Sayfa 836/1001 İlkİlk ... 336736786826834835836837838846886936 ... SonSon
Arama sonucu : 8001 madde; 6,681 - 6,688 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VI ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

1. burda yazılanlara göre kimse pozisyon almamalı.
    finansal okuryazarlığınızı geliştirin.
    özellikle hisse fonlarından kaçınılması gerektiğini ve daha defansif fonlara yönelmenin daha doğru olacağını 2. gün önce burda yazdım. çok bildiğimden değil.
    naçizane borsada hepey bir tecrübem vardır.

borsanın 140 veya 150 bin olacağı yakın dönemde mümkün değil. bunu yabancının pozisyonuna bakarak söylüyorum.
    daha önce hiç görmedeğim şekilde agresifler ve sürekli çıkıyorlar

endeksin bu kadar gittiği ve bankaların yerinde saydığı bir dönemi 20 yıldır borsada işlem yapan biri olarak ben hatırlamıyorum.
    bankalar her zaman lokomotifti endekste. bankasız endeks çıkışı beni ikna etmiyor.
    bistte yabancını payı ilk kez yüzde ellinin altına düştü . ne yapmaya çalıştıklarını kestiremiyorum.

2. Arkadaşlar bugün kvba durumunu görebilen var mı, faizlerde bir yükseliş var ama kvba nı ne derece etkiler, ppf ye geçmek gerekir mi.

3.  Alıntı Originally Posted by wolf1453 Yazıyı Oku
    burda yazılanlara göre kimse pozisyon almamalı.
    finansal okuryazarlığınızı geliştirin.
    özellikle hisse fonlarından kaçınılması gerektiğini ve daha defansif fonlara yönelmenin daha doğru olacağını 2. gün önce burda yazdım. çok bildiğimden değil.
    naçizane borsada hepey bir tecrübem vardır.

borsanın 140 veya 150 bin olacağı yakın dönemde mümkün değil. bunu yabancının pozisyonuna bakarak söylüyorum.
    daha önce hiç görmedeğim şekilde agresifler ve sürekli çıkıyorlar

endeksin bu kadar gittiği ve bankaların yerinde saydığı bir dönemi 20 yıldır borsada işlem yapan biri olarak ben hatırlamıyorum.
    bankalar her zaman lokomotifti endekste. bankasız endeks çıkışı beni ikna etmiyor.
    bistte yabancını payı ilk kez yüzde ellinin altına düştü . ne yapmaya çalıştıklarını kestiremiyorum.
    üstadım şu an dax 0,60 artı. dün de sadece 0,05 düştü. bizim borsa, dipsiz bir kuyu olduğunu ve bir ayda kazanacağını birkaç günde fazlasıyla her an geri verecek bir kalitede olduğunu bir kez daha gözümüze soka soka gösterdi. bundan sonra borsa yatırımımı aft fonuna kydırmayı düşünüyorum. canıım ülkemin borsasına bir kuruş para yatırmak istemez oldum artık. rahip krizi, şu an Ayasofya krizi ve ileride belki de seçim krizi falan filan. zaten fon yatırımcısıyız. dün akşam bir saatte çektikleri operasyonla 119 çevresinden 113'e geldik. akşama 110'a da gelsek şaşırmam artık. ben böyle bir borsaya yatırım yapmak istemiyorum artık. iyice tiksindim borsamızdan, iğrendim artık.

4. Borsa düzeltmeye bahane arıyordu .pazartesi yı beklemekten başka çare yok.

5. Eurobond fonları bugün eksi 5 te 5

6.  Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    üstadım şu an dax 0,60 artı. dün de sadece 0,05 düştü. bizim borsa, dipsiz bir kuyu olduğunu ve bir ayda kazanacağını birkaç günde fazlasıyla her an geri verecek bir kalitede olduğunu bir kez daha gözümüze soka soka gösterdi. bundan sonra borsa yatırımımı aft fonuna kydırmayı düşünüyorum. canıım ülkemin borsasına bir kuruş para yatırmak istemez oldum artık. rahip krizi, şu an Ayasofya krizi ve ileride belki de seçim krizi falan filan. zaten fon yatırımcısıyız. dün akşam bir saatte çektikleri operasyonla 119 çevresinden 113'e geldik. akşama 110'a da gelsek şaşırmam artık. ben böyle bir borsaya yatırım yapmak istemiyorum artık. iyice tiksindim borsamızdan, iğrendim artık.
    Hisse senedi yatırımının, riskin dogasinda bu var.

İki hafta once bir günde Fang boykotu ile Nasdq %5 düşerken Bist gayet güçlüydü.

Yada mart ayında s&p ve nasdq tam bir gunde %12 düştü üstelik bunu yanlış hatırlamıyorsam testere gibi iki kere yaptı.

Bist'in su anki yapısının sağlıklı olmadığı kesin ama hisse senedi piyasası böyle.

7. 2 olasılık var...

1-ayasofya kararı seans bitiminde ''cami olabilir'' şeklinde gelecek......satış nedeni bu............ (SPEKULASYON)
    2- ''müze olacak,cami olamaz'' haberi gelecek ve satılanların hepsi geri alınacak.......manüplasyonun kralı yapılmış olacak....yapanların yanına ve cebine kar yazacak......(MANİPLASYON)

SİZCE HANGİSİ?

8.  Alıntı Originally Posted by zenci42 Yazıyı Oku
    2 olasılık var...

1-ayasofya kararı seans bitiminde ''cami olabilir'' şeklinde gelecek......satış nedeni bu............ (SPEKULASYON)
    2- ''müze olacak,cami olamaz'' haberi gelecek ve satılanların hepsi geri alınacak.......manüplasyonun kralı yapılmış olacak....yapanların yanına ve cebine kar yazacak......(MANİPLASYON)

SİZCE HANGİSİ?
    seğans sonuna doğru toparlarsa müze kararı, buralarda kalırsa cami

Sayfa 836/1001 İlkİlk ... 336736786826834835836837838846886936 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •