Sayfa 770/1001 İlkİlk ... 270670720760768769770771772780820870 ... SonSon
Arama sonucu : 8001 madde; 6,153 - 6,160 arası.

Konu: Viop-XX

1. Abi senin limon tezgahı lafını günlük hayatta çok kullanıyorum hakkını helal et
     Alıntı Originally Posted by *Bozkurt Yazıyı Oku
    Ben okudum ama anlayamadım.
    yazı cok uzun olmuş

konu sanırım pala ayvayı sever mi sevmez mi mevzuu bu olsa gerek,
    ayva işiyle uğraşan bildiğim secbul abi var ona sormak lazım, pala ayva sever mi diye
    limon konusu olsaydı belki yardımcı olurduk.

2.  Alıntı Originally Posted by KOÇ Yazıyı Oku
    BİST dowdan önce hareket ediyor diyor
    nasıl yani,
    şimdi dow 24.700 ü kıramayacak mı
    bence löp diye kırılacak, bak dediydi dersin

7.202,88 Since 26 Aralık 2023 ölene kadar mokoko

3. Gecenlerde prof. Ozgur Demirtas Youtube kanalinda fiyat yukselisi bazinda Borsada gecmis yillara dayali doviz, gida urunleri sebze meyve fiyatlari ile karsilastirmali bir tablo yapmisti.

Adam hiyar ve sogan fiyatini ornek veriyor. Onlar bile borsayi fiyat bazinda katlamis.
    Son bir yilda 2.el arabalar bile %50 yukari yapti. Ama borsa reel bazda hala primsiz durumda oldugunu gormek lazim.

Ne kadar yukselir, ne zamana kadar yukselir orasi ayri tartisma konulari tabi.

4.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Ben okudum, Sn.kartal10 haklı.
    Üşenmedim bende okudum
    haklı demenize de şaşırdım dostum!
    tamam esprs**** pala deriz de, bırakın espri olarak kalsın
    yoksa sizde piyasaya inanmayanlardan olamazsınız.

5. Adam arkadaşı ile konuşur gibi yazmış gayet açık. Düşüncesi doğru olmayabilir o ayrı konu.

Esas derli toplu, profosyonel, çok güzel yazılardan korkmak lazım.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

Yaa
    Çok güzel şeyler yazmış da.
    Hepsini okuyamadım.
    Stresten.

7.  Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    Okumayın dinleyin, o zaman anlaşılıyor. Ben nefes boşlukları koydum.

Dow göçerse bizim pala ayvayı yer diyorlar o bizim pala var ya 17 martta dip yaparken dow 23 martta dip yaptı yani olacakları önceden bildi

şimdi o pala burdan göçecek dowu bilmeyecek haa malda yakalanacak spotta vadelide cebinde dünya kadar malı var geri dönecek mallarını satamadan öylemi

satmadığını nerden biliyorsun diyeceksiniz böyle mal satılmaz satacak adam dow çıkarken en az onun kadar yükselir malı yayar satar

adam ne yaptı dow 25.000 den hızla 27.600 e giderken bastı kimse ucuza mal almasın long olmasın diye herkes mal alamadı tam tersi short olunca millet sürdü yukarı dow düşerkende çıktı endeksi tutmaya herkes mal satıyor longlar short oluyor adam tersini yapıyor

çünkü kimsenin bilmediğini biliyor yönü biliyor dowu biliyor neden dipten hareketi bankalardan başlatmadı çünkü herkese para kazandırırsa adama keriz derler değilmi

adam herşeyin ama herşeyin hesabını yapmadan yola çıkmadı bizdeki ve amerikadaki siyasi olayları virüsteki 2.dalgayı fedi trumpun çine sataşıp sataşmayacağını neler getirip götüreceğini petrolü hepsini ama hepsini önceden tahmin ediyor veya biliyor hepsinin ayrı ayrı bir planı var

ve onların toplamı mükemmel bir stratejisi var

adam niye satıyorsun ben satmıyorum ki aksine alıyorum yukarı gitme isteğim var ve öyle olacak diyor

hareket tarzıyla bizim çok bilmişler yapma yaa sen bu boku bilmiyorsun düşecek herkes satıyor şimdi satacak bak dowa nasıl düşüyor sen sağlamım ayağına bize mi geçireceksin haa yemezler aslanım diyor

pala diyor ki eee para bende içerden bilgi almak bende

nasıl olacak o iş diyor bizim çok bilmişler diyor ki o zaman söyle bakalım o zaman bu şelale düşüşü nasıl oldu biz sattık short olduk malı götürdük sen malda yakalandın

palada diyor ki o zaman bee hey salak bende çok önceden planımı yapmıştım malı spotta yedire yedire verdim herkes long olurken ben short açtım ve en son kartopunu yukardan sallayı verdim benim aklımı okuyan hareket tarzımı çözebilenler kazandı gerisi tarih oldu

işte böyle dostlar sözün kısası anladığım palanın daha gidecek yolu var son durakta inemesekte bir öncekinde hepimizin inmesi dileğimle esen kalın hoşçakalın.
    Eyvallah dostum yüreğine sağlık çok naziksin hayatın her anında sana kibar davranması dileğimle esen kal.

Alıntı Originally Posted by *Bozkurt Yazıyı Oku
    nasıl yani,
    şimdi dow 24.700 ü kıramayacak mı
    bence löp diye kırılacak, bak dediydi dersin
    O zaman palada terse kalır.
    Kallavi GAP yapar

Sayfa 770/1001 İlkİlk ... 270670720760768769770771772780820870 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız