Onemli Gunler Banner
Sayfa 715/999 İlkİlk ... 215615665705713714715716717725765815 ... SonSon
Arama sonucu : 7990 madde; 5,713 - 5,720 arası.

Konu: Viop - XXI

Alıntı Originally Posted by Dore Yazıyı Oku
    Buna da ek olarak cöp konteynirina ne zaman birsey atsam eski kiyafet ayakkabi ya da esya dakikasinda aliniyor. Alanlarda normal insanlar. Kac defa sahit oldum.
    Turkiye gercekleri bulundugunuz konumdakinden cok farkli. Herkesin 2 evi 2 arabasi yok malesef.
    Bursa'da evin önündeki çöp konteynırına attığım çöpleri karıştıran kıyafeti düzgün
    insanlar o kadar çoğaldı ki...!

2 gün önce Alsancak'tan..BAsmaneye doğru gittik, Kızın buzdolabını aldık..
    Yolda rastladığım tiplere çarpmak, yanından geçmek dahi istemezsiniz... O derece ürkütücü..!!

Alt-üst farklar öylesine açıldı ki, farkında değiliz....

Ankarada iyi bolgeedeki kaliteli projelerin maliyetleri arsa ilebirlikte 3000 tl ye kadar cikiyor yani 200 metrekarelik bi dairenin maliyeti 600.000 i buluyor adamların satis fuyati teemlden 1.000.000 civari bitmis olanlarin satış bedeli 1.300.000 den basliyor. Tuturabildigi yere kadar gidiyor
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Alıntı Originally Posted by akresta Yazıyı Oku
    Geçen bire bir konuştum. Daire maliyeti arsa marjı dahil anadoluda lüks bir projede 235 idi. İstediği fiyat 570... kurnazlık yapıyoruz dedi. Arsa bedeli olarak verdiğimiz daireleri de 570 ten hesaplayıp maliyet bu... yüksek diyoruz dedi. Yoksa oğluma nasıl reisi cumhur arabası alırım da dedi AUDI A8L zavallı... bu millet istiyor. Bankalara koşun. 10 yıl kredi.. esir oluyorlar.

Ayrıca 90 bine bahçeye süper bir dublex yaptırdım.

Müeahhitler beni çok seviyor. Ben de onları...
    Yerine gore degisir. Ayvalikta arsalar uçmuş nispeten ucuz diye altinovadan bakalim dedik. 225 metrekare arsaya 200.000 fiyat istiyorlar insaat firmasiyla konusuyoruz tabanı 45 metrekareye tripleks yapiyor odalar küçücük toplam maliyet arsa dahil 450 fiyat cikariyor Aynisini ayvalikta yapmaya kalktiginda maliyet 700.000 e vuruyor
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Ayvalikla sarımsaklı arasinda bir mahalle icinde adam 210 metrekareye tabanı 60 metrekare olan bir dubleks yaptirdi 5 yil once gecen yıl satisa cikardi 650 ye satılmadı bu sene 900 den devam ediyor satmaya bakalım kaca satacak

Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Tekrar paradan 6 sıfır attığımız o güzel günlere dönsek keşke.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Paradan 6 sıfır attığımız günlerde,
    Ülkenin toplam borcunun bugünkü borca oranına,
    Hanehalkı borçluluk oranının bugünkü hanehalkı borçluluk oranına,
    Ülkenin satılan fabrika-işletmelerinin değerinin yapılan fabrika-işletmlerinin değerinin oranına,
    MB nin brüt-net rezervlerinin bugünkü rezervleri oranına,
    Kamu bankalarının açık oranlarına,
    Ve ülkenin parsel parsel satılan toprağının bugünkü değerine
    ait bilgilerden bihaber olanların ağzında çiğnediği sakızdan başka bir şey değildir 6 sıfır olayı.
    Keşke hem 6 sıfır, hem de tüm satılanlar yerinde kalsaydı. Bu kadar çaresiz durumda kalmazdı ülke.
    Bir cümlelik laf sokmaya çalışmak yerine yukarıda bahsettiğim rakamları karşılaştırsaydınız keşke. Daha faydalı olurdu.

Lenovo P1a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Benim buradaki belirtmek istediğim şudur

Belgesiz eğitimsiz kanunsuz devleti yönetenler oldukça alt kadrolar veya mesleklerde aynısını yapar

Sadece müteahhit yüklenmeyelim başımdan geçen bir olay bundan tam 29 yıl önce bir çocuk bir çuval ( 10 kilo) havucu sırtlamış bende tesadüfen pazara gidiyorken konuşmamız esnasında bana dediği aynen şu millet keriz ben çuvalına 3 TL verirken millet kilosuna 3 TL veriyor dedi sen 3 kuruşluk evi 5 kuruşa alırsan kabahat müteahhit te değil sendedir

Bakınız iğne adayı bilmeyen yoktur bir kaç yıl önce apart tuttum binalarda hep kiralık yazısı dedimki herkes emlakçımı burada hayır hepsi bina sahibi dedi nasıl yani dedim burada müteahhit %20 veriyor yani 10 dairenin 2 si senin bu sebeple herkes burada müteahhit sayılır yani kendi evini kendisi yapmıştır

Demem o ki semt arsa büyüklüğü bulunduğu konum vs. Bunlar elbette fark eder lakin lüks olmadığı sürece maliyet bellidir

Burada asıl amaç kar marjıdır

Banka devlet müteahhit hepsi senin ev almanla dünyalar kadar para kazanıyor
    Ya sen!!!

Kaldıki geçende paylaştım milyonları olsada artık ev sahibi olmayacağım kirada yaşamak en mantıklısı

Bu düzen malına ya ortak ya senden daha fazla kazanıyor yada eninde sonunda elinden alıyor

Ne gerek var

Saygılar

Son bir şey daha yazayımda kaçayım

Adam hisse senedi almış borsa çakılmış dolar fırlamış ben diyorumki yazık ya millet zarar ediyor para birimi eriyor diyorum adamın kağıdı düşmemiş aksine kar etmiş diye banane ya adamın 3 kuruş karı milletten devletten daha önemli şimdi bu zamana kadar hükümet karşıtı adam sırf kendi menfaati için hükümet ile bir oluyor ve savunuyor ise yarın en büyük zararı görecek kişide odur.

Bana müsaade başınızı ağrıttım

Kusura bakmayın

8.  Alıntı Originally Posted by keremalkm Yazıyı Oku
    Bursa'da evin önündeki çöp konteynırına attığım çöpleri karıştıran kıyafeti düzgün
    insanlar o kadar çoğaldı ki...!

2 gün önce Alsancak'tan..BAsmaneye doğru gittik, Kızın buzdolabını aldık..
    Yolda rastladığım tiplere çarpmak, yanından geçmek dahi istemezsiniz... O derece ürkütücü..!!

Alt-üst farklar öylesine açıldı ki, farkında değiliz....
    Sevgili dostum yolda rastladığım tiplere ifadesi hiçte hoş olmamış onlarda insan öyle değilmi biraz daha saygılı olabilirsek iyi pazarlar esen kalın.

Sayfa 715/999 İlkİlk ... 215615665705713714715716717725765815 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •