Sayfa 82/1005 İlkİlk ... 3272808182838492132182582 ... SonSon
Arama sonucu : 8035 madde; 649 - 656 arası.

Konu: Viop LII

1.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    benim dediğim gibi olabilir değil benim dediğim gibi. bu bilimsel birşey çünkü benim burnumu göz silecek olsa göremeyecek olmam için burnumun veya göremediğim cisimlerin nesnelerin görünmez bir boya ile boyanması lazım . öyle bir boyada yok.

yani renk körü değilsek ikimizde kırmızı elmaya baktığımızda elmanın kırmızı olduğunu görürürüz bu kesin. renk veya görüntü dediğimiz şey ise ışıma ve pigmentler. aslında bizim gördüğümüz şey nesneden ışıyan "frekans aralığı". renk çeşitleride böyle oluşuyor.

anlayamadığım bir mekanizma derken neyi kast ediyorsun ? rüyalar mı
    Ben çöp adam dahi çizemezken rüya görüyorum.

Geçen Ahmet Davutoğlu ile Pakistan veya Hindistan'a gittik, telefon geldi bir generali terfi ettirmişler, gelince geri alırım filan dedi, baya maceralı gerilimli bir rüya oldu. Ali Koç vs de vardı. Beyaz eşyada bütün depolar kontrol edildi, fi tarihinden kalmış çamaşır makinaları filan bulundu.

Benimle ne alakası var, ama film gibi bir şekilde içinde yer alıyorsun. Uyanınca hemen unutuluyor.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

2. Bu dünyada ortak bir realite var ondan kopup yabancılaşınca teknik olarak deli kategorisine giriliyor.

Borsa bu dünyada en reel şey tüm işlemler kayıtlı, içini dışını herkes merak ediyor ve üzerinde düşünüyor. Ne neden oldu, ne olacak konuşuluyor.

Sohbet odalarında çok değişik insanlar var, normalde VIOP ortamındaki kişiler denlese bu kişiler realiteden tamamen kopmuş diyebilirler ama bu insanlar işlem yapıyor ve realiteyi etkiliyor.

Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    Ben çöp adam dahi çizemezken rüya görüyorum.

Geçen Ahmet Davutoğlu ile Pakistan veya Hindistan'a gittik, telefon geldi bir generali terfi ettirmişler, gelince geri alırım filan dedi, baya maceralı gerilimli bir rüya oldu. Ali Koç vs de vardı. Beyaz eşyada bütün depolar kontrol edildi, fi tarihinden kalmış çamaşır makinaları filan bulundu.

Benimle ne alakası var, ama film gibi bir şekilde içinde yer alıyorsun. Uyanınca hemen unutuluyor.
    seninle alakası şu. geçmişin nasıl geçti hiç bilmiyorum daha önceden yurt dışına belki 3 5 ülke gördüğünü söyleyebilirim. makina / üretim vs gibi bölümlerde geçmişte çalıştığını söyleyebirim yine geçmişte siyasete ilgi duyduğunu söyleyebilirim.

rüyalar harman bölümüdür. bir nevi "deja vu"

rüyalar ve haliyle beyin nöronlarının ve bilincin oluşumu gibi konularda çok az deney yapılabiliyor çünkü bunun için yeterli teknoloji yok bu nedenle çok az makale yayınlanıyor

ömrümde hiç felsefe kitabı okumadım hatta öğrencilik zamanında ders kitabı harç hiç bir kitap okumadım ancak 18 yaşlar gibi ataist olduğumun farkına vardım. tabi deist olduğum zamanlarda olmuş . bugün baktığımda ise bir çok felsefi kitap yazarları veya çok büyük filozoflara şuan baktığımda aynı şeyler yani benim içinde bulunduğum durum halbuki yüzyıllar öncesi anlatılmış keşke hepsini okusaydım. şimdi zaman zaman karşıma çıkıyor ataist deist veya agnogstisizm gibi kavramlar.

vaybeee bende zamanınd filozoflar gibi düşünmüşüm değil demek istediğim . yani bunlar çoktan tartışılmış ancak tanımları konulmuş sadece ve ben bugün diyorumki demekki ben buymuşum demek için öyle belirttim.

bence çoğu insan deist ama farkında değil. sadece kendisini ifade edemiyor ne olduğunu bilmiyor. bu nedenle müslümanım diyor

işte bence benim seneler önce savunduğum kollektif şuur daha yeni yeni kollektif bir bilinç olabileceğini söyleyen yeni bir bilim alanı gelişti.

yani insan kendini ve çevreyi gözlemleyip farkındalık becerisi gelişirse sanki insan beyninde dışarı açılan bir bilinç türü oluşuyor/gelişiyor ve sanki ordan pay alıyor gibi.

nereye gelecem rüyalara..

rüya kısmında beynimiz genelikle duruyor gibi görünsede beynimiz bir çok bölümün çalışmasını durduruyor ve bağlam yapma bilgileri pekiştirme ve gereksiz bilgileri silme bölümüne fazladan enerji veriyor uyku durumunda.

işte bu durumda beynin tamamı ile çalışması ile ilgili deneyler yapılamıyor ama lokal bir bölümünün aşırı çalıştığı gözlemlenebiliyor.

bağlantı kurma veya gereksiz bilgileri silme bölümü.

rüyalarda tabi işte bu bilgi işleme durumunda oluyor. bilgiler bazen karışıyor ve sabah uyandığında tonla rüya görmene rağmen gereksizleride siliyor :--)) o nedenle gördüğün rüyayı hatırlayamıyor olabilirsin. veya gördüklerin daha önce yaşadıklarının bugün gördüklerinle bir bağlantının işlenmesi.
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak...

rüyada görünenler..

dünyada ve evrende hiç tanınmamış görülmemiş kişi, cisim , nesne, eşya, yani adı konulmamış herhangi bir "şey" ise durum iyi değil.

ancak akraba ne bileyim para altın anne baba veya ölmüş biri neya daha önce gördüğün bildiğin bir"şey" ise bunların hiç bir önemi yok

5. Bu tip konuları sınırlı tutmakta fayda var..

Bazı insanlar merak içine girebiliyor acaba belirli bir şeyler mi biliyorlar filan akıllarına gelebilir.

Benim yazdıklarım dışında ilave çok şey yok,

Öyle dış dünyadan yardım alıp da borsada işlem yapmak filan en azından ben de yok ama kafa bazen karışabiliyor. Her zaman realiteden kopmadan sınırlı sorumlu risk alıp işlem yapmak lazım.

Bana göre tüm hayatı sınırlı risk alıp yaşamak lazım, ama benim gibi insanlar yukarıdan sevilmiyor, değişiklik yapan, cesur olan, risk alan vs insanlar seviliyor.

Türküleri şarkıları gün boyu dinliyorum halime şükrediyorum.

Mesela bu şarkıyı yazan var ise benim şikayete hakkım yok.

>>>>>>>
    Ben ne yaptim kader sana
    Mahkûm ettin beni bana
    Her nefeste bin sitem var

Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    rüyada görünenler..

dünyada ve evrende hiç tanınmamış görülmemiş kişi, cisim , nesne, eşya, yani adı konulmamış herhangi bir "şey" ise durum iyi değil.

ancak akraba ne bileyim para altın anne baba veya ölmüş biri neya daha önce gördüğün bildiğin bir"şey" ise bunların hiç bir önemi yok
    burdan şu sonuç çıkabilir belki her insan rüyasnda allahı peygamberi cinleri varsa diğer canlıları milyonkere görüyordur ama uyandığnda çoğu rüya pufff...

Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    Bu tip konuları sınırlı tutmakta fayda var..

Bazı insanlar merak içine girebiliyor acaba belirli bir şeyler mi biliyorlar filan akıllarına gelebilir.

Benim yazdıklarım dışında ilave çok şey yok,

Öyle dış dünyadan yardım alıp da borsada işlem yapmak filan en azından ben de yok ama kafa bazen karışabiliyor. Her zaman realiteden kopmadan sınırlı sorumlu risk alıp işlem yapmak lazım.

Bana göre tüm hayatı sınırlı risk alıp yaşamak lazım, ama benim gibi insanlar yukarıdan sevilmiyor, değişiklik yapan, cesur olan, risk alan vs insanlar seviliyor.

Türküleri şarkıları gün boyu dinliyorum halime şükrediyorum.

Mesela bu şarkıyı yazan var ise benim şikayete hakkım yok.

>>>>>>>
    Ben ne yaptim kader sana
    Mahkûm ettin beni bana
    Her nefeste bin sitem var
    yaşayan yaşadı ve gittti...

kimi inandığı cennette kimi de cehennemde belkide ikisi de yok tanrı süprizleri sever :-)

veya ikiside yok sadece toprak anaya gübre oldu.

bilemediğimiz şeyler için üzülmeye o nedenle gerek yok. öldükten sonra yaşamın anlamını anlayamayacağına göre. burada anlayabilirsin.

şuanda .

o nedenle madem tek şansımız var.. dibine kadar yaşamak.

ve kuranı kerimdeki cennet ve cehennemin arapça ifadelerini bul ve tam anlamı ile çeviri yap.

sana tiyom olsun..

8. Çok sevdiğim bir arkadaşım uzaylılara vs inanıyor, ama bildiğimiz uzayın vs olmadığını da söylüyor. İlişkimizi etkilemiyor. Kendi düşüncelerimi de ona empoze etmek istemiyorum, herif yanmış beni de yakacak diyebilir.

Geçen komşuma şunu gönderdim ezberden söylemen lazım dedi.

"Entel Hâdi Entel Hakk. Leysel Hâdi illâ Hû"

Benim değil Yunus Emre'nin sözü.

Bu tip şeyi brine söylemek kendi ayağıma sıkmak olur, ben komşuma benden sana fayda olmaz anlamında göndermiştim.

Birisi bana benzer şekilde Allah bes baki heves dese de aynı, sana Allah yardımcı olsun sen yoluna ben yoluma derim.

Sayfa 82/1005 İlkİlk ... 3272808182838492132182582 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •