Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 728/1002 İlkİlk ... 228628678718726727728729730738778828 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 5,817 - 5,824 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by cevdetpaşa Yazıyı Oku
    Hesabınız bence de doğru.
    Ama ev sahibi oğlunu evlendirecek 1-3 yıl içinde.
    Sonrasında eşimin ve çocukların tekrar yeni bir çevre edinme zorunluluğu, okul değişikliği, yabancı muhit,... v.s.
    Finansal açıdan karından geçtim. Artık benim ve çocuklarımın bi mahallesi olsun istiyorum.
    Sizinde düşünceniz tamamen doğru. Maalesef bu başlıkta sadece finansal açıdan alternatif yatırımlar ile birlikte taşınmaz yatırımının doğru olup olmadığına bakabiliyoruz.
    Diğer gelişmeleri hesap etmek oldukça zor...
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

2.  Alıntı Originally Posted by atakanözbaki Yazıyı Oku
    Bizim evinde kat irtifakı var. Iskanı da var. Kat mülkiyetine geçiş için bir engel yoktur degilmi .

3-4 yıl şantiyeden elektirik ve suyu kullandıktan sonra iskan alınınca mesken tarifesine geçmiştik.

Tapu kadastroya gitmiştim. Kat mülkiyeti için ne gerekiyor diye . Elime 10 maddeden tutuşan evrak verdiler. Apartman olarakta hiç üstüne düşmedik sonradan mülkiyete geçmek için.

SM-A105F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Bu kadar kolaycı aptal ! insanın olduğu ortamlarda işi bilenler hatayı düzeltmek yerine oradan kaçıyorlar. izmir de, doçent - oto anahtarcısı- düğme atölyesi sahibi- semt pazarında giysi satıcısı vb. olan 20 daireli bir binanın doğalgaz dağıtım kolonu yoktu. Binayı yapan müteahhit dahil kimsenin umurunda değildi. Keşif yaptırdım; daire başına 200 tl. düşüyor ve isteyen herkes dairesine doğalgaz alabiliyordu. Aradan 2 sivri çıkarak '' Abi senin bu işten çıkarın ne ? '' dedi. O anda tüm çalışmalarımı yırttım ve suratlarına fırlattım. Adamların hayatı çıkar üzerine olduğundan mallaşmışlar. Aralık ayında da sattım, çıktım gittim. Alan da bir perdeci esnafı idi. Tüpgaza devam....

3. Artık kesinlikle daire almam. Gücüm yeterse ( fiziki ) müstakil ev, ama yaşlandıkça bakımı zor olacaktır diye 3-5 yılda bir sıfır dairelere kiracı olacağım. Param çalışsın , ben keyfime bakayım.

4. Konut teknolojisinde son durumlar:

https://twitter.com/valaafshar/statu...676348929?s=21

Prefabrik ev teknolojisine çok hızlı adapte olduk, bu teknolojiyi de boş geçmeyiz bence

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

5.  Alıntı Originally Posted by Delta Heavy Yazıyı Oku
    Altı üstü plastik çubuğu eritip şekil veren bir aletle elin oğlu neler yapmış bakalım:

https://twitter.com/ivan_is_back/sta...341063169?s=21

İtü teknokentte ise 3d printerla hala heykel basıyorlar, neyse ki dünya ülkemizden ibaret değil

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Plastiğin içinde mermi patlatamazsınız. O silah elinizde patlar. Bunun iç aksamı ve namlusu falan basbayağı metaldir (ki zaten metal olduğu görülüyor). 3D printerla anca dipçiği basılır.

Dedim ya, plastik flamenti eriterek kendi tasarladığınız plastik parçaları hazırlayabileceğiniz bir aletten ibaret sadece.
    Prototip gibi işler için tek veya az sayıda plastik parça üretecek kişileri kalıp maliyetinden kurtarıyor hepsi bu.

Şov amaçlı videolara fazla itibar etmeyin.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

6. Ev alacaklar bu habere dikkat! Yüzde 50 daha ucuza satılacak
    Ev sahibi olmak isteyip de bütçesi kısıtlı olanlar, borcunu ödeyememiş kişilerin konutlarını Uyap e-satış aracılığıyla ihale üzerinden yüzde 50 indirimli fiyatlardan satın alabilecek.

http://m.patronlardunyasi.com/defaul...haberid=239532

7. Müteahhitler ve ev sahiplerinin 3D teknolojisi ile 24 saatte 4 bin dolardan daha az maliyetle inşaat yapan makineleri gördüğünde çılgına dönmelerini normal karşılıyorum.

Tıpkı dikiş makinesinin icadından sonra ayaklanıp isyan çıkaran terziler gibi...

Neyse zamanı gelmemiş devrimleri zamanından önce açıklamamak lazım...

Bu arada arsa olayını gözünüzde çok büyütmeyin. Uçaktan aşağıya ara sıra bir bakın her yer bomboş arazi. Zaten Tüm meslekleri robotlar ele geçirdiğinde Yığınla işsiz insan şehirlerden göç etmek zorunda kalacak. Hatta bu biraz da devlet destekli olacak. Devletler halkına asgari geçim maaşının yanı sıra tarla-arsa vb verecek. Aksi durumda işsiz kalan insanlar devletlerin güvenliği için de sorun teşkil eder. Barınma işini de bu ve buna benzer 3d teknolojileri ile çözecekler.

Dedim ya bunlar şimdi ütopya gibi gelebilir ve inanması zor olabilir. ama Bir virüsün Tüm dünya ticaretini felç edeceğini ve hatta tüm kara-hava-deniz ulaşımlarının aynı anda yasaklanacağını 2 yıl önce söyleselerdi buna kim inanırdı?
    “First of all, never play macho man with the market. Second, never overtrade.” – Paul Tudor Jones

8.  Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Müteahhitler ve ev sahiplerinin 3D teknolojisi ile 24 saatte 4 bin dolardan daha az maliyetle inşaat yapan makineleri gördüğünde çılgına dönmelerini normal karşılıyorum.

Tıpkı dikiş makinesinin icadından sonra ayaklanıp isyan çıkaran terziler gibi...

Neyse zamanı gelmemiş devrimleri zamanından önce açıklamamak lazım...

Bu arada arsa olayını gözünüzde çok büyütmeyin. Uçaktan aşağıya ara sıra bir bakın her yer bomboş arazi. Zaten Tüm meslekleri robotlar ele geçirdiğinde Yığınla işsiz insan şehirlerden göç etmek zorunda kalacak. Hatta bu biraz da devlet destekli olacak. Devletler halkına asgari geçim maaşının yanı sıra tarla-arsa vb verecek. Aksi durumda işsiz kalan insanlar devletlerin güvenliği için de sorun teşkil eder. Barınma işini de bu ve buna benzer 3d teknolojileri ile çözecekler.

Dedim ya bunlar şimdi ütopya gibi gelebilir ve inanması zor olabilir. ama Bir virüsün Tüm dünya ticaretini felç edeceğini ve hatta tüm kara-hava-deniz ulaşımlarının aynı anda yasaklanacağını 2 yıl önce söyleselerdi buna kim inanırdı?
    zaten artık çoğu işin online olarak yürüyebileceği görüldü.

şu an ütopya olarak görülen konuların ana sebebi enerji/ulaşım maliyetleri.

elektrikli arabaların yakıt giderinin benzini onda biri olduğunu düşünün, dünya nasıl bir yer olurdu.

Sayfa 728/1002 İlkİlk ... 228628678718726727728729730738778828 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •