Sayfa 735/996 İlkİlk ... 235635685725733734735736737745785835 ... SonSon
Arama sonucu : 7962 madde; 5,873 - 5,880 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz X

1.  Alıntı Originally Posted by Achiles Yazıyı Oku
    Ne alaka?

1. Bizim topikte biz siz dili ve Sn ifadesi kullanırız.
    2. Dolar muhabbeti ve aşı muhabbeti ayrı başlıklardır, birbirleriyle alakaları yoktur. Topiğin evveliyatında bolca var mevzuyla ilgili gönderiler.
    3. Koronavirüs kaynaklı korku dünyada ons bazında altın fiyatlarını etkilemekte, ne USDTRY paritesi koronayı ipliyor, ne de dünya USDTRY paritesinin koronavirüsten nasıl etkileneceğine kafa yormuyor, çünkü yok böyle bir şey. Mevzu cari açıkla ilgili.

Sorunuzun cevabı hayır, oldukça düşük maliyetlerdeyim, bir iki kere çevirerek daha da maliyet düşürdüm.

Son olarak, bir okuyun o linki, faydalı olabilir.
    Bence dolardaki düşüşün sonuna geldik,yeni üyelik alan troller damlamaya başlamış... he paşam, dolarlarımız elimizde patladı o yüzden çok üzgünüz,yüksek faiz+0 risk verilen sıcak para düşük fiyattan dolara geçip bir gecede gittiğinde görürüm senin ağlamanı;''ama bu zamlar dolar 8.50 yi bulduğunda yapılmıştı,neden 5 litre ay çiçek yağı 100 tl oldu diye ağlarsın forum köşelerinde...EE tabi yabancının ettiği kar nereden çıkacak? tabi sen bunu düşüneceğine gel burada insanlara laf sokma derdine düş... Düşünmek mi dedim?

2.  Alıntı Originally Posted by izmirli_hoca Yazıyı Oku
    ...

Ve Devlet Bankası ZİRAAT ın çizdiği bir gelişim..

tamamen kontrol altında.. 5 defa yapmış ve ben 6. yı bekliyorum.

Çizgiye vurduğu yer, 6.94 tl ..

Altına iner de, 3 ay kalırsa.. bir daha direnci zor geçer..

..
    ilginç ve güzel bir çalışma sn izmirli hoca.

3.  Alıntı Originally Posted by izmirli_hoca Yazıyı Oku
    Evet, tesadüfe bak..Gezi ye denk geliyor..

Ayrıca FED faizlerine bakınca, görülüyor ki, sadece bizi sallamış..

USD nın değerini, önce FED politikaları koyar.

Bugünü değil, bundan 3 ay, 1 sene ve 5 sene sonra ne olacağını doğru tahmin çok önemlidir..

Yukarıdak, çok uzun vadeli 10 yıllık USA tahvillerinin , kısa dönemde nasıl geliştiği ne bakalım..

Çıkacağı düşünülen 1,9 T dolarlık paket çıktıktan sonra , eğer ki, yeşil çizgi kırılmaz da Faizler 1,465 aşar sa..

heleki ( çok uzun vadede), muazzam enflasyon ile faizlerin 2,90 ı geçerek 6 lar seviyesine geleceğini tahmin etmek

hiç zor değil. Neticede 50 senelik bir period da konuşuyoruz,

vay ki vay halimize..

4.  Alıntı Originally Posted by watcher46 Yazıyı Oku
    5 litre ay çiçek yağı 100 tl
    çiçeğ yağı +52% globalde..
    kararname ile gelen +30/+20% ek gümrük vergileri de duruyor... üstüne kdv + navlun

kur zam mı demişten... şu ek ithalat vergilerini ne yapalım ? ithalat kuru ve finansal kur olarak ayıralım mı ?

5.  Alıntı Originally Posted by fan Yazıyı Oku
    Çıkarlar hocam sen hiç merak etme. Carry trade işinde iş bölümü yaptık adamlarla. Carry işini biz yapacagiz trade işini adamlar. Her zaman olduğu gibi katmerli tokati ensemize indirip gidecekler. 8 -8.50 arasından sattıkları dolarları 6.8 7.30 arasından toplarlar. Vatandaşa bu trade den kalan sadece zam olacak. Verdiğimiz faizde yeni zam olarak önümüzdeki sene sırtımıza binecektir.

6.  Alıntı Originally Posted by Zaf.Dogu Yazıyı Oku
    çiçeğ yağı +52% globalde..
    kararname ile gelen +30/+20% ek gümrük vergileri de duruyor... üstüne kdv + navlun

kur zam mı demişten... şu ek ithalat vergilerini ne yapalım ? ithalat kuru ve finansal kur olarak ayıralım mı ?
    Dedikleriniz ortada da ben orada başka bir mesaj vermek istemiştim...

Sayfa 735/996 İlkİlk ... 235635685725733734735736737745785835 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •