Sayfa 726/1009 İlkİlk ... 226626676716724725726727728736776826 ... SonSon
Arama sonucu : 8072 madde; 5,801 - 5,808 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Bugüne kadar, tüm huysuzluğuma (!) karşın, gidip bir başlığa, o balığın eğer bir hedefi varsa, aksi görüş belirtmedim...

Dolarda düşüş kaçınılmaz başlığına gidip, "dolar yükselecek" ya da "bak ama nasıl yükseliyor" diye yazı yazmadım.

Herkes dilediğini düşünür, yazar.

Bana ne...

Aynı davranışı başkalarından bu başlıkta beklemem ters mi?

Hergün mesaimin ve de sinirimin bir kısmını bu konuda telef ediyorum.

Dün ilgili şahıs sadecegrafik idi. Bugün ACIBİBER...

Peki yarın sırada kim var?

2.  Alıntı Originally Posted by ryland Yazıyı Oku
    kışın ve dolar satmak..gerçekten yaparsanız cesurmuşsunuz... benim elim artık hiç gitmez..
    Temmuz başındaki grafiklerin tekrarı oluyor gibi şu aşamada..

Bir kaç gün 3.55 3.59 arası git gel sonra kocaman bir kırmızı bar bekliyorum aşşa.
    Yüzde 1.5 luk falan..

Geçen sene eylül gibi başlayan dolar rallisinin yine aynısının olacağını beklemek aşırı iyimserlik ve saflıktır.

Geçen sene kinin tam tersini bekliyorum..Borsada yeni zirvelerde Dolarda da 3.40 lar yeniden..

Yıl sonuna doğru..

dolarda falcılık yapmak isteyenlere
    doalr tl nin geleceği başlığı
    http://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=454

dolarda yükselişin kaçınılmaz olup olmadığını sorgulamak isteyenler çin
    doalrda yükeliş kaçınılmaz mı başlığı
    http://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=12036

doların göçeceğini doalra yatırımın vatan hainliği olduğunu veya salaklık olduğunu düşünenler için
    Dolara yatırım yanlış başlığı
    http://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=1473

dolar bu ne yapacağı belli mi olur diyenler için
    doalr kuru inerde çıkarda başlığı
    http://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=2671

tekmili birden hissenette
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

4. Diğer başlıkları kapatın..
    Dolar yükselir de düşer de..
    Yok yükseliş kaçınılmaz
    yok düşüş öngörülemez..

Bir tane dolar başlığı olur dolar konusunda fikri olan kurallar dahilinde oraya yazar..

Dolar düşer de çıkarda..Artık bu iyice anlaşılmıştır..
    Yok burası bizim kamp diğeri diğerlerinin kampı şeklinde bir yaklaşımda doğru bir yaklaşım değildir..

Oturup kimse dolar yükseliş bekliyorsa A başlığına yok düşüş bekliyorsa B başlığına yazmaz..

Öyle ise bütün hisse başlıklarını 2 ile çarpmamız lazım gelir..

Bu başlığın adını yönetimden DOLAR olarak değiştirmesi istiyorum.

5.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Diğer başlıkları kapatın..
    Yok yükseliş kaçınılmaz
    yok düşüş öngörülemez..

Bir tane dolar başlığı olur dolar konusunda fikri olan kurallar dahilinde oraya yazar..

Yok burası bizim kamp diğeri diğerlerinin kampı şeklinde bir yaklaşımda doğru bir yaklaşım değildir..

Oturup kimse dolar yükseliş bekliyorsa A başlığına yok düşüş bekliyorsa B başlığına yazmaz..

+1.........
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Diğer başlıkları kapatın..
    Yok yükseliş kaçınılmaz
    yok düşüş öngörülemez..

Dolar uzun vadede hep yükseliyor. Cari açık ve enflasyon olduğu sürece bu başlık kazanır gibime geliyor.

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    O egeli ben değilim

7. Ben cuma 3.54 den dolara giriş yapamadım. Bu gün 3.57 den giriş yaptım. Ben hükumetime güveniyorum. Doları olanları düşünürler. Zaten 15 senede yaptıkları meydanda.

8. İhracat - ithalat karşılama oranı çok kötü. Detaylarını göremedim, uzmanların görüşlerini de okumak lazım neden böyle bir sıçrama oluyor. Eğer geçici bir anomali değilse de kalıcı olarak böyle artıyorsa kurun geleceği TL bakımından iyi değil, bu kadar cari açıkla TL değer kazanamaz, doların önü zor alınır.

3.40'larda kur düşük diye gelen tepkiler sonucu %5 gibi bir yükseliş yaşandı, dengeye oturmuş görünüyor.

Aşağı yukarı salınma olur ama bir sonraki önemli hareket artık yukarı yönlü olur, herşey sakin giderse yavaş yavaş enflasyon oranında, kötü haberlerde sıçrama şeklinde. Olur da para babaları spekülasyona karar verirse veya yabancılar çıkmak isterse dehşetli çıkışlar da görebiliriz.

İki seksencilere, üçcülere de tekrar selam olsun, değil o fiyatları 3.40'ı bile görmez bir daha, millete alım fırsatı verilmez artık, geçti o pazar, alan aldı.

Sayfa 726/1009 İlkİlk ... 226626676716724725726727728736776826 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •