. Aynen...
    Mohikan iyi analizci yiğidi öldür hakkını yeme..
    Ancak bakış açıma göre hep uçuk..
    Herkes burada Elliott paylaşımı yaparken senin ki benim ki muhabbetine getirince olmadı o iş..
    Tarz olarak sana sacro ya murat tekniğe daha yakınım..
    Evet teknik analizinde tarzı vardır..
     Alıntı Originally Posted by sindoma53 Yazıyı Oku
    Mokikan normal analizini ve şuanki sisteme göre analizler yapsa daha başarılı olur.Çizgilerine fazla güveniyor buda onda özgüven fazlalılığı yaratıyor.Bu huyu senelerdir mevcut , benim kendisi ile muhabbetim ,rus uçağının düşürülmesi zamanı kuzu nun ve mohikanın topiği çöküş topiğidi hisse net de.Onlar çöküşü ben,muratteknik,sacrosant da yukarı hareketi savunuyorduk.Kendi ile o ara takıştık bu muhabbetlerden dolayı gideri severdi ozamanda Sonra çocuğunu kaybetti , çok mücadele etti o hastalıkla ve rahmetli oldu evladı , Taziye ile yeniden normal muhabbete döndük. Endeks de TOBO vardı bir döndü o zaman kuzu ve mohikanın topiğinde gizli el diye ismini koymuştum bu sistemin , sistem büyüdü büyüdü badem spor oldu.
    Böyle bir anımız vardı kendileri ile , mohikan iyi teknik analizcidir.Bu işlerde her zaman nokta atışı yapamazsın , oyunu okumak kolay iş değildir,zamanlamayı hesaplamak kolay iş değildir.
    kolay gelsin.

Alıntı Originally Posted by oyunagelenadam Yazıyı Oku
    Aynen...
    Mohikan iyi analizci yiğidi öldür hakkını yeme..
    Ancak bakış açıma göre hep uçuk..
    Herkes burada Elliott paylaşımı yaparken senin ki benim ki muhabbetine getirince olmadı o iş..
    Tarz olarak sana sacro ya murat tekniğe daha yakınım..
    Evet teknik analizinde tarzı vardır..

ezelden ayıdır o. bence tarzı ne olursa olsun şortlamaya daha meyilli. yani mesele EW değil.
    audentes Fortuna iuvat

Orta direği yok ederseler asgari ücretlilerin üzerinden iktidarı devam ettirirler.
    Ya işsizlik
    Yada karın tokluğuna çalışma öyle bir stratejileri var..
    Fakat bizim halkın kültürü inançları feraseti farklıdır....
    Çin halkına benzemez...
    Kılıçını çekeceği zamanı iyi bilir..

SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    ben insanlığın basit temel taşıyım.
    beni yıkan kendi saltanatını yıkar.(şahanşahna)

https://tr.sputniknews.com/20211023/...050109331.html

"Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 10 büyükelçiliğin Kavala açıklamasıyla ilgili olarak "Bu 10 tane büyükelçinin istenmeyen adam ilan edilmelerini bir an önce halledeceksiniz' dedim" ifadelerini kullandı."

Hem siyasi hem de ekonomik sonuçları olur.Acaba danışmanları Cumhurbaşkanı'na anlatmadı mı?

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa 66/1003 İlkİlk ... 1656646566676876116166566 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •