Sayfa 750/992 İlkİlk ... 250650700740748749750751752760800850 ... SonSon
Arama sonucu : 7935 madde; 5,993 - 6,000 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - I

1.  Alıntı Originally Posted by yolgider Yazıyı Oku
    Pazartesi ve bugün dönüşlerim vardı uzun vade baktım 7-8 aylık 10.25 üzerine bulamadım oda tek banka verdi.Diğerleri 9.50-9.75 mevduat ölmüş son çiviyi de perşembe günü mb toplantısında çakacaklar.Para fonu aldım FIL..Paranın üçte biri ise 8-9 aydır borsada orada değerlendirmeye devam.
    Sn.Yolgider,

TCMB arkasındaki rüzgara çok güveniyor. Endeksi uçurdular. Sanırım yeni rekorları kırmadan buradan aşağılara çekmeleri zor. Kanımca 121,800 e gelen bistte en az 125,000 ini yakacalar. TCMB perşembe günü son çiviyi çakmadan önce enflasyonu iyice tartmalıdır... USD yeniden bir 5,80-5,85 firsatı verebilir...

Sanırım zurnanın zırt dediği yerlere gelmeye başladık...

Ocak bitti, Şubatta BIST RALLY ile devam eder. Martta Momentumu eritir, Nisan yataya bağlar KY USD SAT HİSSE AL yapar aksini söyleyenleri TROL ilan ederler, MAYIS da YABANCI BIST te çakar...

Haziran-Temmuz ve Ağustos ta "zebehe kadar dens dens dens" derler...

O zaman bisti 100,000 e USD/TRY yi 6,40 a dayarlar....

TL de ki %8 brüte devam eder...

Bu arada allah memleketi korusun enflasyon datası yüksek gelirse;

YANDI GÜLÜM KETEN HELVA... Yukarıdaki değerleri *1,2 olur...

2.  Alıntı Originally Posted by selka Yazıyı Oku
    Sn.Yolgider,

TCMB arkasındaki rüzgara çok güveniyor. Endeksi uçurdular. Sanırım yeni rekorları kırmadan buradan aşağılara çekmeleri zor. Kanımca 121,800 e gelen bistte en az 125,000 ini yakacalar. TCMB perşembe günü son çiviyi çakmadan önce enflasyonu iyice tartmalıdır... USD yeniden bir 5,80-5,85 firsatı verebilir...

Sanırım zurnanın zırt dediği yerlere gelmeye başladık...

Ocak bitti, Şubatta BIST RALLY ile devam eder. Martta Momentumu eritir, Nisan yataya bağlar KY USD SAT HİSSE AL yapar aksini söyleyenleri TROL ilan ederler, MAYIS da YABANCI BIST te çakar...

Haziran-Temmuz ve Ağustos ta "zebehe kadar dens dens dens" derler...

O zaman bisti 100,000 e USD/TRY yi 6,40 a dayarlar....

TL de ki %8 brüte devam eder...

Bu arada allah memleketi korusun enflasyon datası yüksek gelirse;

YANDI GÜLÜM KETEN HELVA... Yukarıdaki değerleri *1,2 olur...
    Aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık misali ekonomimiz var.Sanırım hiç kimse 6 ay-1 yıl sonrası ne olacağını kestiremiyor.

3.  Alıntı Originally Posted by yolgider Yazıyı Oku
    Aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık misali ekonomimiz var.Sanırım hiç kimse 6 ay-1 yıl sonrası ne olacağını kestiremiyor.
    Aynen öyle.. Memlekette 82 milyon insan "SPONTANE" yaşayıp gidiyor...

5.  Alıntı Originally Posted by blue70 Yazıyı Oku
    Ykb a gonderdigim dovizden binde 6 kesinti yaptılar.cok kotu girdi bana.yapmazlar dedim ama atladim.sikayet ettim.sanirim alamam swift kom. Bu kesintiyi alabilirmiyim?
    Yurt dışından mı Ykb’deki hesabınıza döviz gönderdiniz?
    Normalde siz Türkiye’deki bir bankadan yurtdışına para gönderirseniz swift masrafı alınır. Çünkü buradaki banka parayı gönderirken işlem yapar yani swift mesajı düzenler.
    Gelen havaleden swift ücreti alınmaz benim bildiğim.
    İlgili bankanın masraf çizelgesini incelemek lazım.
    İlginç geldi bana.

İs bankasindan ykb .
    Listede var.binde 6.itiraz ettim.bakalim ne olacak.ama geri vermezLer.ufak bir rakam .cok buyuk degil.ama aliyorlar.

7.  Alıntı Originally Posted by blue70 Yazıyı Oku
    İs bankasindan ykb .
    Listede var.binde 6.itiraz ettim.bakalim ne olacak.ama geri vermezLer.ufak bir rakam .cok buyuk degil.ama aliyorlar.
    1000 de 6 çok fazla.. 50,000 USD transfer edilse 300 USD komisyon istiyorlar, çok fazla...

8.  Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Yurt dışından mı Ykb’deki hesabınıza döviz gönderdiniz?
    Normalde siz Türkiye’deki bir bankadan yurtdışına para gönderirseniz swift masrafı alınır. Çünkü buradaki banka parayı gönderirken işlem yapar yani swift mesajı düzenler.
    Gelen havaleden swift ücreti alınmaz benim bildiğim.
    İlgili bankanın masraf çizelgesini incelemek lazım.
    İlginç geldi bana.
    Benim bildiğim swift ücreti yalnızca aynı bankanın şubeleri arasında yapılan yabancı para transferinde kesilmiyor. Yurtdışı-yurtiçi farketmez, iki banka arasındaki yabancı para transferinde hem giden paradan hem de gelen paradan swift ücreti alınıyor.

Sayfa 750/992 İlkİlk ... 250650700740748749750751752760800850 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •