Sayfa 85/759 İlkİlk ... 3575838485868795135185585 ... SonSon
Arama sonucu : 6069 madde; 673 - 680 arası.

Konu: BLCYT - Bilici Yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by BJK Coccinella Yazıyı Oku
    Senet, kabaca 1,20 � 1,80 aralığında % 50 prim yaptı. Belirttiğim aralıklardan alıp satanlar bu % 50�yi aldı. Tabi satanlar olduğu gibi 1,80�den alanlar da olduğu unutulmamalı. 1,80�den alan vatandaşın da % 50 prim düşüncesi ile aldığını varsayarsak hedeflenen rakam 2,70 olmalıdır. Bu rakamları kabaca ve hesap etmesinin kolay olması açısından veriyorum. 2,70 hedefi ise 1,20�den alanlar için % 225�lik bir potansiyel demektir. Anlatmaya çalıştığım konu şudur. % 225�lik getiri çok yüksek bir rakam. Maliyetinizi bilmiyorum ama 1,20 olduğu varsayımıyla söylüyorum. % 50 prim üstüne bir % 50 daha beklemenin riski prim yapmamış başka bir hisse seçip beklemekten çok daha yüksek. Kaldı ki bu varsayımlar yükseliş için yapılmıştır. Eldeki bu % 50�lik rakamın korunacağının bile garantisi yok. Bıçaksırtı bir durum. Akıl mı veriyorum? Kesinlikle hayır�. Beni soracak olursanız ben sattım ve % 50 bile alamadım. Ama �Horoz ölür, gözü çöplükte kalır.� hesabı, elimde hisse olmasa da eski bir hesabın heyecanını yaşıyorum. Saygılarımla�
    Üstadım öncelikle blcyt sayfasına tekrar hoşgeldiniz.
    Hisse.net e katkılarınız çok. Ellerinize sağlık. Çok sağolun.

Siz Blcyt ın primli olmasına odaklanıyorsunuz ama hisselerin harekete devamını sağlayan yada yıllarca diplerde süründüren ana sebep zararın yada karlılığın devamlılığıdır.

Burada Blcyt içinde kilit soru budur. Karlılık devam mı edecek yoksa sona mı erecek? Bu sorunun doğru cevabına göre hareket edenler ya kazanacak yada kaybetmeyecektir.

Bende bu seneye kadar sizin gibi düşünüyordum. Bu sebeple %2-40 gibi karlarla çıktığım egpro, orge, erbos, alka, cemts, usak gibi birçok hissede %200-300 karları kaçırdım. Eski forumda hepsinde yazılarım da var. Hepsinin iyi karlar getireceğini öngörüp risk almayıp erken sattım. Sonra arkalarından baktım.

Burda da böyle olacak diyemem tabiki. Ama eğer önceki hisselerim gibi karlılığın devam edeceğini ümit ediyorsam en azından belli oranda hisse tutmam gerektiğini düşünüyorum. Bu arada çok alıp sattım. Son alımlarımın maliyeti 1.57 civarı.
    İnş beni utandırmaz.

Bu arada mali durumu iyi olupta primsiz olan hisse pek bulamıyorum. Bu da beni Blcyt da daha uzun tutan sebeplerden. Sizin gözünüze çarpan varsa paylaşabilirsiniz tabiki.
    Ytd
    Son düzenleme : talebe37; 12-07-2017 saat: 02:10.

Grafik 1630 bandına değdi artık burası zurnanın zırt dediği yer olması gerek diye düşünüyorum.
    Seans açılışı ve duruşunu da böyle yorumluyorum.
    Kademelere ve takaslara bakıldığında istenen ve beklenen fiyat aralığı olmayınca sınırlı satışlar olacağını düşünüyorum.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

Haziran ayının başında iş yatırımda 5.950.000 lot hisse varmış.
    İş yatırımı neden önemsiyorum zira burası şirketin hisse geri alımında kullandığı aracı kurum.
    Bugün iş yatırımda 4.100.000 hisse var.
    İş yatırımdaki 2.5 milyon lot şirketin ise bu kadar yüklü malı kim sattı? Neden sattı? (Bu malın 1 milyon lotu Garanti yatırıma virmanlandı ve oradan yarısı satıldı)
    Şirketin hisse geri aldığı ve sakladığı iş yatırım çok büyük ve çok yatırımcısı var lakin ana kurumdan bu kadar satış gelmesi kafamı kurcalıyor.

Biraz hareket oldu marbaş,piramit,şeker ve belkide ykb aldığı malları vermek isteyecekler.
    Patron ya da güçlü alıcı olmadan hareketler cılız kalıyor.
    Citi yatırım finans aracılığı ile sattığı malları bitirdi gibi.

5. Anti-Damping: Çin Halk Cumhuriyeti, Hindistan ve Malezya menşeli 5402.47 gümrük tarife pozisyonlu "diğerleri, poliesterlerden" eşya tanımlı polyester düz ipliklerin ithalatına yönelik olarak başlatılan ve T.C. Ekonomi Bakanlığı İthalat Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen ara gözden geçirme soruşturmasının tamamlanması neticesinde uygulanmakta olan dampinge karşı kesin önlemin Hindistan ve Malezya için aynı tutarlarda, ÇHC için ise yükseltilerek uygulanmaya devam edilmesine karar verildiği Resmi Gazete'de yayınlanmıştır.
    http://borsaajans.com/Haber/hava-yol...onemli-haber--

Sn. talebe37'ye katlıyorum.
    Bir hisse kısada %50 prim yaptı diye pahalı sayılamaz.
    Son dönem karlılık artmış. Çok da primli sayılmaz.
    Eğer piyasa karlılık ve satışlarda istikrar ve yukarı doğru bir trend görür ise bunu da alıp hak ettiği yere getirecektir.
    Bu tabi ki şahsi tahmin ve tecrübelerimdir.

Bunun böyle olduğunu Alka, Sasa, Egpro, Yataş, Orge, Uluun, Kront, Erbos gibi son dönemde primlenmiş kağıtlar geldikleri yer itibariyle kanıtlamış durumdalar.

Geçen yıl yukarıda zikrettiğim kağıtların bir kısmını alıp, biraz primlendi diyerek elimden çıkarmıştım. Her seferinde daha yüksekten yeni maliyet yapmak zorunda kaldım.

O nedenle şu an belirlediğim hisselerde bilanço bozulana kadar sabretmeyi düşünüyorum. Bozulduğu anda gerekirse tabandan satarım. Bozulmaz ise zaten tavandan alamıyoruz.
    "Ya bir yol bulacağız ya da bir yol açacağız"

Gel bili bili gel gel bili bili gel..
    Yatırımcılarınızla birlikte kazanmayı,paylaşmayı deneyebilirsiniz.
    Geçenlerde Piramit'ten alınan 60.000 lot, Marbaş'tan alınan 100.000 lot var ve onlarda satıyor. Kimse sabretmiyor.
    Böyle bir şirket için gerçekten çok anlamsız bir baskı. Yazıktır,günahtır.
    Birçok kişi prim yapmayan hisse ve şirket arıyor.
    B grubu olması ve bir çok kurumun kredi vermemesi bir açıdan iyi diğer açıdan kötü.

yabancı borsalarda son durum

Sayfa 85/759 İlkİlk ... 3575838485868795135185585 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •