Sayfa 720/1009 İlkİlk ... 220620670710718719720721722730770820 ... SonSon
Arama sonucu : 8072 madde; 5,753 - 5,760 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Alıntı Originally Posted by roxette Yazıyı Oku
    Bazı forumdaşlara saçma sapan gelebilir. Bazılarına ise ilginç gelebilir. Şahsen bana da saçma sapan geliyor ama gene de paylaşayım dedim.

Ablam, astronomi de neredeyse uzman. Çok uzun yıllar England da yaşadı , bu konu ile ilgili çok saygın uluslararası eğitimler de aldığını biliyorum. O söyledi. 15 mayıs 2018 de Uranüs Boğa burcuna giriyormuş. 7 sene sürecekmiş Uranüs'ün Boğa burcunda kalması. Şöyle yorumluyor kendisi ve uluslararası astronomi camiası. Boğa para'yı temsil ediyormuş , 2.evmiymiş neymiş , öyle bir şeyler söyledi. Bildiğin çok büyük para sahiplerinin yer değiştireceğine işaret ediyormuş bu durum. Para sahipleri olarak , ister devletleri , ister yurt içinde veya yurt dışındaki en zenginleri düşünebilirsin dedi.
    Daha önceden de bu Uranüs 2011 - 2018'in 15 Mayıs arası ki halen sürüyor Koç burcundaymış. Koç da politikacılar , diktatörleri temsil eder dedi. Arap baharının , Saddam , Kaddafi nin bu periyotta ayvayı yemesini , gene bu astronomik olaya bağlıyor.
    Sn.Roxette bencede önümüzdeki dönemde para sahipleri yer değiştirecek ama astronomi bir bilim dalı, astroloji ise bana göre uyduruk bir şey..o sebeple bir bilim kadınının astroloji ile ilgisini anlayamadım..yanılıyormuyum..saygılar..

Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Evet sonu iyiye gitmiyor bu işin bak ona katılıyorum ama bu son ne zaman olacak

2 hafta sonra ?
    2 ay
    5 sene..?
     Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Evet zaman konusunda haklısın..bu iş çokta uzayabilir..şimdiden kestirmek mümkün değil..ancak işin içinde ''yandım Allah'' çekmekte var....tedbirli olunmalı..
    EM borç balonu..işin ilginç yanı EM'ler artık yalnız değil..

Bu sefer gerçekten çok farklı..

Acaba diyorum dolar değersiz kalmalı mı?..Euro güçlü tabiki..

3. Bence degerli bir bilgi .Ablaniz daha onceki son 5 gerceklesmeyi soyleyebilirse Tarihsel ve istatistik olarak bakabiliriz.

LG-D855 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by MKELES Yazıyı Oku
    Bugün Erzurum için kutlu bir gün. Avrupanın en büyük avm si açıldı. Ne üretim ne istihdam olur. E tabi buda kalkınmanın önceliği
    öyle deme anara artık avm lerle kalkınıyor
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

5.  Alıntı Originally Posted by roxette Yazıyı Oku
    Bazı forumdaşlara saçma sapan gelebilir. Bazılarına ise ilginç gelebilir. Şahsen bana da saçma sapan geliyor ama gene de paylaşayım dedim.

Ablam, astronomi de neredeyse uzman. Çok uzun yıllar England da yaşadı , bu konu ile ilgili çok saygın uluslararası eğitimler de aldığını biliyorum. O söyledi. 15 mayıs 2018 de Uranüs Boğa burcuna giriyormuş. 7 sene sürecekmiş Uranüs'ün Boğa burcunda kalması. Şöyle yorumluyor kendisi ve uluslararası astronomi camiası. Boğa para'yı temsil ediyormuş , 2.evmiymiş neymiş , öyle bir şeyler söyledi. Bildiğin çok büyük para sahiplerinin yer değiştireceğine işaret ediyormuş bu durum. Para sahipleri olarak , ister devletleri , ister yurt içinde veya yurt dışındaki en zenginleri düşünebilirsin dedi.
    Daha önceden de bu Uranüs 2011 - 2018'in 15 Mayıs arası ki halen sürüyor Koç burcundaymış. Koç da politikacılar , diktatörleri temsil eder dedi. Arap baharının , Saddam , Kaddafi nin bu periyotta ayvayı yemesini , gene bu astronomik olaya bağlıyor.
    Astroloji bilmeye bence lüzum yoktur... Geçmiş 7 yıl gelişmekte olan ekonomiler ucuz yabancı para maliyeti, yapılan finansal genişlemeler ile parti yaptılar...

Şimdi parti bitti... Paranın maliyeti artacak ve ait oldukları yerlere yani basıldıkları yere dönecekler...

Bu ucuz finansman dönemini saçma sapan işlerle geçirmeyen gelişmekte olan ekonomilerde büyüme olmayacak ama daralmada olmayacak...

Ama bu ucuz finansman dönemini (2008-2013) saçma sapan işlerle geçiren gelişmekte olan ekonomilerde daralma yaşanacak.. Büyümekte ısrar etmek ise kriz demektir...

Sade sığ bir şekilde anlatmak istediğim şudur...

Lokomotifin makinisti hız kesmek frene basmak üzere iken; vagonların hızlı gitme isteği nafiledir...

Israr raydan ve yoldan çıkmaktır...

Sonuçları;

VAHİMDİR....

Jupitere, oradan Mars a oradan da Venüs bakıp nerden girip nereden çıktıklarına bunlar için İngiltereden ABD den MIT ten Master Degree yada Ph.D ye filan gerek yoktur...

Ortalama bir zeka, hıgh school educatıon enough..

6.  Alıntı Originally Posted by roxette Yazıyı Oku

Merhaba, astronomi ile astroloji farklı şeylerdir, ablanız astronomide değil de astrolojide uzman olmuş olabilir, astronomlar böyle şeylerle ilgilenmez. Astronomi alanında eğitim alsaydı bunu da bilirdi.

7.  Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Sn.Roxette bencede önümüzdeki dönemde para sahipleri yer değiştirecek ama astronomi bir bilim dalı, astroloji ise bana göre uyduruk bir şey..o sebeple bir bilim kadınının astroloji ile ilgisini anlayamadım..yanılıyormuyum..saygılar..
    Yanılmıyorsunuz, eski çağlarda incelenmiş astrolojinin iddiaları, ispatlanamayınca bilim statüsüne girememiş hiçbir zaman, 20. yyda medyanın gelişmesiyle tekrar popüler olmuş. Astronomiyle karıştırılmamalı.

Sayfa 720/1009 İlkİlk ... 220620670710718719720721722730770820 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •