Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Oylayan
344. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon 1 yıl içinde patlayacaktır, nakitte fırsat beklenmelidir

102 29.65%
  • dolar bu fiyatlarda iken, yatırım yapmak mantıklı

23 6.69%
  • faizler insin, şimdi almak mantıklı değil

21 6.10%
  • ömür boyu alacak param olmayacak

16 4.65%
  • Kira çarpanlarının uçtuğu ortamlarda ev almak doğru değildir, beklenmelidir.

130 37.79%
  • İstanbul gibi metropollerde gayrimenkül yatırımı her zaman karlı bir iş olacaktır.

52 15.12%
Sayfa 88/1014 İlkİlk ... 3878868788899098138188588 ... SonSon
Arama sonucu : 8108 madde; 697 - 704 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by ihtiyar Yazıyı Oku
    Öneriniz kendi mihvalinde doğru. Ancak ; henüz yeterli primini yapmamış öyle bölgeler veya projeler var ki; dolar- faiz- altın hikaye kalır. Örneğin ; İzmir de kavuklar Altındağ projesi var. Adamlar tutuklu, Kayyum yönetiyor. Projeden alanlar şu anda 1/3 fiyatına devredip kaçıyorlar. Az riski sevenler için bulunmaz nimet. Eninde sonunda o proje yapılacak. Aynı şekilde Ankara Çayyolunda 15-25 yıllık 5 katlı binalarda çok kelepir daireler satılık. Buralara 12 - 25 kat plan değişikliği söyleniyor. Araştırana ve sabrı olana para çok.
    guzel bir oneri

uzun zaman beklemek zorunda kalinabilir ama eninde sonunda insaat yapilir teslim edilir diyorsunuz

1milyonluk evler 750bin.Batan geminin .... bunlar.

Biraz reklam okumayı bilen ev mev almaz şuan
    100 Kelime 1,5TL Özgün Makale Hizmeti verilir. Seo makale, Özgün makale var.

Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    booking.com'un faaliyetleri durdurulmuş.
    http://www.cnnturk.com/ekonomi/sirke...urdurma-karari

Ne güzel dünyadan izole olmuş, değerlerine sahip çıkan bir ülke. Tam gayrimenkül yatırımı yapmalık.
    Kesinlikle SUUDİ ARABİSTAN OLDU
    100 Kelime 1,5TL Özgün Makale Hizmeti verilir. Seo makale, Özgün makale var.

4.  Alıntı Originally Posted by kadin_girisimci Yazıyı Oku
    1milyonluk evler 750bin.Batan geminin .... bunlar.

Biraz reklam okumayı bilen ev mev almaz şuan
    reklamları iyi okuyan biri olduğunuzu tahmin ediyorum..

affınıza sığınarak bir soru sormak istiyorum- ekonomik trend 2-3 senedir aşağı yönde, şirketler para kazanamıyor ve bunun doğal bir sonucu olarak reklam bütçeleri daralıyor.. ülkenin en iyi para kazanan sektörü olan bankalar bile reklamları kıstı.. pekii, bu müteahhitler bu kdar tv reklamı verecek parayı nereden buluyor olabilir ? kuzenlerinden aldıkları borçlarla mı veriyorlar ?

yani burada bir çelişki yok mu ? işleri kötüyse müteahhitlerin bu kadar reklam harcaması yapacak kapasiteleri olmaması lazım, çünkü bir kaç aylık değil, yıllara sari bir trendden bahsediyoruz.. işleri iyiyse ve bu kadar reklam harcamasını bu sayede yapabiliyorlarsa o zaman ellerindeki malı ucuza vermeyecekler, uzun bir süre daha fiyatları indirmeye yanaşmayacaklar demektir..

benim reklam okumam böyle, sizinki nedir ?

5.  Alıntı Originally Posted by KaraKemal Yazıyı Oku

affınıza sığınarak bir soru sormak istiyorum- ekonomik trend 2-3 senedir aşağı yönde, şirketler para kazanamıyor ve bunun doğal bir sonucu olarak reklam bütçeleri daralıyor.. ülkenin en iyi para kazanan sektörü olan bankalar bile reklamları kıstı.. pekii, bu müteahhitler bu kdar tv reklamı verecek parayı nereden buluyor olabilir ? kuzenlerinden aldıkları borçlarla mı veriyorlar ?

yani burada bir çelişki yok mu ? işleri kötüyse müteahhitlerin bu kadar reklam harcaması yapacak kapasiteleri olmaması lazım, çünkü bir kaç aylık değil, yıllara sari bir trendden bahsediyoruz.. işleri iyiyse ve bu kadar reklam harcamasını bu sayede yapabiliyorlarsa o zaman ellerindeki malı ucuza vermeyecekler, uzun bir süre daha fiyatları indirmeye yanaşmayacaklar demektir..

Reklamı beton karşılığı yaptırıyor olamazlar mı?

6.  Alıntı Originally Posted by enfarktus Yazıyı Oku
    Reklamı beton karşılığı yaptırıyor olamazlar mı?
    bu hesaba göre aydın doğan ve ferit şahenk'in elinde şu an onbinlerce satılık/kiralık 1+1 olması gerekirdi.. bildiğim kadarıyla böyle bi şey yok..

7.  Alıntı Originally Posted by KaraKemal Yazıyı Oku

Aklıma imar bankası reklamları geliyor. Dövize yüksek faiz diye diye bağıra bağıra gitti adamlar, her dakika reklamları vardı. Çaresizce oynanan son hamleler olarak değerlendiriyorum. Reklâmlar bitip herkesin sesi soluğu kesilince güzel bir ev almayı planlıyorum.

Ahmetg Guest
    Londra da ucretler daha yuksek oldugu icinmi yoksa Arap ve Ruslar gayrimenkulleri kapistigi icinmi ev fiyatlari yuksek sorusunun cevabi

https://www.wsj.com/articles/foreign...ket-1490790074

Foreign Investors Dominate London Office Property Market

As the U.K. officially files for divorce from the European Union, one British asset remains fashionable for foreign investors: shiny London office buildings.

Investors from outside the U.K., especially those from China and Hong Kong, have dominated a London commercial real-estate market that has otherwise gone quiet this year amid caution over Brexit.

Since the start of January, 85% of the £3.86 billion ($4.8 billion) of central London office deals have been from overseas investors, according to property broker Colliers International.

“It’s foreign money driving the show,” said Walter Boettcher, director of research at Colliers.

The U.K. government formally kicked-off Brexit Wednesday, delivering a letter to Brussels officially saying it intends to be the first country ever to leave the bloc. The well-flagged event marks the start of a two-year window for negotiations with the EU over matters like trade and immigration.

Foreign property buyers in London have been selective amid uncertainty about how these talks will proceed. Demand has focused on large buildings with low vacancy levels, and therefore less perceived risk, brokers said.

CC Land Holdings Ltd, backed by a Hong Kong property tycoon, earlier this month agreed to pay £1.15 billion for the Cheesegrater, the nickname of the tallest tower in London’s main financial district. It was one of the city’s biggest-ever real estate deals.

Investors from China and Hong Kong bought more than £3 billion of central London property last year, more than those from the U.S. or Europe, according to real-estate broker JLL.

Related Reading

Britain Sets Historic Brexit Process in Motion
    For London’s Real-Estate Owners, New Brooding on Brexit (Feb. 21)
    Germany Takes Commercial Real Estate Crown From U.K. (Feb. 2)
    London’s ‘Cheesegrater’ Sold to Chinese Firm for $1.4 Billion (March 1)
    U.K. Makes Extra Effort to Woo Investors at Property Conference in Cannes
    Amazon Gobbles Up U.K. Warehouses as Investors Pile In
    .
    The drop in the value of sterling has been a major factor. While the yuan has lost value against the dollar, it is up 15% versus sterling since the Brexit vote last June.

In addition to making property cheaper, there is a view that sterling “may appreciate once there is more clarity around Brexit and its economic implications,” said Ben Burston, head of U.K. office and capital markets research at JLL.

Caution around the impact of Brexit has been compounded by falling London office values after a multiyear property boom. Office values in central London are widely expected to drop in 2017, according to property brokers.

Office rents are also expected to fall. Landlords have been increasingly offering incentives to tenants, such as rent-free periods or fitting out office space free, brokers and analysts said.

Now, with Brexit negotiations just starting, “nothing is certain. As a result, caution is likely to remain a prevalent theme among investors and occupiers,” said Colin Wilson, head of U.K. and Ireland and broker Cushman & Wakefield.

Some foreign investors are taking a longer-term view, brokers and analysts said.

Private investors from the Far East are “just looking to play the safe-haven card,” said Mr. Boettcher at Colliers. While institutions like pension funds want to show positive returns over the next few years, many from places like China “think they can ride out the cycle,” he said.

Sayfa 88/1014 İlkİlk ... 3878868788899098138188588 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •