
Originally Posted by
baba_baskan
En yüksek giderler gıdaya ve temizliğe gidiyor. ben toplu alışveriş yaparım.
hala 14 tlye aldığım blaşık detarjanımı kullanıyorum mesela.
çayımı 21 tl den almıştım
zeytin yağımı 26 tlden
unumu 3.2 den gibi..... 1 sene peynir süt dışında bir şey almasam rahatlıkla yeter.
meyvelerimizi ( 13 yıl önce almış olduğumuz bahçeli bir evden.) o zaman herkez ordan ev alınırmı çok uzak dediler
bahçesi taş dolu idi. ilk işimiz ağaç ekmek oldu. Çok uyguna aldık. ama çok masraf ve emek harcadık. konservelik kurutulmuş meyveler hepsi oradan.Ne kadar şükretsek azdır.
Gelirden bağımsız, her türlü tasarruf adımını desteklerim..zaten toprak almak, meyve fidanı dikmek tam uzun vade yatırım...benim demek istediğim, önce büyük kalemlerde optimizasyon kovalamak...büyükleri hallettik, küçüklere ayar çekiyoruz diyorsanız, bana da tebrik etmek düşer.
Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53
Yer İmleri