Sayfa 883/1000 İlkİlk ... 383783833873881882883884885893933983 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 7,057 - 7,064 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1.  Alıntı Originally Posted by kerem_goksoy Yazıyı Oku
    1970den itibaren ABD 10 yıllıkları... %6-%7 getiri ile 10-20 sene bağladığımız Eurobondlar şimdilik iyi gözüküyor ama ABD faizleri 1980lere dönerse çok ağlarız...
    Ek 28464
    Ağlamayan kalmaz böyle bir durumda. Ekonomi tamamen durur. Kimse şuradan şuraya hareket edemez.

2.  Alıntı Originally Posted by kerem_goksoy Yazıyı Oku
    1970den itibaren ABD 10 yıllıkları... %6-%7 getiri ile 10-20 sene bağladığımız Eurobondlar şimdilik iyi gözüküyor ama ABD faizleri 1980lere dönerse çok ağlarız...
    Ek 28464
    Diğer tarafından bakın, amerika enflasyonu tutarsa ve bizde sorun çıkmazsa yılda %4 reel getiri fırsatı var. Vergi hariç.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Şişli-İstanbul
    Gönderi
    1,665
    Abd 10y tahvil= 2.60

seçime kaldı 14 ay daha biz kkm'den çıkacağız falan.
    bizim hazine bondlarında çok güzel fırsatlar olacak bence.
    ibb bile dün %11'le borçlandı. normalde hazineden daha düşük faizle borçlanıyordu.

Alıntı Originally Posted by ajfa Yazıyı Oku
    2,50 olması sadece 2 iş günü sürdü.

bu işin içinden bu ekonomi politikasıyla ve bu kadrolarla nasıl sıyrılacağımızı çok merak ediyorum.
    şu an piyasadaki bütün fiyatlamalar bence sanal. tabeladaki dolar/tl 14,85 değeri ne kadar doğru? veya asgari ücret ara zammı sonrası neler olacak tahmin edemiyorum.

Rica ederim dostuma
    Benim yogun olarak bu sekilde odeme 2043te zaten o zamana usd kimbilir ne olur..

Ben usd kuru 30tl gibi dusunuyorum zaten o elde edilen deger ilk dilimde yani yuzde 15ini feda edecez gibi.....

Alıntı Originally Posted by Kokareç Yazıyı Oku
    Açıklmanız için teşekkürler Servetbey
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

5.  Alıntı Originally Posted by ajfa Yazıyı Oku
    Abd 10y tahvil= 2.60

seçime kaldı 14 ay daha biz kkm'den çıkacağız falan.
    bizim hazine bondlarında çok güzel fırsatlar olacak bence.
    ibb bile dün %11'le borçlandı. normalde hazineden daha düşük faizle borçlanıyordu.
    Türkiye'de kriz de fırsat da bitmez. Fakat rekor cari açık üstüne eksi rezervler ile bir noktada topu diker miyiz korkusu var bende.

6.  Alıntı Originally Posted by Fabrice Yazıyı Oku
    Türkiye'de kriz de fırsat da bitmez. Fakat rekor cari açık üstüne eksi rezervler ile bir noktada topu diker miyiz korkusu var bende.
    Normal o kadar çok kriz gördük ki var olanı korumak. Fazlasını elde etmenin ötesine geçti.
    Yapabileceğiniz tek şey seçeneklerin arasından en makulünü seçmek. Ölçülebilir seviyede riske girmek. En son seçenekte tüm toplumla aynı tercihte bulunmak. Mesela devletin vergi gelirine ihtiyacı olsa bunu gayri menkulden mi almayı tercih eder, mevduattan mı ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

7. *Vergi uygulaması bakımından Eurobond işlemlerinden elde edilen gelirlerde stopaj (kaynakta vergi kesintisi) yoktur. İlgili takvim yılında elde edilen faiz gelirlerinin ,her yıl Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı’nca duyurulacak olan beyan tutarını (**) aşması durumunda, bu tutarın tamamının yıllık beyanname ile beyan edilmesi gerekmektedir

Nominal altı alışlarda yıllık beyan limiti aşımı yoksa beyan yoktur. (İtfa Tarihinde)
    Vade bitiminden önce yapılacak karlı veya zararlı satışlar beyana tabidir...

8. Eurobond yatırımına yeni başladım. Konunun büyük bir kısmını okudum. Ben kupon faiz oranlarna bakarak alım yapıyorum. Uzun vadede ihtiyacım olmayacak para ile alım yapıyorum. İfta tarihine kadarda bir aksilik olmaz ise aldığım eurobondları bozdurma niyetim yok. Hedefim yıllık bellirli bir miktarda sabit ek gelire ulaşmak. Bu noktada, Eurobondun kupon faiz oranını anladım ama alış faiz oranı ile alış fiyatı arasında bir bağ yada formül var anlayamadım. Kısaca bilgi verebilecek olursa çok sevinirim.

Sayfa 883/1000 İlkİlk ... 383783833873881882883884885893933983 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •