Sayfa 818/1009 İlkİlk ... 318718768808816817818819820828868918 ... SonSon
Arama sonucu : 8072 madde; 6,537 - 6,544 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by riko66 Yazıyı Oku
    Türk Lirası güçlü ve istikrarlı / 22 Ağustos 2017

Merkezi Londrada bulunan Bluebay Varlık Yönetimi'nin analisti Timothy Ash, Türk lirasının yılın geri kalanında istikrarlı ve güçlü seyretmesini beklediğini bildirdi.

Ash, yaptığı açıklamada, gelecek döneme ilişkin Türk Lirasını destekleyebilecek küresel gelişmelerin mevcut olduğunu belirterek, riskler açısından oldukça destekleyici bir ortam bulunduğunu, küresel ekonominin iyileştiğini, Avrupa Birliği (AB), ABD, Japonya ve gelişen piyasalardaki büyümenin iyi göründüğünü söyledi.

TÜRKİYE ÇOK CAZİP

http://www.gunes.com/ekonomi/turk-li...ikrarli-812599
    Aynı adam daha 2 gün önce reuters da 180 derece dönüşle tam tersi beyanat vermişti.Ya reuters, ya bu haber kaynağı yalan söylüyor,ya da bu adam 48 saatte bir 180 derece dönüyor

2.  Alıntı Originally Posted by gazeteci Yazıyı Oku
    Masraflar dahil borçlu taraf öder. Tabi paranın karşılığına uygun haczedilecek yeterli malzeme varsa. Yoksa siz zararlı çıkarsınız. Avukat ücreti anlaşmaya tabidir. Avukat hacizden parsını alamayacağını anlarsa peşin ister ücretini. Allah kurtarsın..
    Çok teşekkürler, zaten borcu ödemeyen devlet memuru bir şekilde maaşından alırlar herhalde,

hep derlerdi borç verip kötü olacağına vermeyip kötü ol diye ama söz dinlemeyerek ben bunu hak ettim...
    hissE alMAdan ÖNCE; Aylık, HafTalıK, sonra günlüK grafiğe bakın...
    operasyon yemiş yada fiyatı katlamış hissede MaCeRa ararsanız, Paranızdan OlurSUNUz....

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    idris usta herkesi cagiriyor ama amerikaya- miss gibi yesil doga da calisiyor ve yasiyorum, havuzlu evin var diyor hehe
    sor bakalim o Idris ustaya ev onunmu araba onunmu

Degil tabiki

hepside bankanin

Senin olmayan evde oturuyorsun senin olmayan arabayi suruyorsun sonrada hava atiyorsun

Zenginlik sahip olmaktir kiralamak degil

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    Gunde 100 usd hadi 30 gun den 3bin usd nefis para
    suudi de yeni muhendis bunun %66sini anca aliyo ama konaklama 3 ogun yemek/gun ulasim sirketten, 2 de ucak bileti/yil,
    iqama odemesi, suudi saglik karti vb imkanlar

ABD de ise konaklama, yemek, ulasim, tr ye gidis gelis, ikame, sosyal ve saglik sana ait
    ayrica gelir vergini de odemelisin
    suudi de henuz vergi yok ama 2018 de herseye %5 tax konulabilir, 20 gun sonra benzin fiyatlari %80 artabilir

vergiyi cikar masraflari cikar saglik sigortasini cikar

adam gibi yasarsin ama 5 kurus para biriktiremezsin

Ben ABD de 10 yildir yasayip 1000 dolar cebinden cikaramadigi icin ABD vatandasligina basvuramayan green card li Turkler tanidim

Anla iste

5.  Alıntı Originally Posted by lutfu001 Yazıyı Oku
    Konu dışı özel bir soru;

20.000 Tl lik alacak için açılacak dava yada icra takibi kaça patlar ve ne kadar sürede sonuç alınabilir,

Elimde sadece banka dekontları mevcut, daha önce tecrübe etmiş olan vardır diye sormak istedim, birde maliyetler komple bana mı girer yani 20.000 almak için 5.000 Tl yi avukata yada icra dairesine mi yedirmek gerekiyor
    Biraz kaba yazdım ama bu konu çok canımı sıkıyor...
    Haklılığınız kanıtlandığı sürece devlet memurundan her türlü tahsil ederler.
    Yalnız haksız tarafın ödediği avukatlık ücreti baronun belirlediği taban ücrettir. (tahminimce 1500 falandı) Ama avukatların fiilen aldığı ücret daha fazladır. Aradaki fark sizin cebinizden çıkar.
    Ayrıca avukat toplam meblağdan yüzde ister mi bilmiyorum. Tazminat davalarında isteniyordu fakat icra gibi kolay davalarda usül nedir bilmem.
    Avukatla bu detayları önceden konuşmanızı öneririm.

Ha bir de "sizden aldığım ücret ayrı, davalıdan tahsil ettiğim ücret ayrı" diyerek çift kaymak yiyen avukatlar var. Bunu da önceden konuşmalısınız.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

6.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Yalnız haksız tarafın ödediği avukatlık ücreti baronun belirlediği taban ücrettir. (tahminimce 1500 falandı) Ama avukatların fiilen aldığı ücret daha fazladır. Aradaki fark sizin cebinizden çıkar.
    Ayrıca avukat toplam meblağdan yüzde ister mi bilmiyorum. Tazminat davalarında isteniyordu fakat icra gibi kolay davalarda usül nedir bilmem.

Ha bir de "sizden aldığım ücret ayrı, davalıdan tahsil ettiğim ücret ayrı" diyerek çift kaymak yiyen avukatlar var. Bunu da önceden konuşmalısınız.
    Anladım Sn.djoz, çok teşekkürler,

benimde merak ettiğim sizin yazdığınız gibi işin "pis kısımları" ydı, malum ülkemizde iş ahlakı yok denecek kadar az.
    hissE alMAdan ÖNCE; Aylık, HafTalıK, sonra günlüK grafiğe bakın...
    operasyon yemiş yada fiyatı katlamış hissede MaCeRa ararsanız, Paranızdan OlurSUNUz....

Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku

Avukata gerek olmadan kendiniz icra dairesine gidip icra takibi başlatabilirsiniz. İnternette buna yönelik ararsanız bir hayli bilgi var. Borçlu tebligat üzerine ya verilen sürede borcunu öder ya da borca itiraz eder. İtiraz ederse icra takibi durur, bu durumda dava açarsanız ayrıca belli bir oran, sanırım %10 belki daha fazla icra inkar tazminatı da dava lehinize sonuçlanırsa ödemek zorunda kalır.

Alıntı Originally Posted by lutfu001 Yazıyı Oku
    Anladım Sn.djoz, çok teşekkürler,

benimde merak ettiğim sizin yazdığınız gibi işin "pis kısımları" ydı, malum ülkemizde iş ahlakı yok denecek kadar az.
    kendin başvur icraya
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Sayfa 818/1009 İlkİlk ... 318718768808816817818819820828868918 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •