Sayfa 697/742 İlkİlk ... 197597647687695696697698699707 ... SonSon
Arama sonucu : 5931 madde; 5,569 - 5,576 arası.

Konu: MNDRS - Menderes Tekstil

1. Bilanço geldi. Yorumları alalım

2. Dün gece uzun uzun yazıp da sonradan kafalar karışmasın diye sildiğim mesajın özü gelen bilançoda.. 1. çeyrek bilançodaki 900 milyon tl'lik net döviz açığının ürettiği kur gideriyle faaliyet karlarını aşağı çekip net zarar yazdırmış. Demek ki döviz açığı daha da artmış ki 315 milyon TL civarı beklediğim kur farkı gideri 482 milyon civarı oluşmuş. Bilanço dipnotlarında da bunu detaylı görebilirsiniz. Ezbere neyi analiz ettiğini bilmeden bilanço iyi gelecek, iyi kar gelecek yorumu yapan arkadaş da biraz dikkatli olur artık.

Fiyatlama konusunu kimse bilemez elbet. Tahtanın sahibine kalmış olay biraz da. Yatırım tavsiyesi değildir.
    25

3.  Alıntı Originally Posted by deva-i dert Yazıyı Oku
    Dün gece uzun uzun yazıp da sonradan kafalar karışmasın diye sildiğim mesajın özü gelen bilançoda.. 1. çeyrek bilançodaki 900 milyon tl'lik net döviz açığının ürettiği kur gideriyle faaliyet karlarını aşağı çekip net zarar yazdırmış. Demek ki döviz açığı daha da artmış ki 315 milyon TL civarı beklediğim kur farkı gideri 482 milyon civarı oluşmuş. Bilanço dipnotlarında da bunu detaylı görebilirsiniz. Ezbere neyi analiz ettiğini bilmeden bilanço iyi gelecek, iyi kar gelecek yorumu yapan arkadaş da biraz dikkatli olur artık.

Fiyatlama konusunu kimse bilemez elbet. Tahtanın sahibine kalmış olay biraz da. Yatırım tavsiyesi değildir.
    Sende boş konuşmuşsun be dostum. Yazmadan önce açıp okusaydin keşke.

Net doviz yükümlülüğü -868 mln tl. Ilk çeyrekte 900 mln tl idi.

Usd olarak bakarsak 45 mln usd den 32,4 mln usd ye düşmüş.

Ayrica vergi dairesi beyannamesinden daha iyi bir bilanço.

SM-M515F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4.  Alıntı Originally Posted by deva-i dert Yazıyı Oku
    Dün gece uzun uzun yazıp da sonradan kafalar karışmasın diye sildiğim mesajın özü gelen bilançoda.. 1. çeyrek bilançodaki 900 milyon tl'lik net döviz açığının ürettiği kur gideriyle faaliyet karlarını aşağı çekip net zarar yazdırmış. Demek ki döviz açığı daha da artmış ki 315 milyon TL civarı beklediğim kur farkı gideri 482 milyon civarı oluşmuş. Bilanço dipnotlarında da bunu detaylı görebilirsiniz. Ezbere neyi analiz ettiğini bilmeden bilanço iyi gelecek, iyi kar gelecek yorumu yapan arkadaş da biraz dikkatli olur artık.

Hepsi yanlış

5. Beklenti dahilinde gelmiş gıda iyi toparlamış tekstil enerji gıda karını yemiş

6.  Alıntı Originally Posted by tarik1234 Yazıyı Oku
    Hepsi yanlış
    neyin hepsi yanlış? kârı yiyen kur giderleri.. finansman giderlerinin detaylarını dipnotlarda okuyan görür.
    25

7.  Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    Sende boş konuşmuşsun be dostum. Yazmadan önce açıp okusaydin keşke.

Net doviz yükümlülüğü -868 mln tl. Ilk çeyrekte 900 mln tl idi.

Usd olarak bakarsak 45 mln usd den 32,4 mln usd ye düşmüş.

Ayrica vergi dairesi beyannamesinden daha iyi bir bilanço.

SM-M515F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    zaten ilk çeyrekte olanı yazmıştım dün gece ve onun üretebileceği kur giderini.. sonra gece gece milletin kafası karışmasın diye geri sildim. bu bilançodan bahsetmiyorum net yp pozisyonu 900 milyon eksi derken.
    25

8.  Alıntı Originally Posted by deva-i dert Yazıyı Oku
    zaten ilk çeyrekte olanı yazmıştım dün gece ve onun üretebileceği kur giderini.. sonra gece gece milletin kafası karışmasın diye geri sildim. bu bilançodan bahsetmiyorum net yp pozisyonu 900 milyon eksi derken.
    Yanlış işte kur riski azalmış

Sayfa 697/742 İlkİlk ... 197597647687695696697698699707 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •