Sayfa 7/1001 İlkİlk ... 567891757107507 ... SonSon
Arama sonucu : 8001 madde; 49 - 56 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VI ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

1.  Alıntı Originally Posted by MedwiG Yazıyı Oku
    Yazılsın ama altin fonu ile ilgili 1 tane getiri yazılmamış 1 tane altin fonu adı yok sadece altin 1700 oldu haydi 1710 , az sonra 1715 olur muhabbeti var , bu anlamsız yoksa yazılmasına laf eden yok.
    Altın ons hareketi hem gram altını hemde altın fonlarinin kaderini belirliyor o yüzden ons hareketi önemli düsüp yükselmesi bu fona yatirim yapanlar icin onemli ...tabi borsa gibi anlık hareketli olmadigi icin fonlarin gün icinde fazlaca yazilmasi konu hakkinda diger konularin onune geciyor

Alıntı Originally Posted by Webster Yazıyı Oku
    Onurum giprasma 1736 oldu ya
     Alıntı Originally Posted by Webster Yazıyı Oku
    Onurum bak etkine
    1727 den 1733 e firladi
    Aman deyim kardesim
    Bu yazının kimseye faydası yok , chat turu yazışma başka bir şey değil , demek istediğim de bu . Fonla ilgili herseye tamam ama 10 dk bir sürekli bu yazışmalar diger yazıların kaybolmasına sebep oluyor .. İstenen şey çok basit ve kolay . Bu yukarıdaki 2 mesaj 2 dk arayla yazılmış demek istediğim bu ..

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Reuters: Türkiye ekonomisinin bu yılın tamamında yüzde 1.4, ikinci ve üçüncü çeyrekte bir önceki yılın aynı dönemine göre sırasıyla yüzde 8.6 ve yüzde 5.3 küçüleceği tahmin ediliyor.

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/r...tahmin-1734290

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
    Emmi parmağı Nasdaq'a attı.
    Ne oldu Sinsinatili Burberry?
    Nasıl çalıştı grafik?
    Çizgi kalın demiştim...
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

5. Subject: Açılış yorumu: Haftanın son işlem gününe küresel hisse senedi piyasaları satıcılı başladı / BIST'te sınırlı negatif bir açılış öngörüyoruz / XU100 destek 97bin

Küresel tarafta zayıf gelen veriler ve doğruluğu teyid edilmese de Gilead Sciences’in covid-19 salgının tedavisine yönelik geliştirdiği ilacın Çin’deki testlerin başarısız olduğu haberleri ile haftanın son işlem gününde hisse senedi piyasalarında satışa döndü;
    Amerika’da işsizlik rakamlarında artış 18 Nisan ile biten hafta da sürdü ve haftalık bazda işsizlik maaşı başvurularında 4.4 milyon kişi artışla son 5 haftada toplamda 26.4 milyon kişiye yükseldi (bunun ekonomide daralmayı derinleştirmesinden edişe ediliyor)
    PMI verisi Nisan’da Amerika’da son 11 yılın en düşük seviyesine, Euro Bölgesi’nde ise tarihi dip seviyelere geriledi

TSİ08:55 itibariyle küresel hisse fiyatlamaları:
    S&P vadeli: -%0.6 / NASDAQ vadeli -%0.7 ;
    DAX vadeli -%2.1 / Eurostoxx vadeli -%2.2;
    Çin Merkez Bankası’nın ekonomiyi desteklemek için orta vadeli kredi faizlerinde yeni bir indirime girmesi Asya hisse senetleri üzerinde baskıyı bir miktar hafifletti;
    7 ana Asya GOÜ ortalama -%0.6
    § Çin -%0.8 / Malezya -%0.3 / Tayland -%0.2 / Tayvan +%0.1 / Kore -%1.1
    § Hindistan -%1.4 / Endonezya -%0.8
    Petrol fiyatlarında hafta başındaki çöküşün sonrasında başlayan toparlanma sürüyor ( brent $15.8 (Salı günkü dip) → $22.4; WTI Haziran vade $2.2 (Pazartesi günkü dip) → $17.1);
    o Trump'ın, ABD donanmasına, Amerikan gemilerini taciz etmeleri halinde İran savaş gemilerini vurma emri verdiğini açıklaması jeopolitik endişelerin artmasına neden oldu
    o ABD petrol şirketleri eski kuyuları kapatmaya ve yeni sondajları durdurmaya başladı
    o Kuveyt, Cezayir gibi ülkeler 1 Mayıs'ta yürürlüğe girecek olan OPEC+ anlaşmasını beklemeden petrol üretimini kısmaya başladığını açıkladılar
    Dolar endeksi Çarşamba günkü BIST kapanış (100.30) seviyesinin üzerinde güne başladı (son işlem 100.57)
    Ons altın ise $13 üzerinde (son işlem $1723)

ABD'de bugün Mart ayı dayanıklı mal siparişleri (TSİ15:30), Nisan ayı Michigan tüketici güven endeksi (TSİ17:00) ve haftalık Baker Hughes sondaj kule verileri (TSİ20:00) açıklanacak.

Türkiye tarafında ise;
    Sağlık Bakanı Sayın Koca Türkiye'nin koronavirüsle mücadelesi ile ilgili olarak twitter’dan “umut göründü, hilal göründü, güzeller günler yaklaşıyor†paylaşımı yaptı
    Dünya Sağlık Örgütü salgının Türkiye'deki durumu konusunda temkinli iyimserlik içerisinde olduklarını ve vaka sayılarının dengelenmeye başladığını açıkladı
    Fitch dün yayınladığı "Global Ekonomik Görünüm" raporuna göre Türkiye ekonomisinin bu yılın ilk çeyreğinde %5,2 büyümesini, 2020'nin tamamında yüzde 2,0 daralmasını bekliyor. Fitch raporunda ABD ekonomisi için 2020'de -%5,6; Euro Bölgesi için de %7,0 daralma öngörülüyor.
    Fitch ayrıca aktif oranı zorunluluğunun Türk bankalarının kredi notları için ılımlı negatif olacağı değerlendirmesinde bulundu.
    Türkiye’de bugün TCMB kapasite kullanım oranı, reel kesim güven endeksi verilerini açıklanacak (TSİ10:00).
    USDTRY güne Salı günkü BIST kapanış (6.9981) seviyesinin altında başladı;

Borsa İstanbul’un bir günlük bayram tatili sonrasında bugün güne küresel etkiliyle sınırlı negatif tarafta başlayacağını düşünüyoruz; BIST100 endeksinde açılıştaki satışların teknik bazda 97bin (ara destek) seviyesi üzerinde karşılanmasını ve gün içinde 99bin (ara direnç) seviyesine yeni bir atak yaşanmasını bekleriz.

Orta vadeli göstergelerdeki kuvvetlenme negatif bir gelişme yaşanmaması durumunda Nisan ayının kalan süresinde iki haftadır etkili olan 99bin seviyesinin yukarı kırılabileceğine ve 23 Mart’tan bu yana etkili olan yukarı trendin 200-günlük ortalama (104,5bin) seviyesine doğru sürebileceğine işaret etmektedir.

Zayıf açılışta günlük trade amaçlı alım yönünde ise GARAN / KRDMD / TTKOM / ARCLK / EREGL öneriyoruz. Kısa vadeli stop loss olarak 97bin seviyesini izliyoruz.

6. Tekoloji hisselerinin maşallahı var hergün + da TTE çok güzel getirecek gibi duruyor bugünde

7.  Alıntı Originally Posted by mrfatih Yazıyı Oku
    Tekoloji hisselerinin maşallahı var hergün + da TTE çok güzel getirecek gibi duruyor bugünde
    doğru ben de onu düşünüyordum şimdi geçen hafta az miktar almıştım (zaten neyi az alsam o çok gider) bir haftadır çok çıktılar acaba bugün satış vereyim mi diyordum.

8.  Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    doğru ben de onu düşünüyordum şimdi geçen hafta az miktar almıştım (zaten neyi az alsam o çok gider) bir haftadır çok çıktılar acaba bugün satış vereyim mi diyordum.
    fon olayı günlük haftalık pek tavsiye etmem ama tabi karar sizin

Sayfa 7/1001 İlkİlk ... 567891757107507 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •