Sayfa 806/1009 İlkİlk ... 306706756796804805806807808816856906 ... SonSon
Arama sonucu : 8072 madde; 6,441 - 6,448 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1. cuma ABD verileri iyi gelirse 3,85+ kapatır

Alıntı Originally Posted by powerpc Yazıyı Oku
    cuma ABD verileri iyi gelirse 3,85+
    Sayın powerpc, yapmayın ABD verileri ile Dolar 3.85 i vurursa AB toplantısından çıkacak absürt bir Türkiye kararından sonra biz TL cilerin hali nice olur !... Dualarımız ülkemizden yana, bir an önce bizi tüm bela ve o belayı başımıza musallat edenlerden kurtarsın.

3. daha önce eminim söylenmiştir ama maalesef "winter has come"
    "O'nun yaptıklarını ben başaramazdım. asıl devrimci Atatürk'tür. Bu kadar büyük bir devrim yaptım ama Atatürk'ün yaptıklarını başaramazdım…" Fidel Castro - Habitat Toplantısı İstanbul 1997

4.  Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    Sayın powerpc, yapmayın ABD verileri ile Dolar 3.85 i vurursa AB toplantısından çıkacak absürt bir Türkiye kararından sonra biz TL cilerin hali nice olur !... Dualarımız ülkemizden yana, bir an önce bizi tüm bela ve o belayı başımıza musallat edenlerden kurtarsın.
    umutabi bu ABD'nin verileri bile çok hain hep bizi vuruyor. hain veri al sana bomba

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Ha haa sende madalyonun, pardon kapitalizmin diğer yüzünü öğrenememişsin..

Bankaya 50000 TL borçlu isen bu senin sorunundur..fakat bankaya 50000000 TL borçluysan bu bankanın sorunudur..

Bastılar, bastılar paraları getirdiler bize, bizde afiyetle yedik..dahada getirsinler, dahada yiyelim..

Ha birde çıkabileceklerini düşünüyorlar ya, çok gülüyorum..

Artık bundan sonrasını onlar da düşünsünler...

Neyse ABD'de yaşayan birisi olarak aşağıdaki yazın işin duygusal yönü..teknik açıdan bakınca ABD'de saatlik ücretleri özel sektör belirlemiyor mu..büyüyen bir ekonomide işverenler kazanacak, işler genişleyecek, istihdam artacak..istihdam artarken çalışan bulmakta zorlanan işveren ücretleri arttıracak değil mi..o halde sn. Latino'nun dediği, yani ücretler konusunda senato kararı alınması asgari ücret açısından mı?..asgari ücretse bunu etkileri normal piyasa işleyişine nasıl etkide bulunur..bu konularda bilgin varsa ve iletirsen sevinirim..
    asgari ucret resmi olarak 7.53 bu resmi federal ucret

ama pahali sehirler var San fransisco ne bilim NY falan orada adamlar kendi asgari ucretini belirlemis

Ben cok buyuk bir sehirde yasiyorum ama hayat cok ucuz burada

ona ragmen bazi turk isverenler basit isler icin bile saatte 13 dolara adam bulamiyorlar. Basit derken lokanta mutfak depoda yuk kaldir indir forklift kullan falan

Target denen buyuk supermarket mesela gecen hafta aciklama yapti ucretini kendi kendine kimse zorlamadigi halde 10 dolara cikarmis mesela

bu parayla cokta guzel yasarsin

Allah aşkına aklı başında insan yok mu bu memlekette `hele bir dur kardeşim` diyecek ? Başımızda binbir türlü bela ve musallat varken, ülkenin dış borcu boyumuzu çoktan aşmışken ve en kötüsü borçlu olduğumuz ülkeler ile papazı bulmuşken nasıl çıkıp ta KANAL İSTANBUL projesi`ne bu sene temel atıp başlıyoruz denir. Hangi parayla yapacaksın bunu be adam ? Diğer YİD modeliyle yandaş müteahhitlerine yaptırdığın, itin bile geçmediği tünel , köprü projelerinde olduğu gibi parasını yine 80 milyon insana`mı ödettireceksin ? Bu mudur ülkeye hizmet ? Eğer bu işlerden memnun olan varsa Dolar 3.80 olduğunda yada 4-5 olduğunda gelip burada vik vik , kuru miliyetçilik yapmasın madem elin şeyiyle gerdeğe giriliyor o halde acıtttı demeye yüzün olmaz.

Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    asgari ucret resmi olarak 7.53 bu resmi federal ucret

ama pahali sehirler var San fransisco ne bilim NY falan orada adamlar kendi asgari ucretini belirlemis

Ben cok buyuk bir sehirde yasiyorum ama hayat cok ucuz burada

ona ragmen bazi turk isverenler basit isler icin bile saatte 13 dolara adam bulamiyorlar. Basit derken lokanta mutfak depoda yuk kaldir indir forklift kullan falan

Target denen buyuk supermarket mesela gecen hafta aciklama yapti ucretini kendi kendine kimse zorlamadigi halde 10 dolara cikarmis mesela

bu parayla cokta guzel yasarsin
    Benim ABD'de yaşayacağım yokta..Şimdi biliyorsun bu ''wage growth'' zamazingosu artarsa bireylerin harcamaları artacağından , piyasa şenlenir..enflasyonda artar..

enflasyon arttımı, zaten işsizlik minumumda..gelsin faiz artışları..

iki örnek vermişsin..diyebilirmisin ki ABD'de ücretlerde gözle görülür bir artış var..

Hani bu başlıkta yazıyoruz da o bakımdan soruyorum..

8. 7.5 yada 10 yada 15...
    40saat/52 den --> 3.7usd/try
    57720 tl <--> 115440tl arasi asgari ücret
    15600$<-->31200$

16.848 tl bura..---1404 ---> 379.5 usd

hamburgerci/çöpçü maaşları yerine
    az da düzgün meslek maaşlarına bakmıyoruz..

mesela doktorlar... bide uzmanlaşanlar var

1.5 milyon tl yıllık maaş mı olur

Sayfa 806/1009 İlkİlk ... 306706756796804805806807808816856906 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •