Sayfa 828/999 İlkİlk ... 328728778818826827828829830838878928 ... SonSon
Arama sonucu : 7986 madde; 6,617 - 6,624 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XXIII

1. Yabancı uyruklu kişilere denetimlerin ve tedbirlerin son günlerde arttığını gözlemliyorum

Oto piyasasını soruyorsan.galeriler sinev avlıyor vergi indirimi olanlar dolaşıyor...sebze meyve pazarını soruyorsan.millet marketlerden alıyor.fiyatlar daha makul.zaten alım miktarida düştü.millet kartla alıyor marketlerden ..emlak piasasi ise muteahit şirketler önce fiyatı yükseltip sonra yalandan indirim yapmış gb pazarlama yapıyor.emlakcilari sadece kelepirciler geziyor...bazı emlakçılar piyasaya müdahale için olmayan ürünü satışa koyuyor.bodrum guvercinlikte çakal bı emlakçı ünlü koyda kelepir yazlık ilanı vermiş.bolgde oturan 3 akrabayı evi görmeye gonderdik ev satıldı vs yalanlarla göstermediler.baska villa verelim demiş ....inşallah faizler uzun süre yüksek kalır bu tip sanayici emlakçı üretici firdatci zebil ziyan olur piyasa temizlenir bu firsatvilardan....ytd

Alıntı Originally Posted by HURKUŞ Yazıyı Oku
    Evet .Anadolunun oluşumu çok geç .Dinazorlar çağında deniz altında imiş.
    Biraz Karadeniz bölgesinde bulunma ihtimali daha yüksekmiş.

O zaman başka iş önereyim.
    Elde altın arama tepsi ile dere kenarında altın arama.
    Endonezyada bu işi yapanlar çok.
    https://www.youtube.com/watch?v=1sxeLjirheo&t=145s
    Pakistana gitsek Karakurum veya Moğolistan, Avusturalyada bakir ama oraya gidince karnımız nasıl olsa doyar.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

Alıntı Originally Posted by ALİBEYOĞLU Yazıyı Oku
    bazı emlakçılar piyasaya müdahale için olmayan ürünü satışa koyuyor.bodrum guvercinlikte çakal bı emlakçı ünlü koyda kelepir yazlık ilanı vermiş.bolgde oturan 3 akrabayı evi görmeye gonderdik ev satıldı vs yalanlarla göstermediler.baska villa verelim demiş ....inşallah faizler uzun süre yüksek kalır bu tip sanayici emlakçı üretici firdatci zebil ziyan olur piyasa temizlenir bu firsatvilardan....ytd
    İlandaki kelepir sözde satılık yazlığın fiyatı ile teklif edilen villa fiyat farkı uçuktur eminim.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

5.  Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku

Buradan bahsediyorsunuz değil mi?

Tamamı 16 km. × 15 km. = ~ 240 km2 bir yer, tapası sıkan bir kaç ayda tamamını gezer.

Tavşanlının alan olarak 3-4 katı kadar bir yer.

Ben hatalarımdan utanmam, varsa bir hesap hatam hemen kabul ederim inatlaşmam.
    Değil abi. Hikaye uzun. Mesel gibi anlatayım izninle.

Göktürk köyü, Kemerburgaz Mahallesine bağlı, İstanbul'a yolu bile düşmemiş yiğit gençlerin mekanıdır zamanında.
    Sonra bi ara EDİN'lerin (Kemer Country) Göktürk projesi ile abad olur buralar(Ki aslında devletten kiralık arazilerdir):
    https://tr.wikipedia.org/wiki/Esat_Edin
    Edin'lerin hikayesi de dramatiktir. Şahsen tanırım kendilerini. En azından çocuklarına Allah rahmet eylesin.

Gel zaman, git zaman... Havalimanı, Kanal İstanbul vb diye düşer birileri bu arazilerin peşine.
    Sonra da buradaki romanlar başta, köylüler sürülür...
    Sonrası bildiğin hikaye yaniii...
    20 yıl önce soyadı mâlum şahısların arazi topladığı rivayetini duymuştum ilgili bölgede.
    Daha Atatürk havalimanı çikiloptu o zaman. Katar emiri de portakalda vitamin falandı sanırım.

@ayhan53 başkan vesilesi ile girdik mevzuya...
    Da aslında Göktürk sadece Göktürk değil. Bütün kuzey ormanları ve İstanbul Havalimanı vb. dahil bütün o bölgedir.
    Maybach meselesi ise... İstanbul'dan kaçan sermaye daha henüz manda çiftlikleri varken göçmüştür buraya.

Hatta rivayet odur ki:
    Belediye eski başkanı Mustafa GÜL' e baskı yaparlar:
    Maybach'lerimiz ile yolda gidemiyoruz. Karşımıza camış(manda) çıkıyor diye.
    Netekim aynı dönemde ISTAÇ tesisi de Göktürk'ün ilerisinde İhsaniye vb. civarındadır.
    Hatta şehrin moloz vb. bütün atıkları Odayeri vb. çevresine dökülmekte olup, bütün ağır vasıtalar bu yolu kullandığından, kasisler de bu araçlara göredir.
    Haliyle Maybach kullananlar bu durumdan şikayetçi olmak için belediye başkanına gider.
    Rivayet odur ki şikayetçiler:
    "Başkan bizim arabaların altı alçak, kasisler kamyonlar için yapılmış ve yüksek, arabalar zarar görüyor!
    Üstüne üstlük yolda camış çıkıyor karşımıza, öküz gibi bakıyor"
    derler.

Başkan da:
    "Siz geldiğinizde hepsi burada idi. Siz sonradan geldiniz." der...
    Son düzenleme : ASAP_; 18-05-2024 saat: 23:23.

6. Emeklilere altın hizmet.
    Türkiyede en çok altın Uşakta çıkarılıyor.
    Ege bölgesinin dereleri çok şanslı gözüküyor.

1 ton toprak ve altından ortalama 8 gram çıkarma imkanı var.
    https://tr.wikipedia.org/wiki/T%C3%B...enleri_listesi

Türkiye'deki altın madenleri; Ege, Doğu Karadeniz, İç Ege ile Doğu Anadolu'da yoğunluktadır. Aktif madenlerde çıkarılan Altın için ortalama 0,6-12,65 gram/ton cevher tenörü bulunmaktadır.

Altının onsu 3000 dolara yaklaştıkça çıkarmak daha cazip hale gelecek.

Bir emekli dere kenarında akşama kadar 1 ton toprağı elese 5 gram bulsa yeter.

Endonesyalılar şöyle yapıyor.
    Dere kenarındaki toprağı bol su ile yıkarak tahta bir kalıp içinden akıtıyorlar.
    Çamurlu su bildiğimiz plastik paspasın içinde takılan toprak kısmını toplayıp sonra elekte yıkayarak altını buluyor.

https://www.youtube.com/watch?v=BgudbjWL6L8
    Önce bir sistem kur.
    Sen sadece sistemi denetle yeter.

Alıntı Originally Posted by ASAP_ Yazıyı Oku
    Ağabey... Neresinde yürüdün Kemer Country'nin?
    2 villalık yer yürümüş olma?
    Alan 2000 dönüm. Tamamı "dümdüz olsa bile", oturma organın düşer o alanı yürüsen.

https://www.kemercountry.com/tr/uyelik-hakkinda

https://www.google.com/maps/@41.1940...5410&entry=ttu

Demirören, sırf Golf Club'ın alanı üzerinden Ziraat Bankası aracılığı ile, taklacı güvercin hesabı memleketin... Dıııt...
    Aşağı taraf ve ziraatin yaptırdığı yolun alt tarafı benim bildiğim yerler değildi onlqrıda bu sene öğrendim.bu seneye kadar. Hep yolun üst tarafında kaldım. Üst tarafta golf sahaları dahil ormana kqdar yürüdüm. Böğürtlen toplamışlığım bile var. Davutoğlunun villanın arka taraflardan dolandım diğer taraftaki golf alanlarından indim. Hemde birden fazla sayıda. Ben orada birkaç defa 2 hafta dahi kaldım her sabah 6 da kalkıp 8 e kadar yürürdüm 2 defa taafetmişimdir oraları. Ormanın içlerini ve ötesindeki kütük evler ve orman evi kısımlarını bilmem kemerköy sedir ve su evleri tarafını gezdim. Bu sene aşağı tarafını gezdim ziraatein kapattığı inşaatlerin kenarı ile tamamını merkeze kadar gezdim. Yazık ermişler en azından alt tarafı bitirmişler.
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Alıntı Originally Posted by ASAP_ Yazıyı Oku
    Değil abi. Hikaye uzun. Mesel gibi anlatayım izninle.

Göktürk köyü, Kemerburgaz Mahallesine bağlı, İstanbul'a yolu bile düşmemiş yiğit gençlerin mekanıdır zamanında.
    Sonra bi ara EDİN'lerin (Kemer Country) Göktürk projesi ile abad olur buralar(Ki aslında devletten kiralık arazilerdir):
    https://tr.wikipedia.org/wiki/Esat_Edin
    Edin'lerin hikayesi de dramatiktir. Şahsen tanırım kendilerini. En azından çocuklarına Allah rahmet eylesin.

Gel zaman, git zaman... Havalimanı, Kanal İstanbul vb diye düşer birileri bu arazilerin peşine.
    Sonra da buradaki romanlar başta, köylüler sürülür...
    Sonrası bildiğin hikaye yaniii...
    30 yıl önce soyadı mâlum şahısların arazi topladığı rivayetini duymuştum ilgili bölgede.
    Daha Atatürk havalimanı çikiloptu o zaman. Katar emiri de portakalda vitamin falandı sanırım.

@ayhan53 başkan vesilesi ile girdik mevzuya...
    Da aslında Göktürk sadece Göktürk değil. Bütün kuzey ormanları ve İstanbul Havalimanı vb. dahil bütün o bölgedir.
    Maybach meselesi ise... İstanbul'dan kaçan sermaye daha henüz manda çiftlikleri varken göçmüştür buraya.

Hatta rivayet odur ki:
    Belediye eski başkanı Mustafa GÜL' e baskı yaparlar:
    Maybach'lerimiz ile yolda gidemiyoruz. Karşımıza camış(manda) çıkıyor diye.
    Netekim aynı dönemde ISTAÇ tesisi de Göktürk'ün ilerisinde İhsaniye vb. civarındadır.
    Hatta şehrin moloz vb. bütün atıkları Odayeri vb. çevresine dökülmekte olup, bütün ağır vasıtalar bu yolu kullandığından, kasisler de bu araçlara göredir.
    Haliyle Maybach kullananlar bu durumdan şikayetçi olmak için belediye başkanına gider.
    Rivayet odur ki şikayetçiler:
    "Başkan bizim arabaların altı alçak, kasisler kamyonlar için yapılmış ve yüksek, arabalar zarar görüyor!
    Üstüne üstlük yolda camış çıkıyor karşımıza, öküz gibi bakıyor"
    derler.

Başkan da:
    "Siz geldiğinizde hepsi burada idi. Siz sonradan geldiniz." der...

Ayhan beyin gezdim dediği yer burası Edinlerin inşaa ettiği, benim iddia ettiğim gezilmeyecek kadar büyük değil.

Laf uzar gider, konunun başlangıcı Güler Sabancı, Ali Sabancı ve Aydın Doğanın bindiği arabanın yani Maybach bu kadar ayağa düşmez.

Sayfa 828/999 İlkİlk ... 328728778818826827828829830838878928 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •