Sayfa 910/1009 İlkİlk ... 410810860900908909910911912920960 ... SonSon
Arama sonucu : 8072 madde; 7,273 - 7,280 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    Harbiden de bu altın işi tam fiyasko oldu.

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    O değil de..bir söz vardır ''yahudi züğürtleyince eski defterleri karıştırırmış''..bizim işlerde ona benzedi..

Eh kolay değil 15 yıldır cari açık verdik..el parasıyla ve keseden yiye yiye bir hal olduk..

Binali Yıldırım: "Şaşaa debdebe bitiyor, dükkanı kapattık"

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Demek vatandaş doları AKP yönetimini ABD den gelecek darbelere karşı korumak için depoluyor...

Peki Erdoğan öyleyse neden vatandaşa "dolarını sat" demekte...

Kafayı yedi bu ossuruktan menkıbe üretmeye meraklı ve uzman dinci kadrolar.

Altınını bu yönetime vermeyi uygun görmeyenler CHP liler mi yani?

Vatandaş siyaseti de çok güzel kendi çıkarı için kullanır doları da...

26 Mayısta bir çoğu için çocuğunu kesecek kadar sevdikleri Adnan Menderes için 28 Mayıs'ta bir kişi bile sokağa çıkmadı.

Yassıada'da aylarca yargılanırken gıkını çıkarmadı.

Asıldıktan sonra bir sokak nümayişini bile çok gördü.

Benim vatandaşım işini bilir.

Türkü sözündeki gibi:

Benim sevdiceğimde din var iman yok...

Yellen: Sıkılaştırma süreci iyi gidiyor

Fed Başkanı Yellen, Fed'in son iki yıldır para politikasını kademeli olarak normalleştirme konusunda da önemli ilerleme kaydettiğini dile getirerek, sıkılaştırma sürecinin iyi gittiğini söyledi.

21 Ekim 2017

ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Janet Yellen, Ulusal Ekonomistler Kulubünün başkent Washington'da düzenlediği bir etkinlikte "Finansal Kriz Sonrası Para Politikası" başlıklı sunum yaptı.

Fed'in 2007-2008 finansal krizinden bu yana uyguladığı genişlemeci para politikasının ABD ekonomisini desteklemeyi başardığını belirten Yellen, bankanın varlık alım programının bunda önemli rol oynadığını anlattı.

Yellen, Fed'in söz konusu varlık alımlarıyla 4,5 trilyon dolara kadar yükselen bilançosunu küçültmeye başlama kararı aldığını hatırlattı. Bunun, programın gelecekte tekrar kullanılmayacağı anlamına gelmediğini vurgulayan Yellen, "ABD ekonomisinin, Fed'in 'büyük durgunluğa' cevaben alışılmadık para politikası araçları kullanmaması durumunda bulunacağı noktadan, şu anda daha iyi bir yerde olduğuna yönelik güçlü kanıtlar var." değerlendirmesini yaptı.
    Sıkılaştırma konusu geçtiğinde Yellen'den yukarıdaki koyuladığım kısımı bir kaç seferdir duyuyorum..

Bana göre meali şu: bu yol çok kolay bir yol değil..bir yerlerde yol kazası olursa QE'ye tekrar dönerim..

Diğer MB'larının tutumlarıda önemli ama FED bir şekilde tekrar QE'ye dönmek zorunda kalırsa, bu ekonomik açıdan tarihi bir dönüm noktası olur..becerebilirmiyiz, sanmıyorum ama o zaman doğru yerde olmak lazım..

QE infinity..

Bu AB'nin uzun vadede adam olacağını düşünen varsa bir kez daha düşünsün derim..havalar güneşli ve açık iken olanlar belli..hava bir kapatsa ne olur, belli değil..

İtalya'nın iki zengin bölgesi özerklik referandumuna gidiyor

Ülkenin zengin bölgelerinden Lombardiya ve Veneto'da halk 22 Ekim'de sandık başına gidecek
    21 Ekim 2017 Cumartesi

İtalya'nın ekonomik açıdan zengin bölgelerinden Lombardiya ve Veneto, merkezi yönetimden daha geniş haklar almak için pazar günü istişare referandumu düzenleyecek.

Ülkenin kuzeyinde ekonomik zenginliğiyle bilinen iki bölgede halk, merkezi yönetimden geniş haklara dayalı özerklik talep edilip edilmemesine yönelik iradesini göstermek için sandık başına gidecek.

Bağımsızlık amacı taşımayan, sadece danışma amaçlı düzenlenecek referandumdan çıkacak sonucun resmi bir bağlayıcılığı bulunmazken, söz konusu bölgelerdeki halkın, geniş kapsamlı özerklik isteğinin, başkent Roma'ya rakamsal verilerle somutlaştırılması hedefleniyor.
    Eski İtalya başabakanı Renzi gelecek yıl seçimlerde tekrar iktidara gelirsem vergileri indirip, bütçe açığını arttıracağım diyor..AB ise bütçe açığının azaltılmasını istiyor..İtalya'nın kamu borcu GDP'nin %132'si..Allah Draghi'ye, pardon QE'lere güç versin..havalar kapanmasın..

milli misak vardi, dise surulen misWak mi oldu o yoksa

Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku

yarin menfaatler degisirse o sinirlar 1 saniyede degisir
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

Araplar (suudi) kasim ayinda benzin cesitlerine yuzde 80 zam yapacak, yil basindan itibaren de kurda kusa isiga bocege kacana yatana %5 VAT eklenecektir

acaba bu kaynak mi bize aktarilacak- inaniyor musunuz---------

Alıntı Originally Posted by latino Yazıyı Oku
    Bu güne Araplardan gelecek para haberleri doğru olsaydı, uzay gemisi yapmadan gelen paraları üst üste koyar yeni bir gezegene merdiven yaparak çıkar insanlığa bir katkımız olurdu..

Bu 20 milyar doları tekrar üfürdüklerine göre bilmediğimiz bir cisim daha yaklaşıyor olabilir....

Ebru hala evli mi bununla, ebru odesin zararimizi.............

Alıntı Originally Posted by latino Yazıyı Oku
    Reza Zarrab'ın ABD'nın köpeği olduğu olasılığını hiç hesap edememiş reiz!

8.  Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    O zaman vatandaş altınlarının tamamını getirsinde, tüm operasyonlardan muaf olalım..

Gele gele öncekilerden 60 ton, bu son altın tahvili satışından da 1 ton altın gelmiş..yastık altı tahmin edilen 2200 ton..

https://www.dunya.com/kose-yazisi/al...-aliyor/387126
    Günaydın,bu sabah bana ziraat bankasından mesaj geldi:sayın müşterimiz altınınızı bize getirin mutlu olsun...(aynen böyle)ama benim;1-mutlu olacak altınım yok,azıcık dolarım var2-yahu benim ziraat bankasında hiç hesabımda yok nasıl sizin müşteriniz oldum anlamadım ki?

Sayfa 910/1009 İlkİlk ... 410810860900908909910911912920960 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •