Sayfa 674/1009 İlkİlk ... 174574624664672673674675676684724774 ... SonSon
Arama sonucu : 8072 madde; 5,385 - 5,392 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Erbil: %86
    Duhok: %90
    Kerkük: %78.77
    Ninova Ovası: %86
    Hanekin: %92
    Akre: %94
    Gulala: %78
    Zaho: %94
    Karatepe: %62
    Cebare: %76
    Soran: %86
    Mahmur: %87.3
    Amediye: %89
    Çoman: %91
    Mergesor: %98
    Rewanduz: %90
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

2. Seçimden kare

Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Erbil: %86
    Duhok: %90
    Kerkük: %78.77
    Ninova Ovası: %86
    Hanekin: %92
    Akre: %94
    Gulala: %78
    Zaho: %94
    Karatepe: %62
    Cebare: %76
    Soran: %86
    Mahmur: %87.3
    Amediye: %89
    Çoman: %91
    Mergesor: %98
    Rewanduz: %90

Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Seçimden kare

çok anlam ifade etmiyor
    piyasaya ne mesajı verirlerse versinler rusya abd ingiltere almanya ve fransada onlarca yıldır kürt devletinden yanalar
    bunun için açık açık çalışıyorlar
    önemli olan bizden kimler barzani ile el ele tutuşup mitingler yapıyor ona bakmak lazım
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Ahmetg Guest
    kurtlerin elinde neden israil bayragi var ben valla anlamadim

birisi aciklayabilirmi?

Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    1 uro= 1 dolar olma ihtimali çok yüksek
    euro ölü kedi sıçraması yaptı
    pili bu akdar dı
    Banada öyle geliyor..FED'in bu ortamda geri sarmaya kalkması bence düşündürücü..

Şimdi FED yerine olsam, ne yapardım..senaryo yazalım..

Bir kere neredeyse 10 yıldır globalde kolay ve bol paranın oluşturduğu bir sürü balon var ve FED hiç bir şey yapmasada bu balonlar eninde sonunda patlayacak ..yani kaçınılmaz son..

Peki bir şeyler yaptı..yani faiz arttırdı, geri sarma yaptı, yani sıkılaştırdı, yine kaçınılmaz son..fakat bir farkla, kaçınılmazı ötelemek için bu sıkılaştırmayı ahaste yapması lazım ki, mehtap hemen uyanmasın..ağırdan ağırdan..

Peki kaçınılmazı öteledim de ne menfeatim oldu..cephane biriktirdim..

Bir kere bilanço azaltmaya gidersem bir sonraki krize 4.5 trilyon dolar bilançoyla yakalanmam..ne yani yakalandığımda bilançoyu 2 katına 9 trilyon dolara mı çıkartacağım mesela..olmaz..olmamalı..

Faizleri aheste aheste 2.5-3 bandına getirdim diyelim..ne kazandım..bir sonraki krizde faizleri sıfıra kadar çekme alanı kazandım..ne o öyle, bir kriz esnasında eksi 1.5-2 faizlere inmeler..olmaz..olmamalı..

Şimdi aşağıdaki şekilde krizler 1600 yılından itibaren verildiği için yanıltıcı olabilir..sanki yarın kriz olacak gibi..ancak bu grafiği kopyalamamdaki amaç kriz olma sıklığının geçmişe göre çok arttığı..nasıl olmasın ki bol-kolay-ucuz parayla, yıllardır..ve bir sürü oluşan balon..

Neyse, birisi şöyle demiş:

Bir ders varsa, her zaman krizler olacaktır. Bazıları daha büyük, biraz daha küçük ama krizsiz bir dünya düşünülemez.

YTD..

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Banada öyle geliyor..FED'in bu ortamda geri sarmaya kalkması bence düşündürücü..

Şimdi FED yerine olsam, ne yapardım..senaryo yazalım..

Bir kere neredeyse 10 yıldır globalde kolay ve bol paranın oluşturduğu bir sürü balon var ve FED hiç bir şey yapmasada bu balonlar eninde sonunda patlayacak ..yani kaçınılmaz son..

Peki bir şeyler yaptı..yani faiz arttırdı, geri sarma yaptı, yani sıkılaştırdı, yine kaçınılmaz son..fakat bir farkla, kaçınılmazı ötelemek için bu sıkılaştırmayı ahaste yapması lazım ki, mehtap hemen uyanmasın..ağırdan ağırdan..

Peki kaçınılmazı öteledim de ne menfeatim oldu..cephane biriktirdim..

Bir kere bilanço azaltmaya gidersem bir sonraki krize 4.5 trilyon dolar bilançoyla yakalanmam..ne yani yakalandığımda bilançoyu 2 katına 9 trilyon dolara mı çıkartacağım mesela..olmaz..olmamalı..

Faizleri aheste aheste 2.5-3 bandına getirdim diyelim..ne kazandım..bir sonraki krizde faizleri sıfıra kadar çekme alanı kazandım..ne o öyle, bir kriz esnasında eksi 1.5-2 faizlere inmeler..olmaz..olmamalı..

Şimdi aşağıdaki şekilde krizler 1600 yılından itibaren verildiği için yanıltıcı olabilir..sanki yarın kriz olacak gibi..ancak bu grafiği kopyalamamdaki amaç kriz olma sıklığının geçmişe göre çok arttığı..nasıl olmasın ki bol-kolay-ucuz parayla, yıllardır..ve bir sürü oluşan balon..

Neyse, birisi şöyle demiş:

Bir ders varsa, her zaman krizler olacaktır. Bazıları daha büyük, biraz daha küçük ama krizsiz bir dünya düşünülemez.

YTD..
    Eger dogru kontrol ederlerse ve bu parayi yavas yavas cekerlerse ki cekis hizindan anladigimiz kadariyla 8 yil surecek o zaman balonlari patlatmaz yalnizca cok yavas sondurur ama yillar itibari ile enflasyon icinde bu erir gider

Hickimse aptal degil hickimse kriz istemiyor. Eski krizlerden derslerini aldilar yogurdu ufleyerek degil buzdolabinda 2 saat bekleterek yiyorlar

Daha bilanco kuculmesi baslayacakta aksatmadan 8 sene surecekte oohooooo. Benim torunlarim belki gorur bittigini.

En buyuk aptallik insanlari aptal zannetmektir.

7.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku

birisi aciklayabilirmi?
    10 kayıp kabile

8.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku

birisi aciklayabilirmi?
    Bölge ülkelerinden yalnızca İsrail Kürdistan Bağımsız Devleti projesini destekliyor. Gerçi bizimkinin heykellerini dikmeleri lazım zira adamların devlet dairelerinden havalimanlarına bütün altyapısını yandaş şirketlerine yaptırdı. Şimdi Mhp tabanından gelen kitlenin gazını almak için yaptığı açıklamalar yanıltmasın.

Sayfa 674/1009 İlkİlk ... 174574624664672673674675676684724774 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •