Sayfa 765/1016 İlkİlk ... 265665715755763764765766767775815865 ... SonSon
Arama sonucu : 8127 madde; 6,113 - 6,120 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

Alın işte bu tabloda altın gümüş kağıt piyasada kaç kez satılmış gözüküyor.Altının gümüşün aslında olması gereken fiyatlar da burada var.E bu adamlar altından gümüşten korkmasın da ne yapsın.

Altın ve gümüşle ilgili rakamlar tablonun sağ alt kısmında yer alıyor.

3.  Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku

Bitcoinin bitirilme konusu ise biraz fazla uzadı ve her uzadığında bitcoini "too big to fail" konumuna soktu. Yani şu anda bitcoin yasaklansa tüm dünyada küresel krizin tetiklenmesine neden olabilir. Ve bir çok mağduriyetlerin oluşmasına da...
    Dolayısıyla sistemli bir şekilde şişirilmesine şimdilik göz yumuluyor. Ama SDR vb sanal IMF parası çıkarıp bu şekilde bitcoinin etkisin planlı olarak azalmasını sağlayabilirler.
    Yasal olmadığı için too big to fail olması söz konusu değil. Dayanağını yasalardan almıyorlar ki kimsenin umrunda olsun. Olur da yasaklanma gibi bir durum olursa diyecekleri şey beli...

-Bana mı sordunuz alırken?

:D

4.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Sn vivatrader, o akşam gümüş 30 dolara gitti,biri aniden dünyadaki yıllık fiziki gümüş üretiminin iki katını piyasaya kağıt piyasaya yani boca ettİ .Grafiklerde o akşamki montanlı satışı görebilirsiniz.Şimdi bir an düşünelim fiyat uçuşa başlamış,muhteşem bir hacimle tüm dünya gümüşe saldırıyor,kim neden elindeki bu hacimdeki gümüşü piyasaya satar.Amacı nedir ,az bişi bekle 40 dolardan çak 50 dolardan çak di mi.O konuda pek tartışma yok kimin neden nasıl yaptığı belli ,olayın elon musk la uzak yakın alakası yok.Fiziki alıcı olarak en önde hindistanla bizim gelmemiz olayına gelince bundan gurur duymamız lazım.Bu adamlar az bişi korkuyorlarsa bundan korkuyor,adam altını 1200 dolara da çeker,ama hindistan ve biz bu fiyatdan altın alıp da yastık altına koyarsak o talebi karşılayamaz.Ben ülkem adına bundan dolayı gurur duuyorum.Halkımız çok akıllı.
    Halkımız her daim akıllıdır özellikle de para konusunda. Ben objektif küresel analizi yapmaya çalışıyorum ama şu ya da bu şekilde dünya halklarının altına erişimi konusu vergi kanun vb yasaklarla sınırlandırılmış durumda. Örneğin Avrupa'da, Amerika da önüne gelen dilediğince bizdeki gibi serbest şekilde altın yatırımı yapamaz. Devletler halklarına bir şekilde sınırlandırmalar getirmiş durumda. Hal böyle olunca da Buradaki halklar temayül etmediğinden dolayı çoğu ülkelerde bizdeki kadar kuyumcu bulmak neredeyse imkansız gibi. Bulursanız da süs takısına vb şeylere hizmet edenleri bulabilirsiniz. Gelişmiş ülkeleri bırakın Latin Amerika'nın her ülkesini gezdim oralarda bile kuyumcu bulmak çok zordu. Hatta çok şaşırmıştım bu adamlar niye altın yatırımı yapmıyorlar diye.. ama Tüm ülkelerde her caddede döviz bürosu var. Genelde kendi para birimlerinin değerini korumak için altından ziyade dolara yatırım yapıyor bu ülkeler. Ama doğru ama yanlış ben analiz yapıyorum.

Bizdeki altın ve gayrimenkul yatırımının en büyük nedeni ise 1980 lere kadar dolar ve markın yasak olmasıydı. Haliyle özellikle eski nesilde altın yatırımı ve gayrimenkul yatırımı gelenekselleşti ve toplumda kemikleşti. Çünkü 1980 öncesi ne banka faizi vardı, ne de döviz yatırımı. Yani aslında halkımız biraz da mecbur kaldı bu tarz yatırım şekline. Çünkü kendini enflasyona karşı koruyacak başka bir enstrüman yoktu. ama Rüzgar altından yana olduğundan şansa yada başka şekilde halkımız yatırım konusunda kazançlı çıktı
    “First of all, never play macho man with the market. Second, never overtrade.” – Paul Tudor Jones

5.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Yasal olmadığı için too big to fail olması söz konusu değil. Dayanağını yasalardan almıyorlar ki kimsenin umrunda olsun. Olur da yasaklanma gibi bir durum olursa diyecekleri şey beli...

-Bana mı sordunuz alırken?

:D
    2008 de yasadışı işler yapan birçok yatırım bankasını "too big to fail" olur diye kurtardıklarını da unutmamak gerekir
    “First of all, never play macho man with the market. Second, never overtrade.” – Paul Tudor Jones

6.  Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    2008 de yasadışı işler yapan birçok yatırım bankasını "too big to fail" olur diye kurtardıklarını da unutmamak gerekir
    Bankalar ile Bitcoin'in alakası yok...

Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Halkımız her daim akıllıdır özellikle de para konusunda. Ben objektif küresel analizi yapmaya çalışıyorum ama şu ya da bu şekilde dünya halklarının altına erişimi konusu vergi kanun vb yasaklarla sınırlandırılmış durumda. Örneğin Avrupa'da, Amerika da önüne gelen dilediğince bizdeki gibi serbest şekilde altın yatırımı yapamaz. Devletler halklarına bir şekilde sınırlandırmalar getirmiş durumda. Hal böyle olunca da Buradaki halklar temayül etmediğinden dolayı çoğu ülkelerde bizdeki kadar kuyumcu bulmak neredeyse imkansız gibi. Bulursanız da süs takısına vb şeylere hizmet edenleri bulabilirsiniz. Gelişmiş ülkeleri bırakın Latin Amerika'nın her ülkesini gezdim oralarda bile kuyumcu bulmak çok zordu. Hatta çok şaşırmıştım bu adamlar niye altın yatırımı yapmıyorlar diye.. ama Tüm ülkelerde her caddede döviz bürosu var. Genelde kendi para birimlerinin değerini korumak için altından ziyade dolara yatırım yapıyor bu ülkeler. Ama doğru ama yanlış ben analiz yapıyorum.

Bizdeki altın ve gayrimenkul yatırımının en büyük nedeni ise 1980 lere kadar dolar ve markın yasak olmasıydı. Haliyle özellikle eski nesilde altın yatırımı ve gayrimenkul yatırımı gelenekselleşti ve toplumda kemikleşti. Çünkü 1980 öncesi ne banka faizi vardı, ne de döviz yatırımı. Yani aslında halkımız biraz da mecbur kaldı bu tarz yatırım şekline. Çünkü kendini enflasyona karşı koruyacak başka bir enstrüman yoktu. ama Rüzgar altından yana olduğundan şansa yada başka şekilde halkımız yatırım konusunda kazançlı çıktı
    Valla 2019 dan bu yana amerikalıların hem etf ler vasıtası ile hem de fiziki olarak altın ve gümüşe katlanarak artan bir ilgisi var.Geçen yıl almanyada fiziki altın alımının 2000 euro ile sınırlandırıldığına dair bir haber okumuştum.Yani ister fiziki ister etf altın ve gümüşe bir talep var.Bu önlenemez,ne yaparlarsa yapsınlar amerikadaki sınırlı bir dönem hariç halkın altın ve gümüş almasını tamamen yasaklayamamışlar.Bizim halkın iktidarın canına okuyacağı hemen hemen tek konu yastık altı altınlarının zorla ellerinden alınmasıdır.Değişik bir zaman dilimine giriyoruz 2025 e kadar altın ve gümüşteyim sonrasında sanırım çöküş zamanlarında borsaya geçerim.Şimdilik ben altın ve gümüş dışında güvenilir bir şey görmüyorum.Bu konuda da dünyada yalnız olmadığımdan eminim.Bu topiğin bile geçen yılki raytingi ile bu yılki reytingi arasında dağlar var)))))))

8. Amerikalılar, Avrupalılar ve İngiltere de fiziki altın gümüş platin alımlarını artık çoğunlukla Sprott ETF ileri yapıp fiziki teslim alıyor çoğu yatırımcı. Dünyada küçük yatırımcıya fiziki teslimi yapan sadece Sprott ETF leri var. Bu sebeple bunlara acayip para girişi oldu.

$PSLV -> fiziki gümüş
    $PHYS -> fiziki altın
    $SPPP -> fiziki palladum platin

Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Valla 2019 dan bu yana amerikalıların hem etf ler vasıtası ile hem de fiziki olarak altın ve gümüşe katlanarak artan bir ilgisi var.Geçen yıl almanyada fiziki altın alımının 2000 euro ile sınırlandırıldığına dair bir haber okumuştum.Yani ister fiziki ister etf altın ve gümüşe bir talep var.Bu önlenemez,ne yaparlarsa yapsınlar amerikadaki sınırlı bir dönem hariç halkın altın ve gümüş almasını tamamen yasaklayamamışlar.Bizim halkın iktidarın canına okuyacağı hemen hemen tek konu yastık altı altınlarının zorla ellerinden alınmasıdır.Değişik bir zaman dilimine giriyoruz 2025 e kadar altın ve gümüşteyim sonrasında sanırım çöküş zamanlarında borsaya geçerim.Şimdilik ben altın ve gümüş dışında güvenilir bir şey görmüyorum.Bu konuda da dünyada yalnız olmadığımdan eminim.Bu topiğin bile geçen yılki raytingi ile bu yılki reytingi arasında dağlar var)))))))

Sayfa 765/1016 İlkİlk ... 265665715755763764765766767775815865 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •