Sayfa 815/999 İlkİlk ... 315715765805813814815816817825865915 ... SonSon
Arama sonucu : 7990 madde; 6,513 - 6,520 arası.

Konu: Viop - XXI

1.  Alıntı Originally Posted by mertus Yazıyı Oku
    Aslında aynı oranda etkisi olmadı demek istemiştim ifadem eksik kalmış.

Bankalar açısında bakılınca oradaki bankalarla bizim bankalar arasında geri ödemesi sıkıntılı olacak kredilerin dağıtımı, kamu bankaları ile girilen haksız rekabet v.s. gibi çeşitli koşulların çok farklı olduğunu düşünüyorum.. Bu nedenlerle bize yansıması olsa bile aynı oranda olamaz diye tahmin ediyorum.

Aynı oranda olmayacağı aşikar, belli bir oranda olduğu da bir o kadar aşikar...

2.  Alıntı Originally Posted by emregunes Yazıyı Oku
    9-26 kesişimini bekleme , aman diyeyim
    peki

3.  Alıntı Originally Posted by Verge Yazıyı Oku
    DOW öyle bir yerdeyim ki modunda...

Grafik günlük, kırmızı çizgi üzerinde kalırsa ki kabaca 26.700' lere denk geliyor, işin rengi değişebilir...

Tabi şimdilik kırmızı üzerinde olsa da bana pek inandırıcı gelmiyor doğrusu, çünkü düşüş senaryomda DOW' un mutlaka kırmızı altında olması gerekiyor...

DOW an itibariyle kırmızı çizgi üzerinde halay çekiyor...

Kapanışa bakalım nerede olacak...

4. Big Mc 2020 ikinci dönem yayınlanmış.

Memlekette esas sorun güvensizlik.

https://www.economist.com/news/2020/...-big-mac-index

Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

5. Bu grafik altın ons fiyatı ile Dow'un 2008 krizindeki hareketlerini gösteriyor. Borsalarda ilk düşüş başladığında altında yükseliş başlamıştı. O kısmı mavi okla işaretledim. Krizin ikinci yarısında ise altın ve Dow bir süre birlikte değer kaybediyor. Kırmızı ok ile işaretledim. Fedin bastığı paralardan sonra 2009 - 2011 arasında kol kola yükseliyorlar.

Mavi ok ile kırmız ok arası Ons 750 dolardan 1000 dolara %33 yükseliyor. Bu sırada Dow 14.100'den 11.800'e %16 düşüyor. Kırmız oktan sonra Ons Ekim sonunda 680 dolar ile (%32 kayıp) dip yapıyor. Bu sırada Dow 7.700 civarında (%35 kayıp).

Bu tarihten 4 ay sonra 2009 Mart'ında Ons tekrar 1000 dolar ile ikili tepe yaparken Dow 6.600 civarında nihai dibe ulaşıyor.

Sonrasında 26 ay boyunca kol kola yükseliyorlar.

https://www.tradingview.com/x/W5sq761L/

6.  Alıntı Originally Posted by Verge Yazıyı Oku
    Hocam ana yön tayini konusunda kesinlikle günlük kullanıyorum, ama trade edeceksem 60 - 15 - 5 dk grafikler...

Göstergeler bir hayli fazla, piyasa yapıcı her seferinde farklı göstergeler ve korelasyonlar kullanıyor...

Türkiye özelindeki haber akışından tutun da, dünyadaki gelişmelere kadar PY farklı tepkiler verebiliyor...

Mesela şu an %100 ABD ile korele gidiyor, dolayısıyla, hem sektörel bazda, hem de endeks bazında yurtdışı endekslere bakıyorum...

Bunların yanında dolar, altın, petrol, viop pozisyonlanma, hisse bazında piyasa yapıcının aldığı mal miktarı...

Üstüne Chart analiz de eklenince çıkan sonuçları yorumlamaya çalışıyorum...
    Teşekkürler hocam sağolun. Bu arada Dow için çizdiğiniz grafikte tam sınırda şu an bravo.

7.  Alıntı Originally Posted by urungu1907 Yazıyı Oku
    Teşekkürler hocam sağolun. Bu arada Dow için çizdiğiniz grafikte tam sınırda şu an bravo.

Teşekkür ederim...

Verge abey sana da helal olsun. Thy yorumundan beri takipteyim
    Bu işi bir tek ben bilmiyormuşum gibi geliyor **.

Sayfa 815/999 İlkİlk ... 315715765805813814815816817825865915 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •