Sayfa 902/993 İlkİlk ... 402802852892900901902903904912952 ... SonSon
Arama sonucu : 7939 madde; 7,209 - 7,216 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XVII

1. Şu emekli promosyonları ile ilgili dikkat etmek lazım. Örneğin yüksek promosyon ücreti sunan bankalardan birisi günlük faiz işletilen hesaba havale gelmesini engellemişti son baktığımda.
    Havale normal vadesiz hesaba geliyor sonra sizin manuel olarak her seferinde vadesizden , günlük faiz işletilen vadesiz hesaba transfer yapmanız gerekiyor.

Bu tür numaralar ile amaç %90 enflasyonun olduğu bir yerde emeklinin parasını 8-10 gün veya istatistiksel olarak belki daha da fazla vadesizde bekletmek. Bunun matematiksel istatistik değerine göre banka ortalama faydayı tespit edip promosyon ücreti belirliyor.

Yeni nesilller emekli oldukça bu tür promosyonların da azalabileceğini düşünüyorum. Zira yeni neslin finansal okur yazarlığı daha yüksek , çok büyük oranda günlük faiz işletilen hesapları ya da döviz / fon gibi alternatifleri para hesaba yattığı an değerlendireceklerdir.

İstatistiksel veri belirli bir vadesiz kullanım oranının altını işaret ettiği anda bu promosyonlar da sona erer veya verinin gerektirdiği şekilde miktarsal olarak azaltılabilir.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

2.  Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Haber mi var dayak başlamış.

Şey 17,79
    rusya dan 5 milyar dolar geliyomuş Akkuyu durdu diye vs.

Bi yerden para gelecek ödeyecem diyen ulus rüzgarlı esnafına döndük

3.  Alıntı Originally Posted by berkimcans Yazıyı Oku
    Doları Spot ta 17.7582 ye kadar ani basıp geri geri aldılar,
    bu şekilde basmaları da alım fırsatı yaratıyo birilerine düşürmeyin karşiiim yavaş yükselsin daha iyi

botaş da doçe den kredi çeksin

4. o rus bu değil mi palaaa bencaminin kokusun aldın duramadın demi gözlerin ışıldamış
    Batık ayıyım poz açacak halim yok

5.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Şu emekli promosyonları ile ilgili dikkat etmek lazım. Örneğin yüksek promosyon ücreti sunan bankalardan birisi günlük faiz işletilen hesaba havale gelmesini engellemişti son baktığımda.
    Havale normal vadesiz hesaba geliyor sonra sizin manuel olarak her seferinde vadesizden , günlük faiz işletilen vadesiz hesaba transfer yapmanız gerekiyor.

Bu tür numaralar ile amaç %90 enflasyonun olduğu bir yerde emeklinin parasını 8-10 gün veya istatistiksel olarak belki daha da fazla vadesizde bekletmek. Bunun matematiksel istatistik değerine göre banka ortalama faydayı tespit edip promosyon ücreti belirliyor.

Yeni nesilller emekli oldukça bu tür promosyonların da azalabileceğini düşünüyorum. Zira yeni neslin finansal okur yazarlığı daha yüksek , çok büyük oranda günlük faiz işletilen hesapları ya da döviz / fon gibi alternatifleri para hesaba yattığı an değerlendireceklerdir.

İstatistiksel veri belirli bir vadesiz kullanım oranının altını işaret ettiği anda bu promosyonlar da sona erer veya verinin gerektirdiği şekilde miktarsal olarak azaltılabilir.
    Guzel analiz tesekkurler

Benim anlamadigim 54 tane banka var onlar neden promosyonda citayi yukseltmiyor?

6.  Alıntı Originally Posted by Batman Yazıyı Oku
    bu şekilde basmaları da alım fırsatı yaratıyo birilerine düşürmeyin karşiiim yavaş yükselsin daha iyi

botaş da doçe den kredi çeksin
    adamlar bizi kıskanıyor lakin ghötümüze sıcak su değsin diye ayrıca kredi veriyorlar..

7. Tanıtım rekor getirdi

Pandemi ve sonrasında yaşanan dönemde önemli adımlar atarak turizme ağırlık veren Türkiye, turizmde yeni rekorlara hazırlanıyor. 2019™da devreye alınan TGA ile birlikte değişen tanıtım stratejisinin büyük başarı getirdiğine dikkat çeken Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, Turizm hedeflerimizi yaşanan krizlere rağmen yukarı yönlü revize ediyoruz. Bu yıl 47 milyon turist, 37 milyar dolarlık gelir bekliyoruz dedi.

Burak COŞAN/Grafik: Ümit ATALAY

https://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/...tirdi-42108949

dövizdeki ani gevşemenin sebebi bu haber olsa gerek....

Mesala nuruosmaniye ,kapalıçarşı ,galata port ,mahmutpaşa, istiklal caddesi,laleli turistlerin her daim tercih ettiği İstanbuldaki lokasyonlarda kalabalık var esnafın deyişiyle kuru kalabalık...

8.  Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku
    Guzel analiz tesekkurler

Benim anlamadigim 54 tane banka var onlar neden promosyonda citayi yukseltmiyor?

Gelen paranın uzun süre vadesizde kalabilmesi için istatistiki açıdan bankanın fazla sayıda müşterisinin olması gerekli.

İlk 10 büyük banka bu konuda daha iyi istatistiksel vadesiz bakiyesine sahipler. Özellerde tüm hesaplarda lider garanti diye biliyorum . Kamuda ise devlet mevduatı nedeniyle Ziraat 1. sırada olabilir. Ekonomi yönetimi Ziraat'in düşük faizli kredi verebilmesi için bazen çok büyük miktarlarda mevduatı vadesizde ya da çok düşük faiz ile vadeli mevduata yatırıyor.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Sayfa 902/993 İlkİlk ... 402802852892900901902903904912952 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •