Sayfa 860/1009 İlkİlk ... 360760810850858859860861862870910960 ... SonSon
Arama sonucu : 8072 madde; 6,873 - 6,880 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Dolarda düşüş kaçınılmaz diye düşünen bir çok kişi var.

O kadar doğal ki bu.

Kendi bulgularıyla, bilgi, izan ve mantığıyla bu sonuca varan kişilere neden böyle düşünüyorsun diye sorgulama hakkını kendimde görmüyorum.

Dolar almamın amacı da değil zaten bu.

Münazara yapmıyoruz.

Ama işin ilginç yanı, dolar düşecek diyenler nedense bu başlığa gelip dalgalarını geçip, laf sokuşturuyorlar.

Daha da ilginç olan, "Dolarda Düşüş Kaçınılmaz" başlığına en son tam bir ay önce yazı yazılmış.

Kimse sevmiyor o başlığı.

Burada niza çıkarmak daha hoşlarına gidiyor.

2. DOLAR

Başlığı açtım..

Herkese açık..

Tamam pes ediyorum..
    Burasını dolar illaki yükselecek kaçınılmazzz diyen nev-i şahsına münhasır dolarcılara bırakalım..

Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    bir süredir yöneti,min keyfi cezaları nedeniyle topiclerde yazmamaya gayret ediyordum..ama şurda artık bir kaç kelam etmek lazım..nacizane...,

Türkiye 1990 ların yada 2001 lerin Türkiyesi degil.en azından ekonomikmen... zira şu anda durumumuz çok daha vahim.. vahim olan olan doların yükselişi yada ekonomik göstergeler değil aslında..dolar düşer de çıkarda...piyasa ekonomisinde hep böyle olmuştur.

Asıl sorun piyasayı tamamen yabancıların elde etmiş olması..Kafalarına göre piyasada yön çizebiliyor olması..Yani kısaca asıl sorun ekonomik özgürlüğümüzü kaybetmiş olmamız..

Peki bunu nasıl becerdik derseniz..size çok basit bir açıklaması olduğunu söyleyebilirim.

1- Devasa borçlanarak ve finansal sitemdeki bankaların büyük bir bölümünü yabancılara satarak,

2- Piyasada fiyat düzenleyici görevi gören kimi işletmelerimizi kapatarak yada satarak (Sümer holding,telekom,Tekel,limanlar,bankalar vs.)

elbette bunun acısını henüz tam olarak hissetmedik.. Yakın bir gelecekte de çok ağır bir şekilde hissedeceğiz.
    neyse lafı uzatmayayım,, BU NEDENLERLE DÖVİZİN YÜKSELİŞİ KAÇINILMAZDIR.
    Doğru tesbitler..ayrıca kar transferlerinden bahseden yok..her sene artıyordur..

Getirsinler paraları , yine onlara kar transferi olarak ödeyelim..çok akıllıyızdır..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Başbakanlık Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı ve Dünya Yatırım Tanıtım Ajansı Birliği Başkanı Arda Ermut, "Ülke olarak 2002`den bu yana, yani 15 yılda 200 milyar dolar yatırım aldık. Bu çok ciddi bir miktar" dedi.

Oldukça ciddi bir miktar...

Ancak keşke bir döküm de verseydi.

Ne kadarı doğrudan yatırım. Ne kadarı sıcak para...

Ülkeler itibariyle döküm de son derece yararlı olurdu.

Bakalım, Batı ile bu tersleşmeden sonra devamı gelecek mi?

Konjonktür de önemli tabi...

Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Başbakanlık Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı ve Dünya Yatırım Tanıtım Ajansı Birliği Başkanı Arda Ermut, "Ülke olarak 2002`den bu yana, yani 15 yılda 200 milyar dolar yatırım aldık. Bu çok ciddi bir miktar" dedi.

Sayın Bora, bu konuyu çokta detaylı araştırmaya gerek yok. Söz konusu yıllar ` EL` parasının bol kepçe basılıp dünya ya enjekte edildiği yıllar , Türkiye de o bol kepçe paradan nimetlendi o kadar. Ama Türkiye için kötü olan el parasını har vurup harman savuranlar sanki kendileri bir şey yapmış gibi 15 yıl boyunca başımıza musibet oldular.

Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku

Abi olur mu batıdan, hepiciği araplardan geliyor..

Bir video vardı: Oğlum bak git...

7.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    DOLAR

Başlığı açtım..

Herkese açık..

Tamam pes ediyorum..
    Burasını dolar illaki yükselecek kaçınılmazzz diyen nev-i şahsına münhasır dolarcılara bırakalım..

Çok teşekkür ederiz Sayın Gund

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Merkel'le Erdoğan'ın kapışması seçim içinmiş...

Seçim bitmiş her şey eskisi gibi olacakmış...

Tamam medeni insanlardır. Anladık da...

Alman devlet kurumları filden beterdir...

Göreceğiz eski sıcaklığında olacak mı ilişkiler.

Sayfa 860/1009 İlkİlk ... 360760810850858859860861862870910960 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •