Sayfa 847/1000 İlkİlk ... 347747797837845846847848849857897947 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 6,769 - 6,776 arası.

Konu: Dolarda Yukselis Kacinilmaz

1. BİST kimsenin beklemediği anda ralliye başladı ayı oğlu ayı iken banka senetleri kobra yılanı gibi grafik oluştu..
    Düşüşte beklenmedik anda olur(bahane çok) biz bekledikçede alıma devam ederler. Hep böyleydi

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2.  Alıntı Originally Posted by betterking Yazıyı Oku
    2019'da Global kriz riski vb. derken yabancı yatırımcılar bana göre uzun süredir TR gibi riskli EM'lerin borsalarından çıkmaya çalışıyorlar. Ama piyasalardaki malın 2/3'ü bunların elinde olduğundan sağlam alıcı gelmeden çıkmaları mümkün olmuyor.

Onlar da yüklü yerli talep gelene kadar piyasayı yükseltme yoluna gittiler. (Ne tesadüf ki TR'deki son yükselişte para girişinin ABD kaynaklı olduğu söyleniyor.)

Ve işte tam da bu noktada FED devreye girdi bana göre ve açıklamaları sonrası önümüzdeki günlerde tüm borsalarda oluşacak hareketle birlikte bizim gibi ülkelerin borsalarına gelecek yerli talebi yabancılar için ciddi anlamda çıkış fırsatı olarak kullanılabilir.

Sonuçta TR'de Merkez de kendi derdinden (yani açtığı short'lardan) dolayı kuru düşük tutuyorken bu durum borsada sattıklarını dövize çevirip çıkmak için altın bir fırsat sunuyor bana göre yabancılara.

Bu noktada önümüzdeki günlerde ortaya çıkabilecek herhangi bir siyasi/politik gelişme (hatta bir Tweet vs. bile olabilir bu) bahane edilerek düğmeye basılabilirmiş gibi geliyor bana, aman dikkat.

YTD
    Yıl 2007 Türk borsası 5 cent.. Yıl 2018 Türk borsası 2 cent bile değil.. Yabancıya giren girmiş daha bu saatten sonra neyine çıkacak Türk borsasından adamlar banka hisselerinde resmen batmış zaten yatırımları..
    ADEL/TTRAK/ÇİMSA/TOFAŞ/AKSA/BRSAN/PETUN/INDES. /BRİSA/ARÇELİK/EREĞLİ/TÜPRAŞ/FORD OTOSAN/SODA

3. 2010 kasım dolar 1,4 garanti bankası hissesi 9,8... City bank olarak 1 milyar lot malınız var.. O zamanki değeri 7 milyar dolar.. Bugün garanti bankası 10 lira kur 5.. Malının ederi 2 milyar değil.. 8 senede adamın elindeki mal yüzde 70 değer yitirmiş.. İşc akbank vakıf bank gibi hisselerde çok ciddi pozisyonları var.. Yorum yaparken bu gerçeklikleride dile getirelim.. Hepsinde 2010 kasımından beri merkez bankasının başlattığı develasyon sonucu büyük bankalarda yatırımları resmen eridi
    Son düzenleme : Sercanhan; 31-01-2019 saat: 07:19.
    ADEL/TTRAK/ÇİMSA/TOFAŞ/AKSA/BRSAN/PETUN/INDES. /BRİSA/ARÇELİK/EREĞLİ/TÜPRAŞ/FORD OTOSAN/SODA

4.  Alıntı Originally Posted by Sercanhan Yazıyı Oku
    2010 kasım dolar 1,4 garanti bankası hissesi 9,8... City bank olarak 1 milyar lot malınız var.. O zamanki değeri 7 milyar dolar.. Bugün garanti bankası 10 lira kur 5.. Malının ederi 2 milyar değil.. 8 senede adamın elindeki mal yüzde 70 değer yitirmiş.. İşc akbank vakıf bank gibi hisselerde çok ciddi pozisyonları var.. Yorum yaparken bu gerçeklikleride dile getirelim.. Hepsinde 2010 kasımından beri merkez bankasının başlattığı develasyon sonucu büyük bankalarda yatırımları resmen eridi
    2019 beklendiği gibi kriz yılı olursa oradan min. bir %50 daha kayıp yazmak istemeyeceklerdir. Bizim yatırımcımız pek bilmese de bu işin kitabını yazan adamlar bunlar, zarar kesme ne demektir gayet iyi bilirler diye düşünüyorum.

YTD

Fed/Powell: Faiz artırımı için nedenler biraz zayıfladı

vay puşta bak sanada bi patlıcan yollayayım sokasın gözüne
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

6.  Alıntı Originally Posted by betterking Yazıyı Oku
    2019 beklendiği gibi kriz yılı olursa oradan min. bir %50 daha kayıp yazmak istemeyeceklerdir. Bizim yatırımcımız pek bilmese de bu işin kitabını yazan adamlar bunlar, zarar kesme ne demektir gayet iyi bilirler diye düşünüyorum.

YTD
    Bu biraz fon akışına bağlı.. İç ve dış siyasi çalkantılar kurun düşüp çıkmasına bahane olabilir ancak... Bankaların faiz hadlerini gelişen piyasalara para akışı belirliyor.. BU senede bizim gibi ülkelere para akışı olduğu gözüküyor.. Üretime değil krediye bağlı bir büyüme yolunu seçtiğimiz küreselleşme sonucu seçtirildiğimiz için bu sene gibi rezalet gibi gözüken bir yılda borsanın ralli yapması kimine saçma gelebilir ama bu işler böyle.. Yapısal reformları da en başta tarım ve hayvancılık ta yapamayacağımız için devamlı havanın güneşli olmasını istemek gibi ülkeye sıcak para akışını devamlı beklemek zorundayız.. Kabul etmeliyiz ki biz sıcak para bağımlısı ülkeyiz.. O sıcak para gelicek faizler düşecek bankalar kredi olarak hane halkına kobilere kredi olarak vericek ekonomik çark dönücek.. Buna alıştırıldık maalesef

7. Abd verileri iyi iken powell ın süt dökmüş kedi gibi konuşması biraz daha sıkarsak üretmeden tüketim çılgınlığına alışmış ucuz paraya uyuşturucu gibi bağlanmış ülkeler iyice cortlayacak korkusundan başka bir şey değil biraz mola verdi dünyada yeniden 2008 2013 arası gibi bir muazzam parasal genişleme tekrar olacak mı olmayacak mı asıl sorulması gereken soru bu ! Bu denli bir parasal genişlemenin sorunları ağırlaştırmaktan ve varlık fiyatlarının balonlaşmasını sağlamaktan başka bir işe yaramadığını uygulamalı olarak en iyi fed gördü ve yaşadı

8.  Alıntı Originally Posted by alenichev Yazıyı Oku
    Ayni seyi bende bekliyorum

Olursa oturduğum evi satıp kiraya geçerim...

Sayfa 847/1000 İlkİlk ... 347747797837845846847848849857897947 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •