Sayfa 870/1003 İlkİlk ... 370770820860868869870871872880920970 ... SonSon
Arama sonucu : 8022 madde; 6,953 - 6,960 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XX

1.  Alıntı Originally Posted by YapraksızYonca Yazıyı Oku
    Londraya gidiversin, ev var nasılsa pederin, otele para vermez
    ingiltere tamam da. diğer ülkeler eksik kalacak

2. Yeni fermanlar yok mu? Zamlar padişahı uyuyor mu?

3. Şu bamyanın yemeğini ne kadar sevmiyorsam küçük kuru bamya çorbasını bir o kadar severim..

4. geçen sene yazın taze fasulte 17,5-18 lira idi ..kuru fasulye yeni mahsul eylülde 36 lira ile açıldı..temmuz sonunda taze fasulye 50 lira ise.. eylul ekim gibi kuru fasulye muhtemelen 100 lira olacaktır...nohut şimdiden 65-70 lirayı gördü...ithal nohut tabii..yerli nohut pk yok..yerli nohut 45 lira civarı..ama pişlen çıkmadı...bu sene belki eken olursa nohut ta mutemelen 80-90 olabilir yerli nohut.. prinçlerde bu sene kışın çetin geçecek..su sıkıntısından dolayı prnç ekimine sınılama getirildi..kışın çok sert geçecek...o yüzden şimdiden eriştenizi yapın atın kenara ..tarhana ve konserbeyi bol tutun..kuru fasulye nohut vs şimdiden alın hafiften haslayıp...derin dondurucuya atın..kuru kuru stoklarssanız kurtlanır ..kurtlanmasa bile ..pişkenligini kaybeder...

5. Şu sebze meyve fiyatları paylaşıyorsunuz biliyorum gerçekten pahalı.ancak fiyat algım öyle bir hale geldi ki hiç markete girdiğimde fiyatlara bakmaz oldum.file den alıyorum herşeyi zaten.marketten alıp evde yapacağımız her yeme içme dışarının 1/5 fiyatına geliyor.
    Hep merak ettiğim levant tahiniere bakıyım dedim kişi başı kahvaltı 550 tl.çırağan kempinsky laledan en son 3500 tl idi kişi başı kahvaltı 6 ay önce.arada gidip san sebastian yediğimiz viyana kahvesinde dilimi olmuş 150 tl.
    Önce belek sonra kaş a gittim tatil için.belek uhd oteldi hiç para harcamadım.kaş ta günlğk 3 kişi 2000 tl harcadık yeme içme kahve.
    Dışarıda bir hamburger olmuş 200 tl.
    Evden çıkıp bir mekana gidelim desek mekan 1000 tl tutuyorsa 3 kişi için, yol ve otopark 500 tl tutuyor.

Durum böyle olunca varsın domates 50 tl olsun.

Kısacası eskiden haftanın 2 günü akşam yemeği , 1 gün kahvaltıyı dışarıda yapan ben, şu an ki tek lüksüm markete girip fiyata bakmadan sebze meyve ve et alışverişi yapmak..

6.  Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku
    Şu sebze meyve fiyatları paylaşıyorsunuz biliyorum gerçekten pahalı.ancak fiyat algım öyle bir hale geldi ki hiç markete girdiğimde fiyatlara bakmaz oldum.file den alıyorum herşeyi zaten.marketten alıp evde yapacağımız her yeme içme dışarının 1/5 fiyatına geliyor.
    Hep merak ettiğim levant tahiniere bakıyım dedim kişi başı kahvaltı 550 tl.çırağan kempinsky laledan en son 3500 tl idi kişi başı kahvaltı 6 ay önce.arada gidip san sebastian yediğimiz viyana kahvesinde dilimi olmuş 150 tl.
    Önce belek sonra kaş a gittim tatil için.belek uhd oteldi hiç para harcamadım.kaş ta günlğk 3 kişi 2000 tl harcadık yeme içme kahve.
    Dışarıda bir hamburger olmuş 200 tl.
    Evden çıkıp bir mekana gidelim desek mekan 1000 tl tutuyorsa 3 kişi için, yol ve otopark 500 tl tutuyor.

Durum böyle olunca varsın domates 50 tl olsun.

Kısacası eskiden haftanın 2 günü akşam yemeği , 1 gün kahvaltıyı dışarıda yapan ben, şu an ki tek lüksüm markete girip fiyata bakmadan sebze meyve ve et alışverişi yapmak..
    Kısacası var ki harcıyorsun. Olmayanlar düşünsün.

7.  Alıntı Originally Posted by MKELES Yazıyı Oku
    Kısacası var ki harcıyorsun. Olmayanlar düşünsün.
    Bugün market alışverişi luks olmaması gerekir.ancak kendim aylık ciroma vs baktığımda tek luksum market alışverişi oldu ne yazık ki.diyorumya eskiden gittiğim melanlara gidemiyorum mantık dışı geliyor fiyatlandırmalar.

İyi ki zamanında dondurma makinesi almışım
    Dün dondurma bitince gidip dışarıda yiyelim dedim.2 şer top ne alırsınız düşünün dedim gidene dek.
    Bir baktım topu 50 tl
    Birer top aldık

Evde jersey sütlü , callebautlu, bucak salepli en iyi malzemeli dondurmanın kilosunu 150 ye mal ediyorum.dışarıda 700-800 bu kalite..

8. Memur-Sen Başkanı: Memur maaşı 30 bin liranın altında olmamalı.

Sayfa 870/1003 İlkİlk ... 370770820860868869870871872880920970 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •